Jump to content


Photo

Komputer do 1000zł


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 09 September 2012 - 16:58

Witam,
Tak jak w temacie chciałbym złożyć komputer, tak żeby łączna cena jego podzespołów nie przekroczyła zbytnio 1000PLN.
Stary niestety nie nadaje się do niczego (płyta główna na podstawce socket 4xx i złączu AGP także nie ma co inwestować w niego), jedynie mogę wykorzystać z niego dysk twardy i nagrywarkę DVD.

I właśnie nie wiem co kupić bo nie jestem na bieżąco z rynkiem, ale z tego co widzę są dwie drogi rozwoju ( skreśliłem AMD, jeśli zrobiłem źle to mnie poinformujcie :P )
- płyta główna z podstawką LGA775 + C2D E8400 + 4GB ram + jakaś lepsza grafika + zasilacz
- płyta główna z podstawką LGA1156 + do tego jakiś budżetowy i3 + 2/4GB ram + średnia grafika + zasilacz

Co do drugiego wariantu to nie wiem czy się zmieszczę w ogóle w okolicach tej ceny, ale mi się zdaje, że to by było bardziej przyszłościowe rozwiązanie...

Oczywiście mowa jest o podzespołach używanych...

Jeśli chodzi o AMD to nie mam bladego pojęcia co tam oferuje...

Także co proponujecie ? :P
  • 0

WATERPROOF


#2 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 09 September 2012 - 18:23

Witam,
Tak jak w temacie chciałbym złożyć komputer, tak żeby łączna cena jego podzespołów nie przekroczyła zbytnio 1000PLN.
Stary niestety nie nadaje się do niczego (płyta główna na podstawce socket 4xx i złączu AGP także nie ma co inwestować w niego), jedynie mogę wykorzystać z niego dysk twardy i nagrywarkę DVD.

I właśnie nie wiem co kupić bo nie jestem na bieżąco z rynkiem, ale z tego co widzę są dwie drogi rozwoju ( skreśliłem AMD, jeśli zrobiłem źle to mnie poinformujcie :P )
- płyta główna z podstawką LGA775 + C2D E8400 + 4GB ram + jakaś lepsza grafika + zasilacz
- płyta główna z podstawką LGA1156 + do tego jakiś budżetowy i3 + 2/4GB ram + średnia grafika + zasilacz

Co do drugiego wariantu to nie wiem czy się zmieszczę w ogóle w okolicach tej ceny, ale mi się zdaje, że to by było bardziej przyszłościowe rozwiązanie...

Oczywiście mowa jest o podzespołach używanych...

Jeśli chodzi o AMD to nie mam bladego pojęcia co tam oferuje...

Także co proponujecie ? :P


Nie wiem jak jest na stacjonarnych komputerach ale w moim laptopie (HP Compaq) AMD strasznie się grzeje i laptop się wyłącza, natomiast w Dell Inspiron z intel i5 którego również posiadam nie ma takiego czegoś nawet przy dużym obciążeniu
  • 0

#3 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 09 September 2012 - 18:34

Akurat to, że i5 to bardzo dobry procesor to wiem bo mam w rodzinie dosyć mocnego laptopa Toshiby z nim i goli wszystkie gry aż miło :)

Jednak jak bym miał kupić i5 to bym musiał na sam procesor przeznaczyć conajmniej 450zł (mowa o i5 cztero rdzeniowym)
  • 0

WATERPROOF


#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 09 September 2012 - 18:40

Zależy do czego chcesz ten komputer ;) Jeżeli do grania to nie możesz oszczędzać na karcie graficznej.
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 09 September 2012 - 18:46

Akurat to, że i5 to bardzo dobry procesor to wiem bo mam w rodzinie dosyć mocnego laptopa Toshiby z nim i goli wszystkie gry aż miło :)

Jednak jak bym miał kupić i5 to bym musiał na sam procesor przeznaczyć conajmniej 450zł (mowa o i5 cztero rdzeniowym)


No wiadomo, ale procesor jest naprawdę bardzo wydajny, ale i3 też nie jest wcale taki zły
  • 0

#6 OFFLINE   First

First

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 250 posts
    • Time Online: 23d 3h 29m

Posted 09 September 2012 - 18:50

Zapomniałem napisać, że komputer by był wykorzystywany do gier ;)

EDIT:
Wiem, że i3 nie jest wcale "taki zły", i3 powinien być wydajniejszy od C2D z tym samym zegarem, tylko że jak już bym kupił i3 to to ciągnie za sobą płytę z podstawką LGA1156, ram DDR3 i nie wiem czy by starczyło na dobrą grafikę ( co powiecie o EVGA GTX260? ) i odpowiednio mocny zasilacz...

Edited by First, 09 September 2012 - 18:58.

  • 0

WATERPROOF


#7 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 09 September 2012 - 20:10

A mi wcześniej tak naprawdę chodziło o porównanie AMD do Intela. Pamietam jak kiedyś miałem stacjonarnego z jednordzeniowym 2 GHz Celeronem który jak na tamte czasy był jednym z lepszych procesorów, jedyną wadę jaką posiadał to mało pamięci podręcznej
  • 0


0 user(s) are reading this topic