Jump to content


Photo

Sony Ericsson Satio czy Nokia N8?


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   adiley

adiley

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 52m

Posted 04 September 2012 - 10:48

Miałem kiedyś SE Satio a teraz przerzuciłem się Na Nokię N8. Zanim sprzedałem Satio, miałem jeszcze trochę czasu, żeby porobić testy obu aparatów. Już wtedy dostrzegłem, że zdjęcia makro są lepsze z Satio, a w gorszych warunkach oświetleniowych prym wiedzie Nokia. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że zdjęcia zrobione Satio były też bardziej szczegółowe. Przeczy to temu, co można przeczytać na temat Nokii w necie, ale, gdy lekko powiększy się zdjęcia (np. za momoca programu Picasa) to fotki z Satio nie mają tyle widocznych pikseli. Zapewne związane jest to z tym, że Nokia zdecydowanie oddala obraz, podczas gdy Satio znacznie przybliża fotografowane obiekty. Dodam, że nie do końca jestem zadowolony ze zdjęć Nokią N8 i zastanawiam się nad powrotem do Satio, choć wiem, że SE przy gorszym oświetleniu też potrafi skrzanić niejedno zdjęcie. Czy ktoś ma podobne doświadczenia lub bawił się tymi telefonami pod kątem robienia zdjęć? Jestem bardzo ciekawy Waszej opinii. Na życzenie mogę udostępnić zdjęcia z moich prywatnych testów, gdzie fotki z Satio wypadają lepiej.
  • 0

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 04 September 2012 - 13:25

Niestety nie miałem przyjemności używać N8, ale z wielu moich SE to właśnie Satio robi najlepsze zdjęcia. Początkowo nie byłem z niego zadowolony, jednak kilka dni obsługi aparatu pozwoliło na robienie świetnych zdjęć, które można zobaczyć min tutaj : http://sony.yt/topic...ericsson-satio/
  • 0

#3 OFFLINE   adiley

adiley

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 52m

Posted 04 September 2012 - 16:16

Również zwracam się z prośbą do użytkowników SE Satio, którzy mają telefon już ok.dwóch lat lub ponad 2 lata. Słyszałem, że po tym okresie padają niekiedy wyświetlacze i występują duże problemy z oprogramowaniem. Będę wdzięczny za odpowiedzi, jak sprawuje się ten telefon po dłuższym użytkowaniu.
  • 0

#4 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 04 September 2012 - 17:01

Powiem tak, mam już trzecią sztukę Satio - poprzednie odkupili ode mnie koledzy. Wszystkie kupiłem jako używane, spokojnie są już używane około 2 lat.
Jedynie co w dwóch sztukach musiałem wymienić to dotyk, czasem wariował. Koszt wymiany jest niewielki - sprawny, ładny dotyk na allegro kosztuje 10zł :)

Co do oprogramowania, używam R2AK006 - telefon nigdy nie będzie demonem szybkości, ale działa stabilnie.
  • 0


0 user(s) are reading this topic