Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Po aktualizacji androida padł mi telefon, proszę pomóżcie


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   zlewozmywak

zlewozmywak

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 13m

Posted 01 September 2012 - 21:47

Witajcie!

Wczoraj pojawiła się wiadomość na moim soniaczku (Live with walkman Wt19i), że dostępna jest nowa aktualizacja systemu. Miałem 4.0 a teraz było 4.1.0.1.B czy coś takiego, już nie pamiętam. W każdym razie jakiś następny po 4.0.

Kliknąłem żeby system się zaktualizował do nowszego andka ale dostałem komunikat, że mam za mało naładowaną baterię żeby rozpocząć aktualizację więc naładowałem go tak do 45% / 50%, kliknąłem "instaluj" i ruszyło. Położyłem się spać. Rano wstaję, patrzę, telefon nie działa. Nie da się go włączyć. Jest tylko czarny ekran.

Jedyne znaki życia jakie wydaje mój telefon to zielona lampka w prawym górnym rogu. Pali się cały czas gdy podłączam go do kompa a gdy podłączę tel do ładowania to lampeczka miga trochę niemrawo. Jak próbuję go włączyć to jest tylko krótka wibracja + mrygnięcie zielonej lampeczki w prawym, górnym rogu telefonu. Żadnej animacji na ekranie, żadnego dźwięku. Nic. Tylko krótka wibracja + lampeczka...

Proszę o pomoc, ciężkie jest życie bez mojego soniaczka sad.png

  • 0

#2 ONLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 September 2012 - 22:00

Jak aktualizowałeś? SEUS / PC Companion? OTA? Masz odblokowany bootloader czy nic nie było grzebane?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 ONLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 September 2012 - 23:59

No moment, najpierw się dowiedzmy jak aktualizowany był telefon i czy bootloader był odblokowywany. Bo jeśli:

1. Aktualizowany był przez OTA ale nie było w nim nic grzebane to na 99% padła bateria podczas aktualizacji, system nie wgrał się do końca i dlatego nie chce ruszyć bo jest pusta bateria. Wtedy wystarczy naładować baterię w innym telefonie lub specjalną ładowarką a potem przeflashować.

2. Ale jeśli był odblokowany bootloader i aktualizowany telefon przez OTA, to trzeba go naprawić skryptem - mogę zdalnie wykonać taką usługę za drobną opłatą :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 September 2012 - 14:22

No moment, najpierw się dowiedzmy jak aktualizowany był telefon i czy bootloader był odblokowywany. Bo jeśli:
2. Ale jeśli był odblokowany bootloader i aktualizowany telefon przez OTA, to trzeba go naprawić skryptem - mogę zdalnie wykonać taką usługę za drobną opłatą :)


wystarczy odpowiedni ftf wgrać flashtoolem i będzie działał telefon (

Please Login or Register to see this Hidden Content

) punkt 6

Edited by hunter3000, 02 September 2012 - 14:24.

  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#5 OFFLINE   zlewozmywak

zlewozmywak

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 13m

Posted 03 September 2012 - 00:14

Jak aktualizowałeś? SEUS / PC Companion? OTA? Masz odblokowany bootloader czy nic nie było grzebane?


aktualizowałem po prostu przez telefon - pojawiła mi się informacja, że dostępna jest aktualizacja andka i kliknąłem.. teraz wiem, że niepotrzebnie :/
co do tego bootloadera to ja nic z nim nie robiłem (chyba, że nieświadomie - nawet nie wiem co to jest) ale mojego soniaka kupiłem używanego i wiem, że poprzedni właściciel aktualizował na nim androida do 4.0 to może i tego bootloadera coś ruszał, nie wiem szczerze mówiąc :/

wystarczy odpowiedni ftf wgrać flashtoolem i będzie działał telefon (

Please Login or Register to see this Hidden Content

) punkt 6


zrobić tak? nie umiem angielskiego perfectly i nie wiem do końca co tam na pewno jest napisane
  • 0

#6 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 03 September 2012 - 00:21

Co do tego z xda tematu wystarczy google translate jeśli nie rozumisz ;) Ale pewnie to przez to fon nie zaskoczył ci więc ten sposób powinien ci pomóc
  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#7 OFFLINE   zlewozmywak

zlewozmywak

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h 13m

Posted 03 September 2012 - 23:29


tak zrobiłem i z tego co widzę to wszystko działa :) dzięki Ci wielkie za pomoc :)
plusik dla Ciebie i dla każdego za dobre chęci :)
  • 0

#8 ONLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 September 2012 - 00:07

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic