←  Poradniki

Sony.yt - International Sony Forum

»

Naprawa klawiatury

kisielsonny's Photo kisielsonny 18 Aug 2012

:welcome:
JAKO ŻE MIAŁEM STYCZNOŚĆ Z TYM PROBLEMEM I SAM GO ROZWIĄZAŁEM BEZ KOSZTÓW I SERWISU!

Wiadomo, że taśmy itp. nie naprawimy ale jeśli chodzi o przyciski na klawie to tak.

Przykład:
Naciskamy klawisz 2 a tu jeszcze do tego naciskają się nie proszone - kilka 6 itp. itd...

Przyczyną jest wklęśnięta blaszka danego klawisza (który po naciśnięciu nie odbija).

1. Wyciągamy płytkę klawy (rozbiórka różnych tel. - poradnik w tym dziale lub można łatwo znaleźć w google i youtube).
2. Odklejamy białą folie, wyciągamy zużytą blaszkę -> i w jej miejsce dajemy dobrą (jeżeli mamy).
3. Przyklejamy blaszkę, folie (dobrze przykleić) i składamy fona...

:dzieki:

Poradnik mojego autorstwa, zastrzegam prawa do kopiowania i udostępniania w internecie oraz na innych forach.


bartolinio3: Kolor czerwony jest zarezerwowany dla redakcji ;) Poprawiłem także wygląd posta.
not found: Poprawiłem jeszcze literówki (także w tytule) oraz interpunkcję ;)

ok nie ma problemu... ;)

Attached Files


Edited by not found, 18 August 2012 - 12:19.
Quote

faflak's Photo faflak 18 Aug 2012

mam pewne zastrzezenia - jesli blaszka jest "wklesnieta" to caly czas powinien sie wciskac/pojawiac dany klawisz ( w przypadku nie odbicia blaszki ) ...
Quote

kisielsonny's Photo kisielsonny 21 Aug 2012

zależy jak jest wklęśnięta! nie odbija ,ale nie koniecznie musi dotykać ścieżki(czasami otworzyłem ino slajd i masakra,a czasami dało się pisać )...możesz mieć zastrzeżenia,ale ja wiem co robię i mówię.
Jeżeli ktoś nie jest pewny tego poradnika i się boi ;do niczego nie namawiam...tylko chcę pomóc...

Jurij: Poprawilem kolor tekstu. Kolor czerwony jest zarezerwowany tylko dla redakcji.
Quote

timmi's Photo timmi 17 Nov 2012

Też robię tym sposobem od dawna.Jest to dobry sposób na oszczędność, tym bardziej jak się ma zabytek a każda inwestycja to zmarnowany pieniądz.Chciałem dać wcześniej ten sposób ale stwierdziłem,że może to być pateractwo(w niektórych przypadkach tak jest).
Quote