Jump to content


Photo

Recenzja tabletu Manta PowerTab MID 08 by Hunter3000 | Video + Wydajność


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 17 August 2012 - 22:22

Witam, na początek przenieście temat jeżeli nie ten dział ;)

Update 1:
  • Wideo recenzja, przegląd ogólny na samym dole posta
  • Przegląd interfejsu wideo, na samym dole posta
Update 2:
  • Wideo z wydajnością tabletu i grami, na samym dole posta
  • Wideo z korzystaniem z internetu, na samym dole posta
  • USB OTG Hub, na samym dole posta

Recenzja tabletu Manta PowerTab MID 08


Witam was wszystkich, dzisiaj zakupiłem tablet firmy Manta (polskiej) w celach post-edukacyjnych ;) Może na początek przedstawię kilka informacji:

Wraz z tabletem dostajemy pudełko, które dość ciekawie opisuje samo urządzenie i podaje parametry:

Posted Image

Posted Image

Otrzymujemy w zestawie kilka rzeczy:
  • Oczywiście tablet
  • Ładowarkę AC
  • Kabel USB
  • Przejściówkę Micro-USB > USB do np. podłączenia Pendrive.Modemu 3G
  • Obszerną instrukcję w kilku językach
  • Kartę gwarancyjną
Po wyjęciu urządzenia:

Posted Image

Pokazane wejścia jakie obsługuje tablet.

Posted Image

No i oczywiście przód:

Posted Image


Parametry tabletu:
  • Procesor Cortex-A8 taktowany 1GHz
  • Układ graficzny GPU Mali 400 (wersja jedno rdzeniowa)
  • 512MB RAM
  • 7 calowy ekran pojemnościowy TFT 800x480 z obsługą multi-touch
  • Wbudowane 4GB pamięci Flash
  • Android ICS (Ice Cream Sandwitch 4.0.3)
  • Obsługa MicroSD do 32GB
  • Mikrofon
  • Kamera przednia VGA
  • Wyjście Micro-USB 2.0
  • Wejście Mini-Jack 3,5mm
  • Głośnik 1W
  • Akcelerometr
  • Obsługa zewnętrznych modemów 3G
  • Obsługa filmów Full HD
  • Łączność WiFi 802.11b/g/n
Na pierwszy rzut oka samego urządzenia można się chwilowo rozczarować, jednakże parametry urządzenia usprawniają pracę o wiele lepiej niż starsze wersje takie jak 02 czy 04 firmy Manta. Procesor zastosowany wraz z dość dobrym układem Mali-400 bardzo dobrze prezentuje się w przypadku renderingu grafiki 3D oraz odtwarzania filmów wideo w tym HD.

Rzut okiem na interfejs:

Posted Image

Posted Image

Przednia kamerka:

Posted Image

Od razu napiszę że ta kamerka jest bardzo słaba, lub jak kto woli nazwać: średnia jak na standardy kamerek VGA. Można nagrywać filmy oraz robić zdjęcia, jeśli ktoś chce.

Okablowanie:

Posted Image

Od lewej: Słuchawki (nie sprawdzałem, ale pewnie beznadziejne), kabel usb oraz przejściówka

Interfejs:

Klasyka, wygląd typowego ICS na tablecie. Launcher standardowy, oczywiście można zmienić na dowolnie inny, nie ma z tym większych problemów.

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Świetnie zrobione menu szybkiego dostępu:

Posted Image

Sieci bezprzewodowe:

WiFi b/g/n pozwala połączyć się z praktycznie każdym hot spotem czy naszą siecią domową. Obsługuje wszystkie standardy szyfrowania. Nie miałęm problemów z działaniem urządzenia połączonego się do WiFi. Jedynie lekkie nagrzanie prawej strony tabletu.

Posted Image

Informacje o systemie:

Nie jest to najnowszy ICS (bo wersja 4.0.3) ale jak najbardziej sprawuje swoje zadania "działania". Do tego jest fabryczny root, wystarczy tylko dograć SU oraz zresetować tablet i możemy grzebać w systemie ;)

Posted Image
Posted Image

Pamięć:

Trochę rozdzielona, nie do końca 4GB w całości. Obsługuje pendrive, MicroSD a nawet dyski przenośne 2,5" - oczywiście warunkiem jest zewnętrzne zasilanie tego dysku. System pozwala na automatyczny skan karty pamięci oraz hostu usb (np pendrive)

Posted Image


Android Market:

Jestem zaskoczony, działa najnowsza wersja Google Play, większość apek "popularnych" jest możliwa do zainstalowania na tablecie. :)

Posted Image

Internet:

Polecam zainstalowanie Opera Mobile, gdyż strony ładowane na wbudowanej przeglądarce nieco wolniej się wczytują, ale również sprawnie chodzi przeglądanie stron czy funkcje gestów palców. Nie wiem niestety jak z odtwarzaniem materiałów flash na stronach (nieco przymulają stronę, ale na operze można wyłączyć flash)

Multitasking:

Możemy sprawdzić jakie apki działają i je "wywalić", wystarczy pacnąć 3 ikonkę od lewej.

Posted Image

Procesor:

Według informacji podanych w programie procek można podkręcić do 1,6GHz lub zmniejszyć taktowanie aż do 60MHz. Nie sprawdzałem OC, zmiana zarządcy jakimś sposobem przycina tablet.

Posted Image

Aplikacja do używania urządzeń:

Posted Image

Czyli po prostu menadżer plików z obsługą OTP USB oraz kart pamięci. Jak najbardziej wystarcza do przeglądania plików w tablecie.

Aplikacje:

Z tych co sprawdzałem nie zacinają się, działają płynnie. Youtube działa znakomicie nawet w odtwarzaniu HD. Testowałem dwie gry "Złe ptaki" i "Minecraft PE" działają znakomicie. Czytnik PDF bezproblemowo radzi sobie z dużymi plikami.

Posted Image

Multimedia:

Tutaj kilka ciekawostek. Flash Player 11 zainstalowany i działa również dobrze co na moim Live!. Odtwarzacz muzyki to standardowy player z CM 7 i Androida. Mamy również korektor! co jest wielkim plusem, niestety dwie opcje (bass bost i fx) są wyszarzane i nie możemy ich zmienić. Natomiast odtwarzacz wideo wbudowany obsługuje napisy z tego co widziałem i odtwarza bez problemów materiał Full HD (1080p) bez zacinek. Jestem pod wrażeniem że takie urządzenie z niskiej półki potrafi tyle zrobić. Głośnik mimo że słabiutki to możemy poczuć w nim bass. Jeżeli chodzi o słuchawki i dźwięk jest na dobrym poziomie, nie ma się czego przyczepić.
Multidotyk bardzo pomaga w niektórych czynnościach, no i przede wszystkim można korzystać z gier wymagających więcej niż jednego palca. Skype nie sprawdzałem, ale powinien chodzić.

Zalety:
  • Tani za 250zł tablet
  • Szybki i wydajny jak na tą klasę urządzenia
  • Polska firma
  • Multi-Touch
  • Przyzwoity układ graficzny
  • Lekki
  • Bateria trzyma do 3-4h używania ciągłego
  • Możliwość podpięcia różnych pamięci masowych i nie tylko
  • Dobry kontrast wyświetlacza
Wady:
  • Dotyk czasem może nie zaskoczyć
  • Czasem zdarza się lekka przycinka
  • Przycisk home beznadziejny
  • Kamerka przednia :facepalm:
  • Słabo widoczny wyświetlacz na słońcu
Podsumowanie:

Jak na tak tani tablet, jak najbardziej można polecić każdemu, kto chciałby skorzystać z internetu czy obejrzeć film. Tablet nadaje się również do grania z racji na swój układ graficzny. Oczywiście nie możemy oczekiwać za dużo od takiego urządzenia, gdyż zdarzają się chwilowe bugi/zawieszenia oprogramowania oraz ze względu błędnie rozpoznawanej sile nacisku palca jeżeli chcielibyśmy bardzo lekko "musnąć" tablet.




Przegląd ogólny:


http://youtu.be/hcESL2II6oI


Interfejs:


http://youtu.be/DUmlftolpH0


Wydajność:


http://www.youtube.com/watch?v=o0LARAfxbzc


Internet:


http://youtu.be/q8ER-Bgthqs


USB Host:


http://youtu.be/2PkjyZbulkI


Edited by hunter3000, 23 August 2012 - 18:37.

  • 5
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#2 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 17 August 2012 - 23:04

Świetna recenzja + .
A próbowałeś jakieś mocniejsze gry? Bo ciekawy jestem czy by poszły.
Za taką cenę to ten tablet jest jednym z lepszych z tego co widzę. Widzę, że MANTA to nie taka zła firma.
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 17 August 2012 - 23:18

Nie testowałem, gta 3 podobno chodzi, manta ma dobry sprzęt, ale wcześniejsze tablety które też były powiedzmy że popularne (02 i 04) były beznadziejne ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 18 August 2012 - 11:38

Dotyk czasem szwankuje i nie łapie tzn przeciągnięć po ekranie, ale jak na razie nie ma problemów
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 18 August 2012 - 15:38

Mnie Manta po raz pierwszy zaskoczyła kupując od nich Odtwarzacz DVD. W odróżnieniu od Pioneerów, JVC, Sony czy innych popularnych marek, Manta potrafiła odtworzyć płytę samemu nagraną w kompie. Kupiłem ją za 90zł w jakimś markecie, SONY za 250 nie potrafił takiej płyty odtworzyć.

Tablet wydaje się na prawdę fajny. Lekkie przycinki to żadna wada. Jakby nie patrzeć, jest to sprzęt za zaledwie 250zł. Taniej ciężko znaleźć podobne urządzenie (Niby GoClevera seria 73 jeszcze jest). Gdyby było mi potrzebne, pewnie bym sobie kupił. Miałem jakiś tablet COBY. Niby fajne urządzenie, ale jak dla mnie nieprzydatne :)

+ za rec leci :)
  • 0

DENON DJ


#6 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 18 August 2012 - 16:04

popieram to co wyżej pisaliście, sam posiadam od 7 lat DVD manty, które działa bez zarzutu i otwiera wiele formatów,

recenzja jak najbardziej na +
:)
  • 0

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 18 August 2012 - 19:25

jak na razie siedze na tablecie , przed chwila mialem force close ale juz dziala dobrze. Filmy nie wiem kiedy beda bo mam dwa komputery do naprawy ;-)

@mikolaj : ja mam dosc dlugo glosniki 5.1 manta i dzialaja bardzo dobrze :-) Mam tez klawiature ale ona czasem nie lapie klawiszy jak cos pisze (moze nowa, dlatego )
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#8 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 21 August 2012 - 08:56

Świetna recenzja;) fajnie się ją czyta i powiem szczerze że po przeczytaniu twojej recenzji z pewnością kupiłbym ten tablet a zwłaszcza że cena jest naprawdę atrakacyjna no i posiada całkiem niezłe podzespoły i pomyśleć że za tablety Sony trzeba wyłożyć ponad 1000 zł. A on posiada Bluetooth ? Bo jakoś w ustawieniach tego nie wiadać

PS: Też mam gdzieś głośniki Manty i mają już prawie 10 lat i nadal działają, ale aktualnie leżą nieużywane
  • 0

#9 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 21 August 2012 - 10:32

Nie ma Bluetooth, ale z tego co czytałem można zewnętrzne chyba podpiąć. Dzisiaj albo jutro idę zakupić pokrowiec z klawiaturką do 7" tabletów i zobaczę jak urządzenie będzie działało z tym sprzętem.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#10 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 22 August 2012 - 10:18

Ja myślałem że te tanie tablety to jedno wielkie g... a jednak nie.Ze sprzętu manty zawsze byłem zadowolony.Zastanawiam się nad kupnem tego tableta.
  • 0

#11 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 22 August 2012 - 13:17

No to nie jest źle i tak tablet zrobił na mnie dobre wrażenie;)
  • 0

#12 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 22 August 2012 - 14:22

Zwlekam z wideo recenzją ze względu że nie mogę znaleźć pokrowca 7" z klawiaturką w moim mieście, bo chciałbym od razu poruszyć i tą kwestię. Do tego wczoraj jeden z developerów polskich wypuścił CWM do tabletu więc można już kombinować z jakimiś ROM. Podobno w tym tygodniu lub następnym będzie Jelly Bean :)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#13 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 22 August 2012 - 20:11

Jeśli mogę spytać w jakim sklepie kupiłeś ten tablet za 250 bo widzę ten od 300 tylko.
  • 0

#14 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 22 August 2012 - 22:32

Media Expert, dokładniej to za 259zł był na promocji :D
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#15 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 23 August 2012 - 09:41

Szkoda,że u mnie w media expert 299 kosztuje.Kolega ma larka tam to w ogóle dotyk nie działa z patyczkiem nawet.Nie wiem czy nie kupić sobie tej manty bo 2k na tablet to dużo a ten nawet udany mi się wydaje.
  • 0

#16 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 23 August 2012 - 11:05

Dzisiaj będą filmiki z tabletu to sobie osądzicie, nie wiem może się już promocja skończyła ale na allegro jeszcze za 250zł byście sobie mogli kupić ;) Wsparcie ROM będzie także tylko kwestia czasu.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#17 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 25 August 2012 - 20:33

Tej z końcówką nie radził bym brać tak mi się wydaje, jeden z userów polskiego forum android portnął w pełni działający CM9, teraz zabiera się za Jelly Bean

not found: Literówka ;)

Edited by not found, 28 August 2012 - 08:39.

  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850


0 user(s) are reading this topic