Jump to content


Photo

Brak Polskich Znaków/Liter w Odebranych Wiadomościach E-Mail


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 17 August 2012 - 09:59

Witam,

Zauważyłem że dość często jak odbieram wiadomości e-mail tematy tych wiadomości są bez znaków PL to znaczy bez ę, ó, ć, ź, ł itp.

Jest możliwość zrobienia/ustawienia tak żeby były w/w znaki PL widoczne?.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#2 ONLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 August 2012 - 12:39

Jedyne co możesz zrobić to włączyć w wiadomościach obsługę znaków narodowych :) Jeśli to nie pomoże a masz polski soft central_europe, to obawiam się że niczego nie można zrobić...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 17 August 2012 - 12:42

ale obsługa znaków narodowych w wiadomościach wpływa chyba tylko na to jak się pisze, a nie odbiera, przynajmniej tak to działało na moim W810. pisalem bez znakow narodowych zeby oszczedzic miejsce, a dostawałem wiadomości z "ogonkami" jak ktoś taką mi wysłał.
  • 0

#4 ONLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 August 2012 - 12:49

Wiem :) Ale nie zaszkodzi spróbować, między DB2010 a DB3350 jest dosyć spora przepaść, kto ich tam wie co namieszali :unsure: Jeśli maile wysyłane są z ogonkami to tak też powinny być wyświetlane :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 17 August 2012 - 16:12

A gdzie wyłączyć w wiadomościach obsługę znaków narodowych?.

Mam soft brandowany dla T-Mobile zapewne central_europe.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#6 ONLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 August 2012 - 16:38

W ustawieniach wiadomości musisz poszukać lub jak masz edytor => opcje gdzieś tam powinno być. A co do softu - wgraj sobie czysty soft (generic) i sprawdź czy problem nadal występuje.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 17 August 2012 - 21:38

Po przełączeniu/wyłączeniu w wiadomościach obsługę znaków narodowych nadal nie ma PL znaków.

W sumie mam skonfigurowanych 4 poczty e-mail w domenach GMail, Poczta Fm, O2 i firmowa. Ale zauważyłem co innego, otóż że nie na każdej wiadomości nie ma PL znaków. Są wiadomości że temat zawierający PL znaki ma znaki typu ó, ź, ę itp. A są wiadomości np. z innych forów internetowych o info nowej odpowiedzi co nie ma znaków PL.

Czym to idzie, może kodowaniem tych że wiadomości?. Bądź czymś jeszcze innym.

Jurij: Ort.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#8 ONLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 August 2012 - 21:46

A to zupełnie co innego. Jak sprawdzasz pocztę na kompie to masz te tematy z ogonkami czy bez? Jak bez to pretensje do administracji tychże forów że mają złe kodowanie na serwerze ustawione :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 17 August 2012 - 21:49

Jak sprawdzam na kompie czy to PC czy laptopie to zawsze na Outlook Express mam PL znaki, a na SE Elm już nie.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur


0 user(s) are reading this topic