Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Co wybrać SE Xperia Neo V vs Sony Xperia U


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   Attero

Attero

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 7m

Posted 05 August 2012 - 16:12

Witam otóż mam dylemat nie wiem który smartfon wybrać nazwy jak w temacie. Potrzebny do internetu gier i muzyki. Powiedzcie który lepszy bądź dajcie jakiś inny pomysł w tym przedziale cenowym.
Pozdrawiam ; )
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 August 2012 - 16:17

Do gier i muzyki to tylko i wyłącznie Xperia PLAY R800i ;) Masz 4" ekran, game pad znany z psp + dodatkowe przyciski do sterowania, 1GHz Snapdragon na pokładzie i 512 MB RAM, aparat 5 MPx i wyjście audio 3,5 mm . Używka w cenie ok. 650 PLN, nowy w cenie około 800 PLN. Nic lepszego do gier nie znajdziesz ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 05 August 2012 - 16:48

W Xperii U masz wbudowane 8GB pamięci, brak możliwości rozszerzenia. Ekran zaledwie 0,2" różnicy, także zapewne nie odczujesz.
Główna zaleta - dwurdzeniowy procesor @1GHz. W Neo V masz jeden rdzeń. W Neo V mocniejsza bateria.
Tutaj porównanie:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Jest też tutaj kolosalna różnica designu, także to też weź pod uwagę ;)

A do gier to faktycznie Xperia PLAY :)
  • 0

DENON DJ


#4 OFFLINE   Attero

Attero

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 7m

Posted 05 August 2012 - 19:40

A co sądzicie o neo V podobno nie jest zła, a wpadła mi w oko ;p
  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 August 2012 - 19:46

Przecież za podobną kasę masz Xperię PLAY, która ma aż o 0,3" większy wyświetlacz, świetny game pad i jest stworzona z myślą o graniu ;) O neo V już była cała masa postów wypisana, wystarczy poczytać forum. W porównaniu z Xperią PLAY neo V nie ma szans ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 05 August 2012 - 20:19

A w porównaniu Xperia U i Neo V też lepiej wg mnie wypada Xperia U.
Ale poważnie rozważ propozycję Xperii PLAY. Przeglądanie internetu masz lepsze (bo większy wyświetlacz) niż w Neo V/X U, muzyka na każdym taka sama. SMS'y napiszesz tak samo, a na Xperii PLAY nawet wygodniej. Większy wyświetlacz = większa klawiatura wirtualna. Połączenia wykonasz tak samo. Filmy obejrzysz wygodniej. Zdjęcia też robi dobre. I jeszcze jest Twój trzeci argument - GRY. W KAŻDĄ, dosłownie KAŻDĄ grę będzie Ci się wygodniej grało. W końcu ten telefon jest do tego stworzony. Masz mnóstwo "małych" plusów przemawiających za Xperią PLAY, a do tego wielki argument w postaci pada z PSP.
Wg mnie najlepsza propozycja.

PS. Do tego telefon jakby nie patrzeć dość mocno unikatowy - nie wiele osób takie ma ;)
  • 0

DENON DJ


#7 OFFLINE   Attero

Attero

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 7m

Posted 05 August 2012 - 22:47

0,3" to raczej nie dużo :P a przez joy-stick xperia play nie jest zbyt smukła, czytając opinie bardziej nakręciłem się na neo V a o xperi play mało jest opini. Mi zależy najbardziej na dobrym odtwarzaczu i internecie, gry to dodatek :) A w neo V jest bravia mobile engine co daje plus do oglądania nieprawdaż ;D ?

0,3" to chyba niedużo, a neo v ma fajniejszy desing wg. mnie, a ponadto ma bravia mobile engine czyli lepiej oglądać filmy etc. Nieprawdaż? :P
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 August 2012 - 22:53

Może i nie dużo, ale mimo wszystko lepiej mieć więcej niż mniej :) I kilka uwag:

1. Xperia PLAY nie ma joysticka!
2. Mobile Bravia Engine jest dostępna na Xperię PLAY, wystarczy nieco poczytać ;) Czyli 4" + Mobile Bravia Engine jest lepsze do oglądania niż 3,7" i Mobile Bravia Engine, nieprawdaż? ;)
3. Xperia neo V oprócz mniejszego wyświetlacza ma także mniej przycisków fizycznych z przodu. Może i mało istotny szczegół ale niektórzy wolą fizyczne przyciski od wirtualnych :)

Naturalnie Ty decydujesz co wybierzesz, ale Xperia PLAY jest bezapelacyjnie lepszym produktem od Xperii neo V ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Attero

Attero

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 7m

Posted 05 August 2012 - 23:05

Najgorsze jest to że xperia play nie jest smukła i sory mój błąd z joystickiem to raczej pad ;)
)

Edited by Attero, 05 August 2012 - 23:08.

  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 August 2012 - 23:14

No faktycznie, neo V ma 13 mm grubości, Xperia PLAY 16 mm - dramat :P
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   Attero

Attero

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 7m

Posted 05 August 2012 - 23:29

Zastanowię się jeszcze nadtym. Narazie temat do zamknięcia ;D Dzięki za pomoc.
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 August 2012 - 23:35

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic