Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Dobry i fajny model SE do 500 zł


  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#1 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 04 August 2012 - 20:40

Witajcie :) Szukam jakiegoś fajnego SE do 500zł, fajnie gdyby był nowy ale używany w ładnym stanie też będzie ok. Tylko Android. Podstawa to wygodne pisanie smsów i szybka praca. Co polecacie?
  • 0

* Carmaster18 *


#2 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 04 August 2012 - 20:54

Sony Ericsson Xperia Mini Pro (nie myl z X10 Mini Pro).
Świetna klawiatura QWERTY, wystarczający LCD dobrej jakości, aktualizacja do ICS, mocne podzespoły. Czego chcieć więcej? :)
  • 0

DENON DJ


#3 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 04 August 2012 - 20:56

Mam X10 Mini Pro, właśnie zastanawiałem się nad przeskoczeniem na nowego :) A co myślicie o Xperii X10?
  • 0

* Carmaster18 *


#4 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 04 August 2012 - 21:03

X10 też wg mnie fajna. Mi się podobają te duże ekrany :]
Zależy jak Ci się pisze na wirtualnej klawie. Ja np nie potrafię, inni chwalą....
  • 0

DENON DJ


#5 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 05 August 2012 - 09:10

Co do x10 to nie polecam ci, jak dla mnie ma pare minusow:
- jezeli duzo piszesz i np jest desz/ wejdziesz z zimnego do ciepłego (powstaje roska na ekrnaie)/ biegasz/ spoca ci sie dłonie to nie dało sie normalnie go uzywac, nawet odlokowac, juz nie mowie o pisaniu. Kropelka deszczu powodowała samoistne naciskanie sie, czasami nie dało sie nawet odblokowac. Podczas biegania kiedy i tak trudno to zrobic, a jeszcze takie cos potrafi bardzo zdenerwowac. Chyba ze tylko ja miałem tak u siebie, chociaz inny koles mowił ze mu na mocnym mrozie nie działa dotyk.
- bardziej wymagajace gry moga sie ciac
- słaba bateria, max 12 h na małej jasnosci ekranu, mi 24 nigdy nie wytrzymał. Po odjeciu od ładowarki po 30 min spada do 80%, i 2.3.3 (chyba tam jest od se) przycina sie na ekranach głownych (małe spowolnienia, mi to nie przeszkadzało)
-te diody miedzy klawiszami nie wygladaja ładnie, a w nocy to juz wgl jak po oczach daja

na plus:
-solidna, ładna, nietrzeszczaca, (zgubiłem słowo :)) lepsza od neo v
- 4 cale i bardzo dobre kolory i rozdziałka

sk17i jak dla mnie za mały ekran, ale jezeli przesiadasz sie z x10mp to na pewno bedzie o wiele lepszy, czytelniejszy i ma qwerty.
Co do wirtualnej klawiatury to w xperii denerwowało mnie to ze jak wpisywało sie liczbe lub znak na tej od se lawiaturze to po jednej liczbie wracało do liter i trzeba było znowy nacisnac na liczby i tak za kazdym razem. Wpisywanie numerow to była katorga. Ale zawsze mozna sciagnac sobie inna klawe, a nawet swipe. JA kiedys tez wowlałem fizyczne qwerty, ale teraz mi to jest obojetne, tez sie przyzwyczaisz.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#6 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 05 August 2012 - 09:19

Myślę, że jeśli bez fizycznej QWERTY to raczej poszedł bym w stronę Neo/Neo V. Ekran ciut mniejszy a podzespoły sporo mocniejsze. Jednakże Xperia Mini Pro to ciekawa propozycja, ponieważ ekran 3 cale jest wystarczający do przeglądania internetu czy ogólnego użytkowania, a fizyczna klawiatura - pisze się na niej zajedwabiście ^^
  • 0

DENON DJ


#7 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 05 August 2012 - 11:17

marmal, z tego co widzę to podzespoły w Neo/Neo V są takie jak w X10. Może się mylę, to mnie popraw :)
  • 0

* Carmaster18 *


#8 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 05 August 2012 - 11:56

Oj nie :) Neo V ma lepszy procesor, więcej ramu - to już daje sporą różnice.


- jezeli duzo piszesz i np jest desz/ wejdziesz z zimnego do ciepłego (powstaje roska na ekrnaie)/ biegasz/ spoca ci sie dłonie to nie dało sie normalnie go uzywac, nawet odlokowac, juz nie mowie o pisaniu. Kropelka deszczu powodowała samoistne naciskanie sie, czasami nie dało sie nawet odblokowac. Podczas biegania kiedy i tak trudno to zrobic, a jeszcze takie cos potrafi bardzo zdenerwowac.


Niestety potwierdzam :)
  • 0

#9 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 05 August 2012 - 11:59

W neo v i arc tez jest tak z dotykiem?
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#10 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 05 August 2012 - 12:00

Neo/Neo V mają procesory oparte na ARM7 w porównaniu do X10 która ma ARM6, a to oznacza (podobno) szybszą obsługę multimediów itp. Neo/NeoV mają także microHDMI czego nie ma X10 oraz więcej RAMU. Dodatkowo Neo ma matrycę EXMOR R która moim zdaniem całkiem dużo daje, a tak to inne parametry mają podobne do siebie

Edited by jack79, 05 August 2012 - 12:00.

  • 0

#11 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 05 August 2012 - 12:28

Dokładnie neo v jest wydajniejsza niz x10.

Edited by sonyman, 05 August 2012 - 12:28.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#12 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 05 August 2012 - 12:35

Ładny, zgrabny i funkcjonalny telefon ale w 500zł z Neo/Neo V się niestety nie zmieszczę ;)
  • 0

* Carmaster18 *


#13 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 05 August 2012 - 14:32

Jakbyś poszperał dłużej po aukcjach to za te 520-540 można wyrwać...
  • 0

DENON DJ


#14 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 05 August 2012 - 17:08

Za taką cenę to zostaną już tylko pewnie te z Orange, no i chyba Mini pro jednak będzie najlepszym wyborem przy twoich funduszach

PS: sonyman na Neo nie doświadczyłem takiego problemu z ekranem jak w X10
  • 0

#15 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 05 August 2012 - 17:13

zawsze można kupić Live with walkman a za oszczędzone pieniądze (jakieś 80 złotych) kupić kartę pamięci 16 giga :P telefonik całkiem spoko, tylko dla NIEKTÓRYCH wyświetlacz jest ciut za mały
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#16 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 05 August 2012 - 17:38

Live with Walkman nibz ciekawa propozycja, jednak w porównaniu z Xperią Mini Pro to chyba oczywiste co lepiej wybrać ;)
  • 0

DENON DJ


#17 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 05 August 2012 - 18:23

czyli co bo nie jestem pewny? LWW jest szczuplejszy a slidery bywają zawodne więc? podzespoły - podobne, ale LWW ma większy wyświetlacz i nieco lepsze bebechy. kwestia gustu - ale ja zdecydowałem się na (tańszy) LWW i nie narzekam
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 August 2012 - 18:33

czyli co bo nie jestem pewny? LWW jest szczuplejszy a slidery bywają zawodne więc? podzespoły - podobne, ale LWW ma większy wyświetlacz i nieco lepsze bebechy. kwestia gustu - ale ja zdecydowałem się na (tańszy) LWW i nie narzekam


Co chciałeś przekazać światu pisząc "i nieco lepsze bebechy" ? Procek w tych modelach jest taki sam, 512 MB ram w obu przypadkach, natomiast Xperia mini pro jest mniejsza, ma sprzętową qwerty. Matryca w aparacie jest taka sama, złącze 3,5 mm jest w obu... Ja na Twoim miejscu carmaster18 bym się nie zastanawiał i kupił SK17i ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 05 August 2012 - 19:36

Jeżeli autor tematu napisał, że ma się na nim wygodnie pisać, to znaczy, że nie wstukuje w klawiaturę 10 znaków dziennie, tylko nieco więcej ;)
A klawiatura w Mini Pro jest na prawdę świetna.
Także jeśli nie brać pod uwagę głośników stereo (bo xLOUD jest w obu) to Mini Pro wygrywa :)
  • 0

DENON DJ


#20 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 06 August 2012 - 10:02

Co chciałeś przekazać światu pisząc "i nieco lepsze bebechy" ?


choćby głośniki stereo i ciut lepszą akustykę. w końcu czasem każdy słucha muzyki z głośnika(ów). no i jak już mówiłem - LWW lepiej układa się w kieszeni bo jest "chudszy"

Jeżeli autor tematu napisał, że ma się na nim wygodnie pisać, to znaczy, że nie wstukuje w klawiaturę 10 znaków dziennie, tylko nieco więcej ;)


hmmm... mi się pisze w miarę wygodnie i na takiej klawiaturze, a parę groszy można zaoszczędzić i za nie zakupić dodatkowe akcesoria (choćby słuchawki bo te dodawane do zestawu są do bani)
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?


0 user(s) are reading this topic