Jump to content


Photo

se elm zrywanie połączeń internetowych w j2me


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   spinerr

spinerr

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 5h 32m

Posted 22 July 2012 - 18:58

Dzień Dobry,

Czy ktoś może spotkał się z łatką która rozwiązuje problem zrywania połączeń dla aplikacji j2me? Mój Elm wściekle zrywa połącznia. Program java prześle kilka kb danych i po kilku sekundach połączenie zarzucone. Dotyczy to aplikacji takich jak np. opera mini, midpssh, czy dostarczane z telefonem (sic!) googlemaps. To był główny powód debrandingu, ale ku mojemu zdziwieniu se nie naprawił takiego "byka". Zrywanie połączeń nie dotyczy tylko przeglądarki telefonu (pewno nie jest aplikacją java), ale ta nie dość, że kupę rzeczy nie obsługuje to jeszcze nie da się jej zminimalizować.
Patrząc na to co se robił w kolejnych poprawkach swoich platform mam czasem wrażenie, że ta firma była zrzeszeniem oportunistów... .
Mam nadzieję, że ktoś napisał taką łatkę, bo już mam dość wywalania setek MB przy realnych transferach wynoszących kilkanaście MB i kiedyś jeszcze coś złego się przydarzy telefonowi :/


Pozdrawiam serdecznie,
RU
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 22 July 2012 - 21:41

Witaj,

To zrywanie następuje przy korzystaniu z wi-fi czy podczas połączenia gprs/edge/3g/hsdpa?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   spinerr

spinerr

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 5h 32m

Posted 12 August 2012 - 10:22

Witaj,

To zrywanie następuje przy korzystaniu z wi-fi czy podczas połączenia gprs/edge/3g/hsdpa?


zrywa gdy połączenie jest "przez sieć komórkową". Znika ikonka kuli ziemskiej i ikonka "g" lub "e" nad miernikiem jakości sygnału - telefon kończy sesję. Jeśli aplikacja chce coś wysłać/odebrać to chwilę to trwa, aż wyskoczy globusik i g lub e w zależności od tego jaki jest nadajnik.
Czy przez wifi? Nie wiem jak to rozpoznać, jednak nie ma takiego efektu, że telefon oczekuje przed przesłaniem danych - od razu pobiera/wysyła co potrzeba, ikonka wifi nie zmienia się na rozłączoną, o ile tel. jest w zasięgu, jest cały czas połączona. Nie ma też probelmu z korzystaniem z PAN przez bluetooth, nic się nie rozłącza.
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 August 2012 - 15:48

A jaki masz zasięg w miejscu gdzie korzystasz z internetu? Ja bym go przetestował w miejscu gdzie jest 100% zasięgu najlepiej HSDPA. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, oddałbym go do serwisu na gwarancję. Niestety Elm nie jest dobrym modelem jeśli ktoś mieszka w miejscowości gdzie jest słaby zasięg.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   spinerr

spinerr

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 5h 32m

Posted 12 August 2012 - 17:09

A jaki masz zasięg w miejscu gdzie korzystasz z internetu? Ja bym go przetestował w miejscu gdzie jest 100% zasięgu najlepiej HSDPA. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, oddałbym go do serwisu na gwarancję. Niestety Elm nie jest dobrym modelem jeśli ktoś mieszka w miejscowości gdzie jest słaby zasięg.


z internetu korzystam w bardzo wielu miejscach bo dużo podróżuję, z zasięgiem jest więc różnie. Sytuacja się nie tyle powtarza co występuje zawsze. Do serwisu? A co oni potrafią? Chyba tylko zaktualizować firmware. Zresztą w Hazelu jest tak samo więc to musi być kwestia źle napisanego firmware i żaden serwis nie pomoże. Dlatego liczę, że w opasłym zbiorze patchów na tej stronie ktoś znajdzie lub napisze na to łatkę :).
Proszę sobie przetestować na swoich SE wystarczy włączyć google maps, czy operę mini.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 August 2012 - 17:59

Korzystałem z internetu na wielu modelach SE i nigdy z tym problemów nie było. Może warto się zastanowić nad zamianą tego Elma / Hazela na W995 / C905 lub inne modele z DB3210? Plusów takiej zamiany byłoby znacznie więcej niż tylko stabilny firmware i lepszy zasięg :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic