Jump to content


Photo

Recenzja telefonu Sony Ericsson Hazel by Hunter3000


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 22 July 2012 - 12:15

Sony Ericsson Hazel?

W moje ręce wpadł dzisiaj Hazel, jako że mało kiedy mam okazje przetrzymać dłużej nowszej generacji telefony postanowiłem krótką szybką recenzje napisać.

Pierwsze wrażenie:

Telefon tak jak Zylo? sprzedawany w malutkim pudełku, mini instrukcja obsługi, brak kabla USB, sam telefon z baterią nawet nie dodali karty pamięci

Sam wygląd telefonu przypomina Elm? zwłaszcza tył. Można by orzec, że Hazel? to rozsuwany Elm?

Posted Image

Posted Image

Telefon wykonany został z seri Green Heart? także jest wykonany z ekologicznych materiałów, wygodnie się go trzyma w ręce i obsługuje. Mankamentem może być trzeszcząca górna klawiatura. Jednak SMSy się bardzo szybko i wygodnie pisze :)

Tył telefonu przedstawia jedynie obiektyw aparatu 5MPix, diodę LED oraz wyjście głośnika.

Oprogramowanie telefonu:

Uwaga jako że część Screenów została robiona przed modyfikacją telefonu może się nieco różnić!

Telefon tak samo jak Zylo/Elm/Yari/Cedar/Aino stoi na dobrej, szybkiej poprawionej i ulepszonej platformie A2 DB3350. Nie ma mowy tutaj o jakichkolwiek przymułach, zawiechach w trakcie słuchania muzyki, włączonego flash menu czy innych ważnych czynności. Jednak uzyskując taką szybkość straciliśmy kilka opcji które znajdziemy w starszych generacjach Sony Ericsson.

Na początek zajrzyjmy na sam pulpit, nowością wprowadzoną w tej platformie są widgety - malutkie aplikacje działające w tle na pulpicie telefonu. Jako że telefon mam z czysty bez syfów operatora (pozbytego z Orange) znajdziemy tam kilka aplikacji:

  • Eco Mate - licznik kroków, przeliczy na ilość uratowanego CO2 uwalnianego do atmosfery
  • Facebook - portal społecznościowy
  • Twitter - jak wyżej
  • Calendar - nic innego jak wyświetlany kalendarz na pulpicie, informujący o ważnych wydarzeniach itp.
  • Music Genie - przyjazny duszek który umila nam chwile - akurat ręcznie zainstalowany z oprogramowania Zylo

Attached File  32990738.jpg   60.9K   1 downloadsAttached File  86965513.jpg   55.42K   1 downloads

Skróty niczym niezmienione od starszych telefonów, menu zostało nieco zmodyfikowane - inne ikony i układ menu do tego można powiedzieć że źle ulokowany skrót do menadżera plików (nawet gorzej niż w wcześniejszych A2)

Attached File  55025346.jpg   65.88K   0 downloadsAttached File  49296028.jpg   73.1K   0 downloadsAttached File  16410866.jpg   79.15K   0 downloads



Wireless LAN oraz Usługi Lokalizacyjne

Co do pierwszej funkcji telefonu jestem jak najbardziej zadowolony, bezproblemowo wykrywa sieci, łapie duży zasięg, nie zauważyłem większych problemów w działaniu, w porównaniu do W715 zmieniła się animacja ikonki. Co do drugiej funkcji znajdziemy praktycznie takie same rzeczy jak wcześniej - Google Maps, Nawigacje WisePilot (nie miałem okazji sprawdzić) oraz Tracker.

Attached File  54198919.jpg   71.11K   0 downloadsAttached File  36878111.jpg   78.4K   0 downloadsAttached File  21723553.jpg   87.37K   0 downloads


WLAN na DB3350 otrzymał kilka nowych opcji takich jak DLNA w odtwarzaczu muzyki , na czym to polega?
Otóż udostępniając multimedia poprzez Windows Media Player i mając włączony WLAN w telefonie podłączony do naszej lokalnej sieci możemy bezproblemowo bezpośrednio z PC odtwarzać muzykę, filmy, zdjęcia. Bardzo przydatna opcja sam z niej korzystam. Nie ma także nic na przeszkodzie jak po prostu wpisać adres IP w wyszukiwarce explorator windows i mieć dostęp do swoich plików w telefonie.

Attached File  68173385.jpg   51.17K   0 downloadsAttached File  35851561.jpg   53.71K   0 downloadsAttached File  26498457.jpg   63.05K   0 downloadsAttached File  45812282.jpg   18.26K   0 downloadsAttached File  17737522.jpg   58.28K   0 downloads

Jeżeli natomiast uzyskamy dostęp do telefonu via IP otrzymamy informację:

Attached File  80716338.jpg   50.06K   0 downloads


Green Heart? Clear Voice and Noise Canceling

Telefon jako że seria Green Heart? posiada dwie bardzo przydatne opcje: Clear Voice? oraz Filtr Hałasu. Używa on do tego drugiego mikrofonu znajdującego się z tyłu telefonu. Jakość takich rozmów naprawdę jest przyjemniejsza, wycisza nieprzyjemne dźwięki z otoczenia co zatem idzie lepiej da się porozumieć z drugą osobą. Nie mogło też zabraknąć ekologicznej wersji instrukcji obsługi w telefonie. :cool2:

Attached File  71805586.jpg   67.97K   0 downloadsAttached File  38162477.jpg   65.3K   0 downloadsAttached File  99180159.jpg   59.38K   0 downloadsAttached File  69525750.jpg   66.08K   0 downloads

Odtwarzacz muzyki

Tutaj nie ma się niczym szczególnie pochwalić - okrojony Walkman z Zylo, bez opcji Clear Bas i Clear Stereo, nie możemy do tego zmienić ręcznie korektora i mamy tylko kilka opcji do wyboru w tym MegaBass? Reszta taka sama, w tym z opcjami wyboru styli. Do ciekawostek można zaliczyć że nie mogłem w żaden sposób zmienić ustawień dźwięku przestrzennego oraz orientacji :facepalm: po prostu nie pojawiały się ustawienia. Jakość na słuchawkach na poziomie średnim przy standardowych sterownikach. Natomiast z głośnika słychać miękki bas i dość głośno gra.

Attached File  87089173.jpg   60.59K   0 downloadsAttached File  59210183.jpg   64.65K   0 downloadsAttached File  43417584.jpg   59.38K   0 downloadsAttached File  92921627.jpg   59.2K   0 downloads


Green Heart? Aparat

Hazel? jak i Elm? posiadają ten sam model aparatu o matrycy 5MPix. Aparat umożliwia:

  • Robienie zdjęć w trybie makro (punkt, nieskończoność)
  • Wykrywanie twarzy
  • Smile Shutter
  • Samowyzwalacz
  • Lampa LED (Lampa błyskowa)
Czyli jak typowy Cyber-Shot? Jakość zdjęć jest na wysokim poziomie, ostrość łapie ładnie, nie miałem jednak okazji przetestować wszystkich opcji. Dodatkowo można dopisać że jakość filmów nagrywanych to VGA (640x480) w jakości MPEG4 z kodekiem audio MPEG4AAC


Przykładowe fotki w trybie marko - lampa włączona (kliknij aby powiększyć):

Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Inne mniej ważne rzeczy:

Telefon obsługuje standard Flash Lite 3.0, obsługę HTML5 oraz DLNA w tym dla odtwarzacza muzyki. Jego wyświetlacz potrafi zobrazować 16 milionów kolorów na 2,6" ekranie.

Plusy:
  • WiFi i AGPS
  • Aparat 5MPix z AF + latarka
  • Duży wyświetlacz i dobra jakość
  • DLNA? w multimediach
  • Czujnik ruchu
  • Czujnik światła
  • Wygodny w trzymaniu
Minusy:
  • Odtwarzacz muzyki przeciętnej jakości
  • Trzeszczące klawisze górnej klawiatury
  • Brak aplikacji znanych nam z wcześniejszych telefonów
  • Brak zasłony na aparat

Kilka zdjęć dla podglądu:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Pozdrawiam Hunter3000 :TipHat:


Zabraniam rozpowszechniania recenzji bez mojej zgody!

Kilka zdjęć mogło uciąć, kopiowane z CSE ;)

Jurij: Przypinam :)
  • 3
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850


0 user(s) are reading this topic