←  Xperia mini pro

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] kopia zapasowa SMS i MMS

Zablokowany

najodleglejszy - zdjęcie najodleglejszy 19 lip 2012

więc! postanowiłem zabrać się za rootowanie i ogólnie harce i zabawy z mini pro. ale potrzebuję aplikacji która zrobi kopię zapasową SMS-ów i MMS-ów oraz pozwoli na ich odzyskanie po wyczyszczeniu całego telefonu. z SMS-ami nie ma problemów, ale większość aplikacji nie obsługuje eksportowania i importowania wiadomości MMS, które często są u mnie elementem konwersacji i bez nich rozmowa bywa pozbawiona kontekstu.

jakieś propozycje?
Odpowiedz

jack79 - zdjęcie jack79 19 lip 2012

Jeśli masz roota i zablokowany bootloader to wgraj to

Please Login or Register to see this Hidden Content


W recovery czyli CWM możesz zrobić całą kopię systemu łącznie ze wszystkimi ustawieniami. Ewentualnie możesz użyć My backup pro
Odpowiedz

najodleglejszy - zdjęcie najodleglejszy 19 lip 2012

więc! postanowiłem zabrać się za rootowanie i ogólnie harce i zabawy z mini pro. ale potrzebuję aplikacji która zrobi kopię zapasową SMS-ów i MMS-ów oraz pozwoli na ich odzyskanie po wyczyszczeniu całego telefonu. z SMS-ami nie ma problemów, ale większość aplikacji nie obsługuje eksportowania i importowania wiadomości MMS, które często są u mnie elementem konwersacji i bez nich rozmowa bywa pozbawiona kontekstu.

jakieś propozycje?

chyba jeszcze nie mam roota, z tego co mi wiadomo. a żeby zrootować telefon, muszę zrobić downgrade softu. a wydaje mi się że podczas downgrade'u potracę swoje dane, chociaż nie jestem do końca pewien.
Użytkownik najodleglejszy edytował ten post 19 lipiec 2012 - 09:58
Odpowiedz

jack79 - zdjęcie jack79 19 lip 2012

chyba jeszcze nie mam roota, z tego co mi wiadomo. a żeby zrootować telefon, muszę zrobić downgrade softu. a wydaje mi się że podczas downgrade'u potracę swoje dane, chociaż nie jestem do końca pewien.


Żeby nie stracić danych wystarczy odznaczyć opcję "Wipe user data" oraz "Wipe cache" we flashtoolu
Użytkownik jack79 edytował ten post 19 lipiec 2012 - 11:05
Odpowiedz

najodleglejszy - zdjęcie najodleglejszy 19 lip 2012

o, dzięki za uświadomienie :) dosprawdzałem jeszcze i się okazuje że rzeczywiście, jeśli chcę wgrać inną wersję stockowego GB (co na początek planuję), to nie muszę czyścić. wielkie dzięki!

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Odpowiedz
Zablokowany