Jump to content


Photo

[Rozwiązany] kopia zapasowa SMS i MMS


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 19 July 2012 - 08:48

więc! postanowiłem zabrać się za rootowanie i ogólnie harce i zabawy z mini pro. ale potrzebuję aplikacji która zrobi kopię zapasową SMS-ów i MMS-ów oraz pozwoli na ich odzyskanie po wyczyszczeniu całego telefonu. z SMS-ami nie ma problemów, ale większość aplikacji nie obsługuje eksportowania i importowania wiadomości MMS, które często są u mnie elementem konwersacji i bez nich rozmowa bywa pozbawiona kontekstu.

jakieś propozycje?
  • 0

#2 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 19 July 2012 - 09:23

Jeśli masz roota i zablokowany bootloader to wgraj to

Please Login or Register to see this Hidden Content


W recovery czyli CWM możesz zrobić całą kopię systemu łącznie ze wszystkimi ustawieniami. Ewentualnie możesz użyć My backup pro
  • 1

#3 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 19 July 2012 - 09:56

więc! postanowiłem zabrać się za rootowanie i ogólnie harce i zabawy z mini pro. ale potrzebuję aplikacji która zrobi kopię zapasową SMS-ów i MMS-ów oraz pozwoli na ich odzyskanie po wyczyszczeniu całego telefonu. z SMS-ami nie ma problemów, ale większość aplikacji nie obsługuje eksportowania i importowania wiadomości MMS, które często są u mnie elementem konwersacji i bez nich rozmowa bywa pozbawiona kontekstu.

jakieś propozycje?

chyba jeszcze nie mam roota, z tego co mi wiadomo. a żeby zrootować telefon, muszę zrobić downgrade softu. a wydaje mi się że podczas downgrade'u potracę swoje dane, chociaż nie jestem do końca pewien.

Edited by najodleglejszy, 19 July 2012 - 09:58.

  • 0

#4 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 19 July 2012 - 11:00

chyba jeszcze nie mam roota, z tego co mi wiadomo. a żeby zrootować telefon, muszę zrobić downgrade softu. a wydaje mi się że podczas downgrade'u potracę swoje dane, chociaż nie jestem do końca pewien.


Żeby nie stracić danych wystarczy odznaczyć opcję "Wipe user data" oraz "Wipe cache" we flashtoolu

Edited by jack79, 19 July 2012 - 11:05.

  • 1

#5 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 19 July 2012 - 20:17

o, dzięki za uświadomienie :) dosprawdzałem jeszcze i się okazuje że rzeczywiście, jeśli chcę wgrać inną wersję stockowego GB (co na początek planuję), to nie muszę czyścić. wielkie dzięki!

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0


0 user(s) are reading this topic