Jump to content


Photo

Sony Ericsson Xperia arc S - usuwanie simlock'a w Orange


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   mck1988

mck1988

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 40m

Posted 18 July 2012 - 19:00

Witam, zakupiłem telefon SE Xperia arc S z blokadą simlock na Orange. Wiem, że za 70 zł mogę ściągnąć blokadę sim w salonie Orange i mam pytanie, orientujecie się może czy ściągają tam blokady tylko z telefonów z innych sieci czy bez problemu ściągną blokadę na sieć Orange? Używam Playa dlatego pytam.

Jeśli nie salon Orange to gdzie mogę ściągnąć simlocka nie tracąc gwarancji? są jakieś autoryzowane punkty Sony Ericssona?


Z góry dzięki za pomoc.
Pozdro
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 18 July 2012 - 19:06

W salonach Orange ściągają simlocki tylko z sieci Orange. Więc jak masz telefon z Orange, to za 77 PLN zdejmą Ci simlocka bez utraty gwarancji. Oprócz tego możesz ściągnąć simlocka w każdym autoryzowanym serwisie Sony, np. W-support we Wrocławiu. Z tego co mi wiadomo za odblokowanie telefonu życzą sobie 100 PLN :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   mck1988

mck1988

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 40m

Posted 18 July 2012 - 19:26

dzięki wielkie za pomoc!

myślałem, że w salonie Orange będą ściagać simlocki tylko z innych sieci, bo jak mam simlocka na Orange to nie przeszkadza to w używaniu ich karty sim itp. Ale skoro mówisz, że ściągają tylko z Orange to lepiej dla mnie.

Jeszcze jedno pytanie, jakbym ściągał simlocka w dowolnym punkcie nieautoryzowanym czy wtedy telefon traci gwarancje tak jak zwykle to bywa, czy nie wpływa to na gwarancje? z góry dzieki za odp. ;)
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 18 July 2012 - 19:47

Teoretycznie się traci gwarancję, w praktyce nikt tego nie sprawdza. Wielokrotnie słyszałem że ludzie oddawali telefony bez simlocka, ba ! nawet ze zmienionym certyfikatem i pełnym tuningiem i telefony były naprawiane. Wszystko zależy od szczęścia i serwisanta, do którego trafi telefon :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   adrian8308

adrian8308

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 36 posts
    • Time Online: 1d 4h 27m

Posted 18 August 2012 - 13:00

Z tym simlockiem ti nie jest tak pięknie jak to opisują. Ją też kupiłem tel z orange i musiałem zdjąć blokadę żeby nie stracić gwar. Okazało sue że to robią tylko w dużych miastach. Wawa, Poznań, Wrocław itd... Jako że mieszkam w Zielonej Górze to nie miałem takiej możliwości u siebie :/
Postanowiłem jednak że nie zależy mi na gwar. Simlocka pozbylem sie na zware czyli poprzez zwarcie masy tel i odpowiedniego pniu. Jest to najgorsza metoda bo trzeba odkleic naklejki zabezpieczającą piny której później nie idzie z powrotem przykleic, a co za tym idzie widać że było grzebane nawet jak z powrotem założysz blokade przed oddaniem do serwisu.
Dowiedziałem się że SE uznaje popekana obudowę jako wadą tel i wymienia na nowa wraz z wyświetlaczem bo nie idzie go odkleic.
Tel wysłałem, na przypal może się uda, może nie. Po 14 dniach miłe zaskoczenie, gwar uznana. Wymienili przedni panel, wyświetlacz, coś tam w srodku i wygrali nowy system:) Rozmawiałem o tym z serwisantem. u mnie w mieście, mówił że w przypadku SE często przymykają na to oko, gorzej jest z samsungiem tam nic nie przechodzi.

Wysłane z XPERIA ARC S

A zapomniałem dodać że miałem jeszcze odblokowany bootloader :) pan który zdejmowal blokadę przy okazji odblokowal go.

Wysłane z XPERIA ARC S
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 18 August 2012 - 15:42

Simlocka pozbylem sie na zware czyli poprzez zwarcie masy tel i odpowiedniego pniu. Jest to najgorsza metoda bo trzeba odkleic naklejki zabezpieczającą piny której później nie idzie z powrotem przykleic, a co za tym idzie widać że było grzebane nawet jak z powrotem założysz blokade przed oddaniem do serwisu.

A zapomniałem dodać że miałem jeszcze odblokowany bootloader :) pan który zdejmowal blokadę przy okazji odblokowal go.

Wysłane z XPERIA ARC S


Oj nie ładnie takie bzdury wypisywać :) Widocznie zaniosłeś telefon do serwisu w którym zdjęli Ci simlocka Setool2 boxem :) W naszym serwisie online taka usługa kosztuje 50 PLN i zawsze podczas unlocku za pomocą testpointa (lub w przypadku Xperii z 2010 roku bez testpointa) odblokowywany jest także bootloader ;) I nie ma w tej metodzie niczego jak to nazwałeś "najgorszego" - jest to po prostu skuteczna metoda na odblokowanie telefonów ze starym MCU w nieautoryzowanym serwisie. I nie jest to jak to nazwałeś "zwarcie masy i odpowiedniego pinu" ale połączenie testpointa z GND, a do tego potrzebny jest jeszcze sprzęt, program i umiejętności ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   adrian8308

adrian8308

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 36 posts
    • Time Online: 1d 4h 27m

Posted 18 August 2012 - 16:47

Jak najbardziej może być tak jak to opisujesz. Przyznaje jest do tego potrzebny program plus napewno umiejętności. Robiłem online to co Pan chciał, musiałem połączyć pewien pin z masa tel. Opisuje to co widziałem, przepraszam może nie precyzyjnie ale to przez to że się na tym nie znam:)
Pisałem że to najgorsza z metod bo widać ją gołym okiem.
Co nie znaczy że nie skuteczna:)

Wysłane z XPERIA ARC S

Edited by adrian8308, 18 August 2012 - 16:49.

  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic