Jump to content


Photo

Zielona słuchawka i C nie działają...


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   yaqub3

yaqub3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 7h 14m

Posted 08 July 2012 - 23:03

Witam!
Mój problem pojawił się wczoraj gdy w piękne słoneczne popołudnie pisząc sms'a chciałem skasować pewną treść za pomocą klawisza C. Oczywiście klawisz ten przestał funkcjonować... Jak później odkryłem przestała działać również zielona słuchawka... Nakombinowałem się troszkę aby użyć funkcji zadzwoń i przy tym kombinowaniu zauważyłem ze jeżeli slider jest minimalnie rozsunięty (tak na 0,5cm) to wtedy obydwa klawisze działają. Co to za usterka? Taśma slider'a się wypina? Uszkodzona? A może cała płytka klawiszy funkcyjnych do wymiany? Miał ktoś taki przypadek w tym modelu bądź innym slider'ze? Ile może kosztować naprawa w serwisie? (już pół roku po gwarancji)

Będę wdzięczny za odpowiedzi na te pytania :)

Pozdrawiam
  • 0
Nokia 3510i --> Siemens c75 silver --> Nokia 6020 --> Sony Ericsson k550i@w610i white --> SE c702 Pitch black --> SE w995 Progressive Black

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 09 July 2012 - 02:18

Śrubokręt w dłoń i sam się przekonasz :) Tutaj masz instrukcję jak rozebrać W995: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ . Sprawdź w jakim stanie jest taśma, upewnij się że jest dobrze wpięta. Jeśli to nie rozwiąże problemu, kup w sieci taśmę za 15-30 PLN i wymień, dokręcając telefon tak żeby nie było luzów. Możesz też dogadać się z bartq92 - on Ci go może naprawić wysyłkowo, jeśli sam się boisz do tego zabierać :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   yaqub3

yaqub3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 12 posts
    • Time Online: 7h 14m

Posted 09 July 2012 - 19:27

Myślę że nie będę się sam tym zajmował bo może to wyjść na gorsze tylko. Jestem bardzo przywiązany do tego modelu i nie chciałbym go uszkodzić :) Napisałem już do bartq92 więc zobaczymy co z tego będzie :)
  • 0
Nokia 3510i --> Siemens c75 silver --> Nokia 6020 --> Sony Ericsson k550i@w610i white --> SE c702 Pitch black --> SE w995 Progressive Black

#4 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 10 July 2012 - 17:52

Prawdopodobnie ścieżki popękały od taśmy, norma w sliderach. Jeżeli chcesz być pewien, że w 100% kupisz oryginalną taśmę to polecam tą aukcję:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Nie jest tanio, ale z doświadczenia wiem, że lepiej dopłacić i mieć święty spokój na dłuższy czas.
  • 0
Ambasador marki XPERIA


0 user(s) are reading this topic