Jump to content


Photo

Tuning Elma - parę pytań


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   Rav

Rav

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1d 1h 55m

Posted 06 July 2012 - 12:07

Witam, tuninguje mojego Elma (R7CA065) i mam problem z paroma rzeczami.

1. Postanowiłem przenieść Internet (InternetServices) z menu głównego do organizatora i nie wiem jaką ikonę wybrać. Menu Editor nie chce mi pomóc (brak ikony WAP do wybrania z listy). Skopiowałem plik z ikonami (sunny_susan_semc_icon_graphics_main_0.ic) na dysk i odpaliłem go z SE Image Tool ale on nie rozpoznaje nazw konkretnych ikon tylko ich umiejscowienie w pamięci. Sądze, że tu najlepiej pasowałaby ikona o: Image address: $005CBD90, Image end: $005CC476. Chciałbym się dowiedzieć jak nazwać tą ikonę w menu.ml. Plik .IC wrzucę do załączników.

2. Chciałbym zmienić umiejcowienie dużego zegara z głównego ekranu tak aby kończył się on dokładnie w tym samym miejscu co mały. Obecnie kończy się w tym samym miejscu co data (a nawet jeszcze niżej), przez co jest lekko przysłonięty. Próbowałem edytować layout_main.xml programami ale żaden nie potrafił tego zrobić. Zrobiłbym to ręcznie ale nie wiem, który parametr za to odpowiada, będę wdzięczny jeśli jeśli ktoś go poda. Plik layout_main.xml, wrzucę do załączników.

3. Czy do tego modelu można dograć ręczny equalizer? Znalazłem jakiś skrypt ale on potrafi jedynie modyfikować ustawnienia domyślne korektora,nie umożliwia recznej zmiany ustawień z poziomu telefonu.

4. Może ktoś ma doświadzcenia jaka akustyka najlepiej sprawdza się na tym modelu. Obecnie zastanawiam się nad AudioPhile Premium HD Acoustics (Normal, Amplified sobie odpuszczę bo trzeba ją jeszcze regulować EQ), Hazel? Loudness and Quality Acoustic Mix by moskal1991 v2 a oryginalną akustyką z Yari. Może jest jeszcze jakaś inna warta rozpatrzenia?

Na razie to wszystko. Pozdrawiam

PS. Plik .IC nie chce mi się załadować do załączników (You aren't permitted to upload this kind of file). Jeśli to będzie konieczne to moge go wrzucić w inne miejsce.

Attached Files


Edited by Rav, 06 July 2012 - 12:22.

  • 0

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 08 July 2012 - 13:48

1. Najpierw rozpakuj main (.mbn) według tego poradnika: http://www.sonyerics...-platformie-a2/ Utworzy Ci się przy tym plik z rozszerzeniem .dsk. Po wczytaniu pliku ic w SE Image toolu wyskakuje pytanie czy wczytać nazwy ikon z firmware. Klikasz na Tak/Yes. Pojawi Ci się okienko. Na dole masz coś takiego jak "All supported files". Zmieniasz na "All files" a później wybierasz plik .dsk wcześniej utworzony ;) W ten sposób SE image tool pokazuje nazwy ikonek, które możesz wpisać do menu editora :)
2. Tutaj masz poradnik: http://www.sonyerics...cja-layoutu-a2/ Jakbyś czegoś nie zrozumiał to śmiało pytaj.
3. Niestety nie :unsure:
4. Najlepiej żebyś sam sprawdził, która akustyka najlepiej Ci odpowiada ;) Powiem tylko, że pliki phf_play, phf_2_play, phf_3_play i phf_4_play odpowiadają za dźwięk na słuchawkach, a plik farfield_play za głośnik. Więc możesz sobie wgrać sterowniki głośnika z jednej akustyki, a te od słuchawek z zupełnie innej ;) Tak samo jeśli będziesz zmieniał pliki w tpa/preset/acoustic - pliki, które mają w nazwie "spk" odpowiadają za głośnik, reszta za słuchawki.
Powodzenia ^_^
Posted Image

#3 OFFLINE   Rav

Rav

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1d 1h 55m

Posted 13 July 2012 - 21:36

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie mogłem wczesniej odpisać.

1. O to mi własnie chodziło :)
2. Poszukałem na zagranicznych forach i znalazłem. Błędnie zasugerowałem się, że za zegar odpowiada plik layout_main.xml (tak było bodajże w starych modelach), ponieważ w tym wypadku należy edytować plik layoutStandby_main.xml. Konkretnie "<attr value="0"/> <attr value="240"/> <attr value="177"/> <attr value="277"/> <attr value="0"/> <!-- L 24h time -->" zamienić na "<attr value="0"/> <attr value="240"/> <attr value="144"/> <attr value="244"/> <attr value="0"/> <!-- L 24h time -->". Wtedy duzy zegar będzie kończył się dokładnie w tym samym miejscu co mały.
3. Tego się niestety obawiałem.
4. Poczytałem sobie trochę o tych akustykach i AudioPhile Premium HD Acoustics dotyczy tylko słuchawek a Hazel? Loudness and Quality Acoustic Mix by moskal1991 v2 to miks różnych akustyk (w tym AudioPhile Premium HD Acoustics). Zastanawia mnie jedna rzecz, nawet wgrywając tylko AudioPhile Premium HD Acoustics dźwięk z głośnika jest głośniejszy. Domyślam się, że odpowiadają za to pliki .CSV, które mają zastosowanie globalne, za co więc odpowiadają pliki .WBXML ?

Chciałem zapytać o jeszcze jedną sprawę (5). Jak wiadomo soft R7CA065 jest dostępny tylko w Orange UK i co za tym idzie wgrywamy wraz z nim syfy operatora. Chciałbym wywalić te syfy z softu, o ile dobrze myślę to wystarczy usunąć pliki operatora (HOOK, dźwięki, obrazki, aplikacje itp.) oraz edytować plik customize.xml. W związku z tym mam pytanie, co musi zawierać koniecznie plik customize.xml? Najlepiej zostawiłbym w nim tylko <info> i podmienił plik zaraz po flashowaniu Seusem. Tylko nie wiem czy oprócz <info> musi tam być coś jeszcze jak np. <service-mode>, <sms-bearer>, <ready-to-run> itp.

Tak przy okazji udało mi się wywalić program antywirusowy z Elma. Antywir nie jest osobną aplikacją jad/jar tylko jest zaszyty w sofcie, dokładnie w "/apps/anti-virus". Aby go zdeaktywować należy wgrać skrypt:
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>
<customization>
<registry>
<anti-virus>
<settings reg-path="/apps/anti-virus">
<version type="str">1.0</version>
<active type="bool">false</active>
</settings>
</anti-virus>
</registry>
</customization>

Żeby mieć całkowitą pewność można dodatkowo wywalić adres i port, serwera aktualizacji, numer licencji, adres i umowę do nowej licencji:
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>
  <customization>
	<registry>
	  <anti-virus>
		<settings reg-path="/apps/anti-virus">
		  <!--  Key: version   -->
		  <!--  The version of the keys located under /apps/anti-virus  -->
		  <!--  Public: No -->
		  <version type="str">1.0</version>		
		
		  <!--  Key: active -->
		  <!--  This parameter is set to false to disable anti virus, i.e. the user will not see a trace of it. -->
		  <!--  Public: Yes -->
		  <active type="bool">false</active>
		
		  <!--  Setting for the data connection-->
		  <connection>
			<!--  Key: server-name -->
			<!--  The address to the anti virus backend server.-->
			<!--  Public: Yes -->
			<server-name type="wstr">""</server-name>
			<!--  Key: server-port -->
			<!--  The port to the anti virus backend server.-->
			<!--  Public: Yes -->
			<server-port type="wstr">""</server-port>
			<!--  Key: data-account -->
			<!--  The name of the data account or an empty string to use the default (browser) data account-->
			<!--  Public: Yes -->
			<data-account type="str">""</data-account>
			<!--  Key: append-imsi -->
			<!--  true will send IMSI to anti virus backend during subscription and update. -->
			<!--  Public: Yes -->
			<append-imsi type="bool">false</append-imsi>
			<!--  Key: allow-network -->
			<!--  true will allow scheduled update from any network.-->
			<!--  Public: No -->
			<allow-network type="bool">false</allow-network>
		  </connection>
		  <!--  Settings for subscription"-->
		  <subscription>
			<!--  Key: sid -->
			<!--  Contract key before the user has subscribed. The value will be replaced with user key after subscription. -->
			<!--  Public: Yes -->
			<sid type="str">""</sid>
			<!--  Key: e-store-url -->
			<!--  The E-store URI is received from anti virus backend during subscription. -->
			<!--  Public: No -->
			<e-store-url type="wstr">""</e-store-url>
			<!--  Key: terms-url -->
			<!--  URL to license terms-->
			<!--  Public: Yes -->
			<terms-url type="wstr">""</terms-url>
			<!--  Key: subscription-state -->
			<!--  The subscription state is received from anti virus backend during subscription.-->
			<!--  Public: No -->
			<subscription-state type="uint">0</subscription-state>
			<!--  Key: subscription-first -->
			<!--  This parameter is true for a new device and is set to false after the first successful subscription-->
			<!--  Public: No -->
			<subscription-first type="bool">true</subscription-first>
			<!--  Key: expiration-date -->
			<!--  The expiration date is received from anti virus backend during subscription (YYYY MM DD hh mm ss, e.g. 2008 03 31 01 02 03).-->
			<!--  Public: No -->
			<expiration-date type="str">""</expiration-date>
		  </subscription>
		</settings>
	  </anti-virus>
	</registry>
  </customization>
Podaję te skrypty bo w całym internecie nie udało mi się nic znaleźć o usuwaniu antywira z Elma. Mam nadzieję, że się komuś przyda.

Edited by Rav, 13 July 2012 - 21:44.

  • 0

#4 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 13 July 2012 - 21:47

Fajnie, że sobie radzisz :) Jeśli chodzi o akustyke to dobrze to ująłeś - csv wpływają na głośność, a wbxml o które pytałeś odpowiadają bardziej za barwę/jakość dźwięku. Na temat softu R7CA065 niestety nie pomogę, bo po prostu nie praktykuję takich kombinacji ;) Na twoim miejscu zostałbym prz R7CA064. Jak koniecznie chcesz próbować, to moge powiedziec tylko, że do poprawnego działania telefonu w folderze tpa/preset/custom wystarczą pliki customize.xml, preloaded_config.xml i content_download_hook.itm. Pozostałe hooki i inne badziewie możesz spokojnie wywalić :) No i jeszcze, nie usuwaj nic z customize, tylko po prostu ściągnij sobie z downloadu custom generic dla Hazela i wgraj go zamiast tamtego orendżowskiego.
Posted Image

#5 OFFLINE   Rav

Rav

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1d 1h 55m

Posted 13 July 2012 - 22:01

R7CA064 też jest brandowany, ostatni "wolny" soft to R7CA061.

Mógłbyś napisać za co odpowiada plik "content_download_hook.itm"? Ja go u siebie wywaliłem i póki co nie zauważyłem żadnych anomalii. Jeśli chodzi o customize z niebrandowanych softów to one wcale nie są takie czyste, np. customize z R7CA061 Western Europe zawiera w sobie ustawienia internetowe brytyjskich sieci, które nie są mi do niczego potrzebne. Dlatego uznałem, że najlepiej będzie samemu wyedytować ten plik zostawiając tylko niezbędne elementy. Pytanie co jest naprawdę niezbędne...
  • 0

#6 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 13 July 2012 - 22:34

Z tego co zauważyłem, to content_download_hook.itm odpowiada za ikonkę PlayNow kiedy używasz flash menu. Jeśli ich nie używasz - też możesz go wywalić ;) W załączniku podrzucam najczystsze customize jakie znam. Wgraj i spróbuj :)

Attached Files


Posted Image

#7 OFFLINE   Rav

Rav

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1d 1h 55m

Posted 13 July 2012 - 22:46

Tak też myślałem, że chodzi o PlayNow albo skrót operatora. Ogólnie to wywalam PlayNow i Internet z menu, z których w ogóle nie korzystam a na ich miejsce wrzucam radio i Walkman. Flash menu nie ma z nimi problemu. Customize, które podrzuciłeś jest chyba do innego modelu, ale zauważyłem, że po za <info> i <clock> nie ma tam innych ustawień, więc myślę, że nic innego nie jest potrzebne...
  • 0

#8 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 13 July 2012 - 22:58

To nic że jest do innego modelu, chciałem Ci pokazać co musi się tam znajdować :) Daj znać jak coś wyczarujesz z tym customem ;)
Posted Image

#9 OFFLINE   Rav

Rav

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1d 1h 55m

Posted 14 July 2012 - 14:51

Przejrzałem pliki customize z róznych softów (brandowane, nie brandowane, różne wersje) i zauwazyłem, że wszystkie po za <info> i <clock> mają ustawiony tylko 1 wspólny parametr - <service-mode>cs</service-mode>. Odpowiada on za preferowaną usługę transmisji danych, w tym wypadku cs (circuit switched). Z tego co poczytałem jest to przestarzały standard a jego następcą jest ps (packet switched) i lepiej jego uzywać. Tak czy siak nie widzę potrzeby ustawiania na stałe konkretnej metody transmisji. Ponadto za pomocą skryptu można dodać to opcji łaczności i w zależności od potrzeby przełączać się między "ps i cs" a "tylko cs".
Z rzeczy, które warto wrzucić do customize zauważyłem bajer, który wyłącza pytanie o "sms rejestracyjny", które pojawia sie po kreatorze konfiguracji:
  <registry>
    <ready-to-run>
	  <settings reg-path="/apps/ready-to-run">
	    <reg-sms type="wstr">none</reg-sms>
	  </settings>
    </ready-to-run>
  </registry>
Tak więc zostanę raczej przy swoim i w customize zostawię tylko <info> i <clock> no i ten <ready-to-run>...

Edited by Rav, 14 July 2012 - 14:59.

  • 0


0 user(s) are reading this topic