Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Sony Ericsson C905 - WiFi nie działa - brak adresu mac


  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   grabarz.nr1@poczta.fm

grabarz.nr1@poczta.fm

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 22h 3m

Posted 04 July 2012 - 14:53

Sony Ericsson C905 - WiFi NIE DZIAŁA BRAK ADRESY MAC po AKTUALIZACJI przez program Sony PC Companion 2.1 i SEUpdate Service.

MAM 3 TAKIE TELEFONY PO AKTUALIZACJI DO R1FA035 prg1205-9079_GENARIC_SI R1FA035, WiFi nie wykrywa nic, wchodzac w ZAAWANSOWANE do zakładki "Mój adres MAC" telefony pokazuja "00-00-00-00-00-00" i nie mam WiFi...
Siostra ma kolejnego C905 i nie mam aktualizacji od nowosci i działa wszystko i jest adres MAC i WIFi działa...

PROSZĄ O POMOC JAK TO NAPRAWIĆ !!!!!!!

Jurij: Poprawiłem tytuł tematu.
  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 04 July 2012 - 15:05

sprobuj wgrac starszy soft http://sony.yt/files...ry/381-r1ea033/
  • 0

#3 OFFLINE   grabarz.nr1@poczta.fm

grabarz.nr1@poczta.fm

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 22h 3m

Posted 04 July 2012 - 15:20

Pobrałem juz R1EA033 - Jaki program polecasz do zrobienie tego??
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 July 2012 - 15:32

A2 uploader, tu masz poradnik: http://www.sonyerics...rukcja-obslugi/ . Z tego co pamietam to zera w adresie mac dało się naprawić skryptem. Ale teraz będzie ciężko cokolwiek znaleźć :)

A jednak znalazłem:

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?>
<customization>
<registry>
<wifi>
<settings reg-path="/apps/wifi">
<mac-address>0x001FD05C3B26</mac-address>
</settings>
</wifi>
</registry>
</customization>

Zapisz to w notatniku jako plik customize_upgrade.xml , wejdź A2 uploaderem do systemu plików telefonu do folderu TPA/PRESET/CUSTOM , skopiuj tam ten plik, odłącz kabel i włącz telefon. Jak przejdzie pasek please wait sprawdź adres mac. Jeśli będzie ok, wifi powinno działać. Jak nie to kombinuj ze zmianą softu. Jak zmiana softu nic nie da, to zostaje naprawa hardware w serwisie :)

Attached Files


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   grabarz.nr1@poczta.fm

grabarz.nr1@poczta.fm

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 22h 3m

Posted 04 July 2012 - 16:23

Dziękuję bardzo ;) już działam, niestety zaczełem zmiane softu. Jeśli nie pomoże to użyję pliku customize_upgrade.xml DZIĘKI. Jak Skończe napisze czy pomogło.

Wykonuje Twoje polecenia jak powyżej z dodaniem pliku, ale za cholere on nie chce wskoczyc do podanego folderu przy przeciągnięciu ;( a Aktualizacja nie pomogła wiec próbuję z plikiem.

A gdybym plik Twoj wrzucił do raru z Customem i wrzucił przez A2?

Jurij: ort.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 July 2012 - 16:27

Punkt V poradnika tłumaczy krok po kroku jak wejść do systemu plików. Jeśli jednak Ci się to nie uda, tutaj masz paczkę: [ciach] - dodaj ją spakowaną tak jak jest do pola misc files, kliknij przycisk flash i podłącz wyłączony telefon trzymając "c". Po tej operacji włącz telefon i sprawdź adres mac czy wyświetla się poprawnie :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   grabarz.nr1@poczta.fm

grabarz.nr1@poczta.fm

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 22h 3m

Posted 04 July 2012 - 18:21

Po wrzucenie pliku w Zipie pojawił sie pasek zaczekaj, przedtem go nie było. Narazie dalej to samo. sprawdze inne telefony może któryś pomoże ;(

<mac-adress>0x001FD05C3B26</mcac-adress><mac-adress>0x001FD05C3B26</mcac-adress>Może coś jest nie tak w skrypcie..
tak jest w skrypcie CE
"
</wireless-village>
<wifi>
<settings reg-path="/apps/wifi/cust">
</settings>
</wifi>
"
a w Twoim
"
<wifi>
<settings reg-path="/apps/wifi">
<mac-adress>0x001FD05C3B26</mcac-adress>
</settings>
</wifi>"
może powinno być tak
"
<wifi>
<settings reg-path="/apps/wifi"> -------> /apps/wifi albo apps/wifi/cust
<mac-adress>0x001FD05C3B26</mcac-adress> ------> <mac-adress>0x001FD05C3B26</mac-adress>
</settings>
</wifi>"
???
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 July 2012 - 18:46

Racja, zrobiłem literówkę jak przepisywałem ten skrypt z obrazka... Tutaj masz poprawione: Attached File  tpa.zip   764bytes   60 downloads :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   grabarz.nr1@poczta.fm

grabarz.nr1@poczta.fm

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 22h 3m

Posted 04 July 2012 - 19:06

juz Mam adres MAC
lecz kolejna literówka, Ale Dzięki podpowiedzi Wpałdem na pomysł i wiedziełem czego szukać bo sie na skryptach nie znam, ale przeczesałem plik customa z plików telefonu RESTORE WIFI powinno być:

<mac-address>0x001FD05C3B26</mac-address>

juz włożyłem plik.
Adress Mac sie pojawił, zobaczymy czy WiFi zadziała:) jeśli zadziała to napisze i zamykamy temet...:) ;)
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 July 2012 - 21:00

Paczkę i skrypt poprawiłem. Jeśli wszystko gra na 3 telefonach to daj znać - zamkniemy temat :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   grabarz.nr1@poczta.fm

grabarz.nr1@poczta.fm

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 22h 3m

Posted 29 December 2012 - 18:59

Witaj.
Wtedy zostawiłem tamten temat, teraz wracam bo mam chyba z 6 już z 8 płyt głównych do c905 i masę części i chce to sprzedać naprawione, ale niestety problem poprzedni z WiFi nie został rozwiązany:


mac-address>0x000000000000</mac-address>
<imsi-number>0x000000000000000000000000000000</imsi-number>
to były oryginalne wpisy

razem się udało zmienić nam ze adres Mac był widoczny na telefonie czyli:

<mac-adress>0x001FD05C3B26</mac-adress>

ale nadal choć jest adres Mac to nie wykrywa mi w domu WiFi ani w Centach handlowych gdzie inne widza otwarte WiFi,
telefon wciąż próbuje się połączyć jeśli wpisze SSID ręcznie ale tez jest ślepy nie pojawiają sie otwarte SSID.
Zastanawiam się czy ten wiersz tez ma znaczeni czy tez nie powinien byc czymś wypełniony:( :

<imsi-number>0x000000000000000000000000000000</imsi-number>

To nie numer IMEI wiec nie wiem co to jest bo cyfry nie pasuja z IMEI :(

Jeśli dasz radę odpisz :)
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 December 2012 - 19:09

Nie sądzę. Numer IMSI nie ma nic wspólnego z telefonem, a jedynie z kartą sim:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   grabarz.nr1@poczta.fm

grabarz.nr1@poczta.fm

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 22h 3m

Posted 30 December 2012 - 01:44

To już głupi jestem.
Pytanie z innej beczki. jeśli na płycie głównej bym miał zwarcie, czy objawem możliwe byłoby całkowity brak włączania się wyświetlacza LCD nawet brak podświetlenia?
Po włączeniu słyszę i widzę wibracje, oraz po kilku sekundach klawisze funkcyjne się świeca i słychać dźwięk kiedy niema karty sim, ale wyświetlacz się nie odpala, i tak na każdej płycie głównej. Nie które są bez wlutowanych przycisków od głośności oraz 2 bez gniazda ładowania.
Już świra dostaje przez te C905...
  • 0

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 December 2012 - 02:11

Poświeć latarką lub popatrz na wyświetlacz w dobrze oświetlonym miejscu. Jeśli wszystko widać a brak podświetlenia, to do wymiany jest L4200. Nie grzeją się czasem te płyty?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   grabarz.nr1@poczta.fm

grabarz.nr1@poczta.fm

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 22h 3m

Posted 11 January 2013 - 11:36

Grzeje się... chyba to spróbuje sprzedać na części i zęby mieć już spokój...
Chce kupić nowy, pytanie brzmi, który byś doradzał: SE W995 czy SE Satio U1i

Czy SE Xperia X1 czy SE Vivaz Pro?
  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 11 January 2013 - 12:33

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic