Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Pakiet internetowy w T-mobile-dziwna sytuacja


  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 04 July 2012 - 09:12

Witam
Aktywowałem sobie jakiś miesiąc temu w T-mobie pakiet internetowy 100 MB i szybko go wykorzystałem, a prędkość została ograniczona do jakiś 14 kb/s (czyli niezbyt użyteczna) niezależnie czy byłbym w EDGE czy 3G.Jednak dziwi mnie że teraz podwyższyli mi w przypadku EDGE do około 200 kb/s, a w HSDPA do około 2,5 MB/s co w przypadku HSDPA jest akurat szybsze niż mój internet stacjonarny.Czy to normalne ? Dodam że internet mam rozliczany ryczałtowo i poza opłatą za pakiet nie mam żadnych dodatkowych kosztów, a mam na abonament. Boję się tylko żeby nie powtórzyła się sytuacja (jeszcze w erze) sprzed trzech lat, gdzie po wykupieniu pakietu i tak miałem naliczane opłaty i wyszło prawie 200 zł rachunku
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 July 2012 - 13:37

Nie bardzo rozumiem, w czym masz problem. Kupujesz u nich 100 MB transferu a potem masz nielimitowany z ograniczoną prędkością. Reszta Cię nie interesuje, bo płacisz im określoną stawkę a potem jedynie ograniczają Ci prędkość do końca okresu rozliczeniowego. Jak szybko wykorzystasz ten transfer to już jest kwestia tego jaki masz zasięg i jaki masz modem. Możesz sobie je sączyć powoli korzystając z transmisji GPRS / EDGE, możesz pojechać do większej miejscowości i korzystać z 3G do 356kb/s a możesz też korzystać HSDPA lub HSPA+. Np. gdybyś pojechał do centrum Warszawy pod Pałac Kultury i Nauki, gdzie operatorzy mają pokazowy zasięg, to korzystając z tego 100MB pakietu i W995 mógłbyś pobierać dane z prędkością do 3,6 megabitów na sekundę, korzystając z Satio miałbyś do 7,2 megabitów na sekundę a korzystając z najnowszej Xperii ion HSPA+ miałbyś do 14,4 megabitów na sekundę i nawet nie zauważyłbyś kiedy by ten pakiet przepadł :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 04 July 2012 - 14:23

To znaczy sytuacja jest o tyle dziwna że czasami żadne proste strony nie chcą się wczytać pomimo zasięgu HSDPA, a czasami nawet przy EDGE internet tak śmiga jak przez Wi-fi. Dodam jeszcze że mam zmodyfikowany plik "bulid.prop" wraz z tweakami na przyspieszenie internetu więc to może od tego tak jest. Ciekawie prezentują się również testy prędkości internetu:
Posted Image

Posted Image
Ale i tak dzięki za pomoc
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 July 2012 - 15:47

Xperia neo ma bardzo dobry modem, więc wszystko zależy od operatora - konkretnego nadajnika, mocy sygnału, obciążenia w danym momencie itd.
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 04 July 2012 - 18:23

Mieszkam około 200 m od nadajnika, ale sprawdzę ten internet jeszcze na C702
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 July 2012 - 18:54

No ale nie wiesz czy to jest ten nadajnik, z którego akurat korzysta telefon, jakie jest obciążenie tego nadajnika, czy jest on w 100% sprawny i jakie sieci obsługuje :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 04 July 2012 - 20:54

Na tej stronie

Please Login or Register to see this Hidden Content

był dokładny adres nadajnika, sieci które obsługuje oraz że należy do T-mobile i w zasadzie dzięki niemu mam pełny zasięg 3G/HSDPA który wyjątkowo rzadko spada o jedną kreskę. Dodatkowo znalazłem taki fajny widżet (wyciągnięty z softu Orange) który wyświetla informacje z sieci (czego nie ma w standardzie) i rzeczywiście telefon jest podłączony do niego ale potrafi się przełączyć na inny
  • 0

#8 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 04 July 2012 - 23:34

Na tej stronie

Please Login or Register to see this Hidden Content

był dokładny adres nadajnika, sieci które obsługuje oraz że należy do T-mobile i w zasadzie dzięki niemu mam pełny zasięg 3G/HSDPA który wyjątkowo rzadko spada o jedną kreskę. Dodatkowo znalazłem taki fajny widżet (wyciągnięty z softu Orange) który wyświetla informacje z sieci (czego nie ma w standardzie) i rzeczywiście telefon jest podłączony do niego ale potrafi się przełączyć na inny


zapodaj no to ten widget jak możesz
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#9 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 05 July 2012 - 07:39

zapodaj no to ten widget jak możesz


Zapomniałem dopisać że nie działa na ICS-e (przynajmniej mi nie chciał) ale możesz go sprawdzić

Attached Files


  • 0

#10 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 05 July 2012 - 11:33

Nie będzie działał bo aplikacje Orange są na tyle "złe" że nie są kompatybilne z nowszymi systemami
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#11 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 05 July 2012 - 19:30

Jurij rzeczywiście masz rację to zależy od sieci, bo na C702 jest tak samo, raz chodzi bardzo szybko,a czasami bardzo wolno i z fakturą też się już chyba wyjaśniło bo mam nadpłaty (czy jak to nazwać) tylko 3,22 zł + 12,10 zł za pakiet internetowy.Wielkie dzięki za pomoc i temat uważam za zamknięty
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 July 2012 - 20:39

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic