Jump to content


Photo

Jaki Android?


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 OFFLINE   Patek5i

Patek5i

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 13h 41m

Posted 28 June 2012 - 17:45

Witam. Otóż na mojej Xperii Neo V MT11i mam androida 4.0.4. Mam wrażenie, że telefon nie działa płynnie. Zrobiłem wipe. Telefon znacznie lepiej działał (bez wip'u ciężko się z niego korzystało). Jak myślicie, jaka wersja androida jest lepsza? 4.0.4 czy 2.3.4? Wiem, że na 2.3.4 gry działają. Chodzi mi głównie o te w HD, ponieważ gdy próbuje włączyć jakąkolwiek grę w HD, to po prostu wyskakuje mi komunikat: Niestety, aplikacja xxx została zatrzymana. I tak jest z prawie każdą grą, którą próbuje zainstalować. Zauważyłem, że nie działają mi gry, które po prostu dużo ważą :(. Więc, jakie plusy i minusy ma android 2.3.4 a jakie android 4.0.4. Jak myślicie? Czy opłaca mi się wydawać 20zł na powrót do 2.3.4? Czy na tejże wersji tego systemu wszystko działa sprawnie?
  • 0

#2 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 28 June 2012 - 18:40

1. Android 4.0.4 funkcjonajlnie jest lepszy od Gingerbread
2. Większość aplikacji działających dobrze pod GB może nie dziać na ICS
3. Dla mnie ICS jest dobry, zwłaszcza z jego nowym systemem zarządzania powiadomieniami
4. Po co płacić 20zł skoro można samemu soft wymienić na starszy?
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#3 OFFLINE   Patek5i

Patek5i

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 13h 41m

Posted 28 June 2012 - 18:42

Więc powiedz mi, dlaczego wszystkie gry w HD nie działają mi na 4.0.4?
  • 0

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 28 June 2012 - 18:49

2. Większość aplikacji działających dobrze pod GB może nie dziać na ICS


Po prostu niekompatybilność
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 June 2012 - 19:32

Nie tylko gry w HD. Dużo innych gier nie działa na ICSie. Pisałem kilka maili do Gameloftu i Madfinger games odnośnie optymalizacji ich produktów pod ICS'a i nie dostałem odpowiedzi. Do gier poelcam jak najbardziej ten rom - http://sony.yt/topic...dename-7-final/

wymaga odblokowanego bootloadera.
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 28 June 2012 - 19:35

Dla mnie ICS jest też bardziej funkcjonalny oraz ładniejszy, jednak jego błędy czasami denerwują dlatego ja wróciłem do GB którego trochę zmodyfikowałem pod względem wyglądu i to mi jak na razie wystarcza a na ICS także z niewiadomych przyczyn nie działa mi WALKMAN z Xperi S, a to coś co dali w standardzie do odtwarzania muzyki nie można nazwać odtwarzaczem :)

Edited by jack79, 28 June 2012 - 19:40.

  • 0

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 June 2012 - 19:38

Na moje neo v, stockowy ICS działał wolniej niż stockowy GB. Miałem tylko custom kernele, ale nie wierze, że to wina kerneli, bo były od tego samego autora i zawierały mniej więcej to samo :)
Do gier, to tylko "Imbirowy Chleb" :)
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   Patek5i

Patek5i

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 13h 41m

Posted 28 June 2012 - 19:42

Nie wiece może, czy w toolboxie u Admina Jurj'iego można za 20zł załyczyć sobie wgranie customa jakim jest ten codename7? Jest on w ogóle w pełni po polsku? I co z gwarancją?
  • 0

#9 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 28 June 2012 - 19:49

Nie wiece może, czy w toolboxie u Admina Jurj'iego można za 20zł załyczyć sobie wgranie customa jakim jest ten codename7? Jest on w ogóle w pełni po polsku? I co z gwarancją?


Ale to i tak musisz mieć odblokowany bootloader tak jak phillix napisał. Zawsze się go możesz zapytać na pw;)
  • 0

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 June 2012 - 19:53

Nie wiece może, czy w toolboxie u Admina Jurj'iego można za 20zł załyczyć sobie wgranie customa jakim jest ten codename7? Jest on w ogóle w pełni po polsku? I co z gwarancją?


Może i by Ci Jurij, to zrobił, ale musiałbyś odblokować bootloadera. Jeżeli masz z Orange, to za ok. 60zł, a jeżeli nie to tutaj kwestia - kiedy wyprodukowano Twój telefon, skomplikowane trochę.
Codename jest w pełni po Polsku, a gwarancja Ci przepadnie. Można ją przywrócić jak wgrasz czyste oprogramowanie, zablokujesz wcześniej odblokowany bootloader i zrobisz unroot, jeżeli wcześniej posiadałeś roota. Początkujący może nie zrozumieć o co mi chdozi :)
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   Patek5i

Patek5i

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 13h 41m

Posted 28 June 2012 - 19:57

Może i by Ci Jurij, to zrobił, ale musiałbyś odblokować bootloadera. Jeżeli masz z Orange, to za ok. 60zł, a jeżeli nie to tutaj kwestia - kiedy wyprodukowano Twój telefon, skomplikowane trochę.
Codename jest w pełni po Polsku, a gwarancja Ci przepadnie. Można ją przywrócić jak wgrasz czyste oprogramowanie, zablokujesz wcześniej odblokowany bootloader i zrobisz unroot, jeżeli wcześniej posiadałeś roota. Początkujący może nie zrozumieć o co mi chdozi :)

No właśnie 0 rozkminy. No cóż...Nie będę się niestety chyba w to bawił. Najwyżej przywrócę sobie 2.3.4 i tyle. Od września idę do technikum teleinformatycznego, to może się czegoś o tym nauczę XD
  • 0

#12 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 28 June 2012 - 19:59

Zaglądaj tutaj, jeżeli nie znasz jakiejś definicji -->

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 28 June 2012 - 20:36

Dziwnym trafem jak już wspomniałem wcześniej na Neo/Neo V ten ICS jest jakimś niewypałem :unsure:
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 June 2012 - 22:33

Nie wiece może, czy w toolboxie u Admina Jurj'iego można za 20zł załyczyć sobie wgranie customa jakim jest ten codename7? Jest on w ogóle w pełni po polsku? I co z gwarancją?


Nie wiem co to jest "toolbox" natomiast jeśli chodzi o wgrywanie oprogramowania online, robię to za pomocą Setoola i mogę wgrać każde dostępne oficjalne oprogramowanie. Modyfikowanego firmware nie wgrywam, to już trzeba robić we własnym zakresie :)

Może i by Ci Jurij, to zrobił, ale musiałbyś odblokować bootloadera. Jeżeli masz z Orange, to za ok. 60zł, a jeżeli nie to tutaj kwestia - kiedy wyprodukowano Twój telefon, skomplikowane trochę.


Odblokowanie telefonu za pomocą Setoola jest jednoznaczne z odblokowaniem bootloadera. Jeżeli telefon ma stare zabezpieczenia, koszt takiej usługi w naszym serwisie online to 50 PLN. Jeśli nowe - koszt jest niestety o wiele wyższy - 150 PLN.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   Patek5i

Patek5i

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 13h 41m

Posted 29 June 2012 - 07:26

O kurcze...Na dodatek nie zauważyłem, że mam problem z odtwarzaniem filmów. Gdy chcę coś odtworzyć (cokolwiek, coś co np: nagrałem) to wyświetla mi się komunikat: Niestety, nie można odtworzyć tego filmu wideo. Co robić? Jak żyć he he. Ciągle jakieś błędy, lagi i różne problemy. Co z tym fantem zrobić. Dzisiaj przyjdzie mi karta 32gb, to może zrobię wipe i będzie git?
  • 0

#16 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 June 2012 - 07:49

Wgraj system od nowa. Do odtwarzania wideo polecam MX Player z kodekami dla ARMv7.
Jest też dobry QuickPic, ale to bardziej do zdjęć.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#17 OFFLINE   Patek5i

Patek5i

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 13h 41m

Posted 29 June 2012 - 11:52

Więc mam przywrócić ustawienia fabryczne i wyczyścić kartę pamięci?
  • 0

#18 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 June 2012 - 15:24

Karty SD nie, ale zrób wipe ( przywrócenie ustawień fabrycznych ) oraz wgraj oprogramowanie na nowo, skoro masz błędy. W forumowym downloadzie są odpowiednie softy pod Neo V.
  • 0
Posted Image

#19 OFFLINE   Patek5i

Patek5i

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 20 posts
    • Time Online: 13h 41m

Posted 29 June 2012 - 15:35

Przepraszam za moją głupotę, ale phillix...Co miałeś na myśli pisząc: Imbirowy chleb do gier? Więc lepiej powrócić do 2.3.4? Nie będę się bawił w wgrywanie żadnych customów na neo v. Na w580i i c905 próbowałem, ale często korzystałem z SEUSa, ponieważ zawsze coś zrąbałem. A tutaj. Jak coś zrobię nie tak, to cała płyta główna do wymiany, a to już nie jest takie hihi :(

Jeszcze zapomniałem zapytać, po co jest root w telefonie i co on daje? Chcę zainstalować apkę do przeglądania gier, taka jaka jest w xperii play.

Znalazłem jeszcze taki temat:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Myślę, że taka operacja wcale nie jest trudna, ale gdy zainstaluje android firmware 2.3.4 to wszystko będzie ok, czy będę musiał jeszcze coś kombinować, żeby wszystko działało?

Edited by Patek5i, 29 June 2012 - 15:52.

  • 0

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 June 2012 - 15:46

Gingerbread to nazwa systemu Google Android 2.3 . Android 4.0 nazywa się Ice Cream Sandwich. Do gier lepsza jest starsza wersja systemu ;) A Root nadaje Ci prawa administratora i dzięki temu masz większą kontrolę nad telefonem :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic