Jump to content


Photo

Nie działają fizyczne klawisze, przyciski oprócz włącznika Satio


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 27 June 2012 - 22:11

Nie działają wszystkie przyciski fizyczne za wyjątkiem włącznika.

Przełącznik blokady cały, klawisze pod wyświetlaczem czyste, po załączeniu kamery spust migawki się podświetla, reszta klawiszy również w dobrym stanie (taśma nie przerwana) .

Co mogło się uszkodzić na płycie głównej? Jaki byłby przybliżony koszt naprawy w serwisie?
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 June 2012 - 22:42

Według Troubleshooting guide - musisz wymienić część X2902. Możesz ją zidentyfikować dzięki dokumentowi component replacement:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Ja bym go zaniósł do dobrego serwisu, oni będą wiedzieć co robić. A ile wezmą? To zależy od nich. Myślę że okolice 50 PLN to rozsądna cena :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 28 June 2012 - 22:26

To gniazdo od taśmy bocznych przycisków raczej nie jest winne, ponieważ jak wspomniałem nie działają również te klawisze pod ekranem (podświetlają się) oraz nie działa switch blokady :(
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 June 2012 - 22:41

Napisałeś w poście wyżej, że:

Przełącznik blokady cały


A teraz piszesz:

oraz nie działa switch blokady :(


:unsure:

Wyślij go do w-support do wrocławia, zrobią ekspertyzę i powiedzą Ci co padło + koszt naprawy. Ciężko mi jest gdybać nie widząc telefonu, zwłaszcza że nie wiemy czy upadł / był zalany czy cokolwiek innego się z nim stało :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 29 June 2012 - 09:52

Tak, napisałem że żadne fizyczne przyciski oprócz włącznika nie działają i zaznaczyłem że mechanicznie wyglądają normalnie, jednakże nie działają jakby nie były w ogóle zaprogramowane.

Zalany raczej nie był, można by podejrzewać upadek, lecz w tematach na innych forach użytkownicy twierdzą że wspomniana usterka powstała samoistnie, jednakże nikt nie był w stanie określić przyczyny defektu.

Co do wysyłki do w-support 70zł za ekspertyzę + przesyłka i nie wiadomo jaka droga naprawa będzie :unsure:
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 June 2012 - 12:54

Nie wiem co piszą na innych forach i za bardzo mnie to nie interesuje. Bez żadnej historii choroby ani oględzin telefonu / żadnych logów - ciężko cokolwiek wywróżyć :) Ja Ci napisałem że według oficjalnej instrukcji SE w przypadku nie działania klawiszy należy wymienić element X2902, a w przypadku niedziałającego przełącznika S2500. Ale usterka może leżeć gdzie indziej - na początku trzeba by go zidentyfikować, jeśli hwconfig nienaruszony to przeflashować. Jeśli nadal nic - no to zostaje naprawa hardware.

Co do wysyłki do w-support 70zł za ekspertyzę + przesyłka i nie wiadomo jaka droga naprawa będzie :unsure:


No chyba nie sądzisz, że autoryzowany serwis naprawi Ci ten telefon za 30 zł? :rolleyes: Z tego co mi wiadomo można zamówić kuriera na ich koszt. Ale nigdy nie korzystałem z takiej usługi. Za ekspertyzę na pewno zapłacić będzie trzeba. A potem pewnie wymiana płyty głównej lub naprawa - zależy od uszkodzenia. Zawsze możesz oddać do nieautoryzowanego serwisu, tam może nawet ekspertyza być za darmo i naprawa na pewno tańsza :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic