Jump to content


Photo

Oprogramowanie nie-Nokiowskie


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   kemira

kemira

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 37m

Posted 27 June 2012 - 21:46

Dzień dobry,
niedawno zakupiłam używany Satio i jeden ze znajomych polecił aby zmienić oprogramowanie na NIE-Nokiowskie.
Wiem że Symbian jest Nokii więc nie bardzo rozumiem co przez to chciał powiedzieć a nie mogę nigdzie znaleźć podpowiedzi do mojego problemu.

Jeśli nie da się zmienić oprogramowania (w sumie już się przyzwyczaiłam) to proszę o poradę, czy da się go jeszcze zaktualizować i zoptymalizować, bo zauważyłam, że czasem przy uruchamianiu np. multimediów prosto z "pilpitu" na ułamek sekundy włączają się multimedia, później na ułamek sekundy z powrotem widać pulpit i po kolejnym ułamku już się załącza to co chcę.
Do tego wydaje mi się, że to się zaczęło dziać po wymianie głośniczka w serwisie.

Dane z telefonu:
Wersja oprogramowania: 1218-9500_R2AK007
Data wersji: 02-03-2010
Wersja niestandardowa: 1225-9491_R2AK007
Data wersji niest.: 02-03-2010

Bardzo proszę o podpowiedzi czy wskazówki co z tym można zrobić.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 27 June 2012 - 21:53

Aktualnie masz wgrany najnowszy dostępny firmware z polskim językiem, nowszego już nie będzie. Spytaj kolegi, co miał na myśli mówiąc "NIE-Nokiowskie oprogramowanie" bo ja nie mam pojęcia o co chodzi. Satio ma czystego Symbiana S60 V edycji - wielu twierdzi że trochę muli, ale generalnie rzecz biorąc spełnia swoje zadanie i jest raczej niezawodny. Naturalnie można go przeflashować w naszym serwisie online - to kosztuje 20 PLN. Ale nie sądzę, żeby telefon znacznie przyspieszył :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   kemira

kemira

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 37m

Posted 28 June 2012 - 19:13

Dziękuję za odpowiedź. Oprócz znikomego przyspieszenie co mi da jeszcze przeflaszowanie? (tzw. debranding jest w tym? - mam teraz Vodafone)
  • 0

#4 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 28 June 2012 - 19:30

Skoro masz soft Vodafone to przeflaszowanie (wgranie czystego oprogramowania) powinno go trochę jeszcze przyspieszyć, ale najgorszy branding ma Orange
  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 June 2012 - 22:44

Tak, po przeflashowaniu czystym softem pozbędziesz się śmieci operatora, będziesz miał najnowszy niebrandowany soft :) W przypadku telefonów pracujących pod kontrolą Symbiana S60 V edycji jest tylko jedna uwaga - przed flashowaniem zgraj sobie wszystkie dane z karty pamięci. Jeśli poprzedni użytkownik założył na nią hasło, po flashowaniu telefon będzie prosił o podanie kodu do karty pamięci. Jeśli go nie znasz, konieczny będzie format tejże karty a co za tym idzie utrata wszystkich danych na niej zgromadzonych.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic