Jump to content


Photo

SE z Androidem do 400zl


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   piotr_a3

piotr_a3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 19h 46m

Posted 22 June 2012 - 19:34

Hejka.
Mam zamiar kupic sobie nowy telefon, jak zwykle w gre wchodzi tylko Sony/Sony Ericsson, nie szajsungi i inne badziewia.
Telefonu uzywam czesto do internetu (Wi-Fi musi byc ale to juz standard w andkach), sluchania muzyki i pisania sms'ow.
Najlepiej zeby mozna bylo zrobic roota i odblokowac bootloader bez problemu... lubie modyfikowac wszystko co sie da :D

Tak po krotce wymagania do telefonu:
- da sie go uchwycic za >400zl (450zl to absolutny max)
- Wi-Fi
- multi-touch
- Android stockowy Honeycomb lub wyzej (ICS mile widziany)
- jesli nie ma stockowego ICS'a to custom romy koniecznie
- musi dobrze grac na sluchawkach
- klasyczne gry typu Angry Birds, Bubble Blast itd. maja chodzic :)
- mile widziana sprzetowa qwerty ale obejde sie bez niej

Ok, to na tyle :)
Czekam na propozycje.
  • 0


[Motorola v600] -? [Sony Ericsson w350] -> [Sony Ericsson k750@w800] -> [LG AndroidCookie] -? [Sony Ericsson Yari?] -> [Sony Xperia Live]


#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2012 - 19:45

Honeycomb to Android dla tabletów, żaden telefon nie został w niego oficjalnie wyposażony. Więc masz do wyboru albo Gingerbread albo Ice Cream Sandwich.

Jeśli z klawiaturą to polecam SK17i Xperię mini pro. Do 450 PLN kupisz. Ekran 3", wifi b/g/n, 1GHz snapdragon, sprzętowa qwerty, ICS - w tym przedziale cenowym telefonik bezkonkurencyjny.

Druga opcja - WT19i Live with Walkman. Parametry podobne, ekran 3,2", brak sprzętowej qwerty :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   piotr_a3

piotr_a3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 19h 46m

Posted 22 June 2012 - 20:32

Faktycznie, myslalem o czym innym a napisalem co innego. Chodzilo mi oczywiscie o gingerbread. Ma ktos moze Xperie X10 mini pro i moze sie wypowiedziec co do wielkosci ekranu? Jakis maly mi sie wydaje.

Sam jestem troche za Livem ale watpie zebym upolowal do 450zl :)

Z jednej strony martwi mnie to ze nie mam pewnosci ze w telefonie odblokuje bootloader, w uzywanym telefonie mozna sprawdzic w nowym - nie.
  • 0


[Motorola v600] -? [Sony Ericsson w350] -> [Sony Ericsson k750@w800] -> [LG AndroidCookie] -? [Sony Ericsson Yari?] -> [Sony Xperia Live]


#4 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 22 June 2012 - 20:38

Ma ktos moze Xperie X10 mini pro i moze sie wypowiedziec co do wielkosci ekranu?


Nie chodziło o Xperia X10 Mini Pro tylko Xperia Mini Pro
  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2012 - 21:04

Nie pomyl się, bo X10 mini pro to starsza konstrukcja. Ma ekran zaledwie 2,55 cala, procesor 600 MHz i najnowszy oficjalny Android dla niej to 2.1 Eclaire :) Ja mówię o Xperii mini pro: http://sony.yt/main/...task=view&id=96 :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   piotr_a3

piotr_a3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 19h 46m

Posted 22 June 2012 - 21:05

Pierwsze slysze ze sa to dwa osobne modele :DWiec ma ktos ta Xperie i wie jak sie spisuje?

Edited by piotr_a3, 22 June 2012 - 21:07.

  • 0


[Motorola v600] -? [Sony Ericsson w350] -> [Sony Ericsson k750@w800] -> [LG AndroidCookie] -? [Sony Ericsson Yari?] -> [Sony Xperia Live]


#7 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 22 June 2012 - 21:07

Xperia X10 Mini Pro
http://sony.yt/main/...task=view&id=88

a tutaj masz następce Xperia Mini Pro
http://sony.yt/main/...task=view&id=96
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2012 - 21:07

Wyglądem, specyfikacją, wersją systemu - wszystkim. Tu masz tę starszą wersję: http://sony.yt/main/...task=view&id=88 więc sobie porównaj ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   piotr_a3

piotr_a3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 19h 46m

Posted 22 June 2012 - 21:17

I Xperia Mini Pro, i Live sa super, tylko raczej Mini Pro nie znajde do 450zl. Poki co to jest od 500zl nawet do 800zl :)
  • 0


[Motorola v600] -? [Sony Ericsson w350] -> [Sony Ericsson k750@w800] -> [LG AndroidCookie] -? [Sony Ericsson Yari?] -> [Sony Xperia Live]


#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2012 - 22:12

Słabo szukasz:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Please Login or Register to see this Hidden Content



Please Login or Register to see this Hidden Content



Przeszukaj także inne serwisy, w końcu trafisz na swój egzemplarz :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 23 June 2012 - 00:47

Live with Walkman za 400zł + przesyłka znajdziesz w dobrej cenie. A telefon naprawdę wart swojej ceny ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 23 June 2012 - 07:28

Też chciałem kupić liva bawiłem się nim w prawie każdym salonie.Jest głośny ładny dioda też fajna ,jedyne co w nim brakuje jak na walkmana ręcznego korektora.Nie wziąłem go tylko ze wzgl.na wytrzymałość w moim przypadku ma to znaczenie.Przeszukaj jeszcze tablice i gumtree ja widziałem za 310zł z mojego miasta.A HTC wildfire S nie odpowiadałby ?.Też byłem uparty na tylko na SE zmieniłem trochę zdanie i nie pożałowałem.
  • 0

#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 23 June 2012 - 11:32

Do 400zł najlepszą opcją moim zdaniem będzie Live with Walkman, ale jeżeli zależy CI na klawiaturce to bierz Mini Pro.

- Wi-Fi - posiadają oba
- multi-touch - posiadają oba
- Android stockowy Honeycomb lub wyzej (ICS mile widziany) - oficjalny ICS 4.0.4 ( bądź jeszcze 4.0.3 ) - Live i Mini Pro
- jesli nie ma stockowego ICS'a to custom romy koniecznie - są custom romy, dojdą i nowe :)- Live i Mini Pro
- musi dobrze grac na sluchawkach - instalujesz DSP Manager i gra świetnie- Live i Mini Pro
- klasyczne gry typu Angry Birds, Bubble Blast itd. maja chodzic :) - procek można podkręcić do max 2GHz, ale na 1,4Ghz działa GTA3, NOVA 3, Max Payne i wszystkie obecne ( testowałem na Neo V - te same bebechy ) - Live i Mini Pro
- mile widziana sprzetowa qwerty ale obejde sie bez niej - Mini Pro / Live - brak
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   piotr_a3

piotr_a3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 19h 46m

Posted 30 June 2012 - 09:39

Zdecydowalem, rozgladajac sie po salonach t-mobile, play itd. ze Wildfire S jajos mi sie nie podoba. Chociaz lubie HTC Sense i wszelkiego rodzaju tapetki z HTC, niestety ten model mi sie nie podoba pod wzgledem wg. mnie fatalnego designu i tego, ze zle mi lezy w dloni.
Do wyboru pozostaje LWW i MP. I raczej chyba zdecyduje sie na Live... ale jeszcze jedno, ktory telefon wyszedl pozniej? Zalezty mi na aktualizacjach przez dlugi czas.
  • 0


[Motorola v600] -? [Sony Ericsson w350] -> [Sony Ericsson k750@w800] -> [LG AndroidCookie] -? [Sony Ericsson Yari?] -> [Sony Xperia Live]


#15 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 30 June 2012 - 10:16

Telefonu będą miały aktualizacje mniej więcej w tym samym czasie, więc będą tak samo dopracowane. Teraz kwestia developerów - którym telefonem się bardziej zajmą?
  • 0
Posted Image

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 June 2012 - 13:34

Xperia mini pro została oficjalnie zaprezentowana w maju 2011 roku, Live with Walkman w sierpniu 2011 roku. Xperia mini pro pojawiła się w sprzedaży w połowie września 2011 roku, natomiast Live with Walkman w październiku. Ale to o niczym nie świadczy, bo ostatnia aktualizacja do ICS już została wypuszczona i szczerze wątpię, aby te modele dostały nowszą wersję systemu niż Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich :) Myślę, że Sony skupi się tylko i wyłącznie na Xperiach z 2012 roku i nie będzie się przejmowało niedopracowanym ICS dla starych modeli. Czyli de facto jak chcesz stabilnego romu do grania i zaawansowanego użytkowania - zostaje Ci 2.3.4 Gingerbread :) No chyba że będzie tak jak napisał phillix i twórcy z xda-developers wypuszczą stabilnego i szybkiego Androida ICS / JellyBean na LWW czy SK17i. Na oficjalną aktualizację na Twoim miejscu bym nie liczył ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   piotr_a3

piotr_a3

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 16 posts
    • Time Online: 19h 46m

Posted 30 June 2012 - 21:31

Heh, a ja zamowilem sobie nowego LwW z T-Mobile w mixie 25zl. Mam natomiast problem, poniewaz nienawidze bialej wersji kolorystycznej. Wie ktos gdzie dostane czatna obudowe? Na allegro krucho :/

btw. Co oznacza "bootloop przy WiFi w trybie szyfrowania WPA2"? Generalnie, co to bootloop ;)
  • 0


[Motorola v600] -? [Sony Ericsson w350] -> [Sony Ericsson k750@w800] -> [LG AndroidCookie] -? [Sony Ericsson Yari?] -> [Sony Xperia Live]


#18 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 01 July 2012 - 01:10

bootloop akurat stosuje się do uruchamiania telefonu, gdzie telefon na ekranie ładowania po prostu się resetuje. Tutaj jeżeli chodzi o bootloop to o to że ICS na LWW nie radzi sobie z szyfrowaniem WPA/WPA2
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850


0 user(s) are reading this topic