Jump to content


Photo

Ice Cream Sandwich (ICS) dla Live with Walkman | Wrażenia, funkcjonalność i opis | Video


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 20 June 2012 - 14:37

Ice Cream Sandwich 4.0.4 dla Sony Ericsson Live! with Walkman


Jak wiemy niedawno wyszła aktualizacja dla naszych :w: do wersji ICS, jako że ta wersja systemu dość długo była oczekiwana chciałbym wam przedstawić co nieco:


Nowości w systemie:
  • Nowy wygląd, interface, ujednolicony, minimalistyczny dopasowany do całości systemu
  • Nowy sposób zamieszczania widgetów wraz z ich ręcznym dopasowaniem do ekranu
  • Nowy ekran blokowania - od teraz bardziej elegancki i przejrzysty
  • Nowy statusbar i powiadomienia - usprawnienia wyświetlania oraz zarządzania komunikatami
  • Nowy sposób na odbieranie połączeń i wiadomości - przeciągnij palcem po ekranie aby odebrać/odczytać wiadomość tekstową
  • Przeciągnij palcem po ekranie aby odrzucić bądź wyczyścić powiadomienia i inne
  • Nowe zarządzanie aktywnymi procesami i szybkim dostępem do aplikacji
  • Ulepszone wprowadzanie tekstowe oraz pisanie za pomocą mowy
  • Kontroluj swoje dane pakietowe za pomocą nowego menu użycia danych
  • Jeszcze lepsza i bardziej dopracowana integracja z portalami społecznościowymi
  • Ujednolicony wygląd aparatu i kamery
  • Nowa galeria dostosowana pod ICS
  • Efekty na żywo podczas kręcenia filmów
  • Dzielenie się na żywo z zrzutów ekranów i innych
  • Usprawniona przeglądarka internetowa oraz mail
  • Odblokowanie "twarzą" (Face Unlock)
  • WiFi Direct i Bluetooth HDP
Usprawnienia w Live! with Walkman:

Wgrywając oficjalne oprogramowanie Sony zauważymy kilka zmian:
  • Zmienione ikony na te z Xperii S i nowszych
  • Usprawniono zarządzanie aplikacjami, od teraz mamy ponad 120MB RAM wolne
  • Aby usunąć daną aplikację z procesów wystarczy przytrzymać Home klawisz i przeciągnięciem w lewo bądź prawo usunąć
  • Z racji tego że mamy ten sam launcher co z GB, nie mamy nowego home screen i widgety dodajemy jak w poprzedniej wersji systemu
  • Otrzymujemy dwie galerie: Xperia oraz tą z ICS
  • Zmieniono wygląd aparatu
  • Szybkość !
  • Wydajność!
Moje spostrzeżenia:
  • Telefon po aktualizacji na standardowych ustawieniach dźwięku oraz wbudowanej aplikacji :w: gra o wiele lepiej niż z GB, słychać w końcu bassy i czystszy dźwięk.
  • Czujnik ruchu został usprawniony, teraz musimy poczekać chwilę żeby obrócić telefon, spowoduje to usunięcie kłopotów z niechcianymi obrotami ekranów.
  • Dodano kilka tapet live.
  • Bardzo fajny sposób na usuwanie wydarzeń z paska zadań, wystarczy przeciągnąć w bok.
  • Wreszcie kontrola muzyki na zablokowanym ekranie i na pasku zadań.
  • Bateria dłużej trzyma.
  • Bardzo fajna przeglądarka internetowa z możliwością przeglądania stron w wydaniu komputerowym
Bugi:
  • Wifi robi search loop kiedy mamy ustawione szyfrowanie WPA2, działa bez problemów na niezabezpieczonych sieciach z filtrowaniem MAC
  • Przy nagrywaniu wideo przycina obraz, jednak przy odtwarzaniu działa bezproblemowo
  • Czasem mogą na stockowej przeglądarce treści flash przyciąć lekko
Interface:

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Widgety:

Posted Image

Pasek zadań:

Posted Image

Wersja oprogramowania i systemu:

Posted Image







No i na koniec film jak to wygląda w praktyce:


http://www.youtube.com/watch?v=dzcs-BPDJFk


Jak działają niektóre gry na ICS dla Live! with Walkman:


http://www.youtube.com/watch?v=eOcsAp9-qIU&feature=youtu.be


Jurij: Poprawiłem temat i literówki.
not found: Poprawiłem inne literówki i ort.
bartolinio3: Poprawiłem nazwę tematu.

Edited by hunter3000, 08 July 2012 - 22:47.

  • 7
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 20 June 2012 - 17:16

Świetna robota :) Przyda się dużej liczbie userów. +1

Edited by not found, 21 June 2012 - 16:15.
lliterówka

  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 20 June 2012 - 18:51

Dzięki, w kolejce więcej ciekawych rzeczy na ten telefon i nie tylko. Jeżeli znajdę jakieś bugi / ciekawostki w ICS to zaaktualizuję temat. :lol:
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#4 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 20 June 2012 - 20:48

A skąd ci się wzięło Wi-fi direct ? Bo ja tego w aktualizacji nie miałem :blink: i nawet na forum Sonego nie ma żadnych informacji na ten temat
  • 0

#5 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 20 June 2012 - 23:48

Please Login or Register to see this Hidden Content



Jest to coś podobnego do wysyłania plików jak przez Bluetooth tylko przez WiFi, oczywiście nie mam tego u siebie, ale wersja Android 4.0.x wspiera tą technologię :)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#6 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 21 June 2012 - 07:05

Please Login or Register to see this Hidden Content



Jest to coś podobnego do wysyłania plików jak przez Bluetooth tylko przez WiFi, oczywiście nie mam tego u siebie, ale wersja Android 4.0.x wspiera tą technologię :)


Tak wiem do czego służy Wi-fi direct, tylko się zdziwiłem bo przez chwilę myślałem że Wi-fi direct rzeczywiście jest w ICS tylko że ja nie umiem tego znaleźć

EDIT: Rzeczywiście nowy Android obsługuje Wi-fi direct, bo apka Wi-fi direct instaluje się bez problemów jednak do prawidłowego działania czegoś jej brakuje (prawdopodobnie włączenia trybu adhoc poprzez edycję plikutiwlan.ini jednak nie sprawdzałem tego)

Edited by jack79, 21 June 2012 - 10:55.

  • 0

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 21 June 2012 - 13:03

Telefon musi obsługiwać standard sieci 802.11a inaczej nie da się włączyć tego.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#8 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 21 June 2012 - 13:47

Telefon musi obsługiwać standard sieci 802.11a inaczej nie da się włączyć tego.


A sprawdzałeś to już ?
  • 0

#9 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 21 June 2012 - 14:05

Wspominałeś coś że znalazłeś w jakimś pliku obsługę standardu a, weź mi pokaż jeśli jeszcze wiesz gdzie to jest. Poza tym u siebie w telefonie mam jedynie możliwość zrobienia routera AdHoc, w prawdzie wtedy jest możliwość wymiany danych między komputerem a telefonem ale nie wiem czy tutaj będzie taka możliwość
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#10 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 21 June 2012 - 17:10

SmeConnectMode = 1			   #0 - auto, 1 - manual
ScanResultAging = 0			  # in Second - range 0..1000
WME_Enable = 1				   #0=diable WME support / 1=Enable
dot11NetworkType = 3 		    #2 - A only mode, 3 - B/G mode, 4 - A/G Dual mode
SmeScanGChannelList = 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
SmeScanAChannelList = 36,40,44,48,52,56,60,64
RecoveryEnable = 1			   #0 -Disabled 1- Enabled
BThWlanCoexistEnable = 1		 #0 - SG disable, 1 - SG protective
TxAggregationPktsLimit = 0	   # Tx packets aggregation ( disable - 0 )

To jest na samym początku i znajduje się w pliku tiwlan.ini. A udostępnianie połączenia internetowego jest na każdej Xperi od androida 2.2 bodajże

Edited by jack79, 21 June 2012 - 17:12.

  • 0

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 21 June 2012 - 18:35

Gdyby zmienić

dot11NetworkType = 3			    #2 - A only mode, 3 - B/G mode, 4 - A/G Dual mode
na 4 bądź 2 uzyskalibyśmy 802.11a/g , 802.11a działa na 5GHz częstotliwości, ale nie widzę tutaj opcji z WiFi Direct
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 June 2012 - 18:47

Co za nonsens, żadna z Xperii 2011 nie obsługuje ani standardu 802.11 a ani częstotliwości wi-fi 5 GHz. Takie opcje są dostępne w niektórych Xperiach z 2012 roku np. GX. Live with Walkman posiada obsługę Wi-Fi 802.11 b/g/n na częstotliwości 2.4 GHz. I tyle.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 21 June 2012 - 19:29

Jest taka możliwość włączenia obsługi 5GHz na tych telefonach pod warunkem że są specjalne moduły w pewnym miejscu w systemie plków. Jeśli są to możemy mieć to włączone, jeśli nie to zstaje nam tylko 2,4GHz. Co do obsługi 802.11a nie wiem tylko przypuszczenia, ale skor obsługuje 5GHz to ta funkcja też powinna działać :)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 June 2012 - 19:52

Nie ma ani jednego oficjalnego dokumentu, świadczącego o tym że Xperie z 2011 roku posiadają moduł Wi-Fi pracujący z częstotliwością 5 GHz. To że wgra się do telefonów z A2 custom dodający TV-Out w media menu wcale nie sprawia, że te telefony zyskują TV Out. To, że do Z610 wgra się soft od W660 wcale nie sprawia, że Miyu zyskuje radio mimo iż ikonka radia pojawia się w menu. To, że do Sony Ericssona Satio U1i wgra się soft od wersji U1a nie sprawi, że zacznie on pracować w sieci UMTS 850 MHz. Jak dla mnie to jest fizyczny brak obsługi Wi-Fi 802.11 a oraz częstotliwości 5 GHz. Gdyby te telefony fizycznie miały takie gadżety wbudowane, po co Sony miałoby je ukrywać? Czemu nie napisaliby o tym w oficjalnym dokumencie jakim jest White Paper? Wi-Fi 802.11 b/g/n @ 2,4 GHz - to wszystko w kwestii sieci Wi-Fi co Xperie z 2011 roku mają do zaoferowania ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 21 June 2012 - 21:04

1. Działanie na częstotliwości 5GHz zużywa więcej energii
2. Aktywacja 5GHz częstotliwości zwiększy tylko zasięg modułu, możesz znaleźć jak włączyć w tematach na XDA, potwierdzone przez użytkowników ;)
3. WiFi Direct moze działać na 2,4GHz

4. Moduły na platformie na której pracuje LWW to Qualcomm WCN1314 jeżeli chodzi o odbiornik WiFi, niestety nie idzie znaleźć parametrów w sieci czy obsługuje do końca 5Ghz z pełnym wsparciem ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 June 2012 - 22:33

@ 1. I co w związku z tym?

@ 2. Nie sądzę, aby poprzez zmianę w jednym pliku można było aktywować coś, czego fizycznie nie ma na płycie głównej :) Poza tym 5GHz dotyczy standardu 802.11 a, którego Live with Walkman nie obsługuje. Można spotkać również 5GHz w standardzie 802.11 n, ale powoduje ono wtedy zwiększenie przesyłu danych ze 150 do 300 Mb/s .

Jak już mówiłem, gdyby te urządzenia fizycznie posiadały możliwość pracy w trybie 802.11 a i przy częstotliwości 5GHz, te opcje byłyby dostępne w standardzie. Bo jaki cel miałoby SE / Sony w ukrywaniu ich?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 22 June 2012 - 05:40

Ad1.
A chociażby po to że zużywa to więcej energi niż na 2,4GHz

Ad2.
Jak już wspomniałem wcześniej, jeżeli mamy moduły w systemie plików, możemy jedynie zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#18 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 22 June 2012 - 07:39

Nie ma ani jednego oficjalnego dokumentu, świadczącego o tym że Xperie z 2011 roku posiadają moduł Wi-Fi pracujący z częstotliwością 5 GHz. To że wgra się do telefonów z A2 custom dodający TV-Out w media menu wcale nie sprawia, że te telefony zyskują TV Out. To, że do Z610 wgra się soft od W660 wcale nie sprawia, że Miyu zyskuje radio mimo iż ikonka radia pojawia się w menu. To, że do Sony Ericssona Satio U1i wgra się soft od wersji U1a nie sprawi, że zacznie on pracować w sieci UMTS 850 MHz. Jak dla mnie to jest fizyczny brak obsługi Wi-Fi 802.11 a oraz częstotliwości 5 GHz. Gdyby te telefony fizycznie miały takie gadżety wbudowane, po co Sony miałoby je ukrywać? Czemu nie napisaliby o tym w oficjalnym dokumencie jakim jest White Paper? Wi-Fi 802.11 b/g/n @ 2,4 GHz - to wszystko w kwestii sieci Wi-Fi co Xperie z 2011 roku mają do zaoferowania ;)


No to w takim razie powstają dwa pytania:
1.Jaki cudem ludzie mający choćby X8 odblokowywali sobie standard "n" ? Przecież w specyfikacji X8 też nie było żadnych informacji że obsługuje standard "n" ,a wystarczyło tylko edytować odpowiednią linijkę w pliku tiwlan.ini
2.Skoro Xperie nie obsługują np. standardu "a" to w takim razie po co są te informacje w pliku tiwlan.ini ? Chyba nawet amerykański odpowiednik Neo czy LWW ma identyczną specyfikację

hunter3000 ma rację bo mając odpowiednie moduły lub jakiś custom ROM można uzyskać choćby Wi-fi direct czego Xperie nie posiadają w standardzie

Edited by jack79, 22 June 2012 - 13:46.

  • 0

#19 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 22 June 2012 - 13:18

Powiem tak:

1. 802.11 b/g działa wyłącznie na częstotliwościach 2,4GHz, 802,11n działać może na 2,4GHz oraz 5GHz
2. Aby WiFi Direct działał moduł musi spełniać wymogi bodajże standardu a bądź n oraz może działać na 2,4GHz jak i na 5GHz
3. Jako że do starszych Xperii trzeba było edytować dość sporą ilość plików aby udostępnić 802.11n oraz AdHoc, to w nowszych Xperiach, które posiadają moduły (dokładnie 4 lub 5 pliczków) - wystarczy aktywacja w jednym miejscu, gdyż te modele już nie posiadają opcji jakie zawiarała np. X8. Oczywiście jeżeli tych modułów nie będziemy mieć w telefonie możliwość aktywacji tych "5GHz" jest niemożliwa. Ponadto zwiększa ona tylko zasięg wykrywania, nic więcej. Nie mam routera nadającego na 5GHz więc nie mam jak sprawdzić czy działa również odbiór sieci nadających tylko na tej częstotliwości.
4. Wi-Fi Direct działa na zasadzie AdHoc gdzie jest "serwerem", natomiast każdy inny moduł WiFi może się do niego podłączyć i odebrać dane
5. Mi ta funkcja nie jest potrzebna, jednak ciekawi mnie czy dało by się do końca ją uruchomić
5. Xperie 2011 i nowsze mają DLNA - co też zauważyć można że jest dostępny jako serwer do wymiany danych pomiędzy urządzeniami, np. X8 czy X10 MP nie mają tych funkcjonalności

Edited by hunter3000, 22 June 2012 - 13:20.

  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#20 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 22 June 2012 - 20:09

Czyli okazuje się że to Wi-fi direct działa na podobnej zasadzie co udostępnienie połączenia internetowego oraz plików np. przez e-share przez jedną osobę,a następnie druga osoba po prostu się łączy z tym udostępnionym połączeniem i pobiera te pliki przez jakiś menedżer plików obsługujący ftp.A co od standardu to "a" i tak jest mało popularny u nas bo jest zarezerowowany dla routerów z wyższej klasy no i na pewno będą mniejsze (a może nawet w ogóle nie będą) zakłocenia ze względu na pracę na częstotliwości 5 GHz ,ale oczywiście mogę się mylić.W sumie i tak u nas w Polsce dominuje głównie "g" oraz "n" no i gdzie nie gdzie jeszcze najstarszy "b" ale to głównie na wsiach
  • 0


0 user(s) are reading this topic