Jump to content


Photo

Recenzja telefonu Live! with Walkman by Hunter3000


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 18 June 2012 - 16:45

*
POPULAR

Sony Ericsson Live! with Walkman


Video recenzje tego telefonu:


http://www.youtube.com/watch?v=06-f3I4BEck


http://www.youtube.com/watch?v=w4CxX_J3BWs


Recenzja elektroniczna:


Sony Ericsson Live! with Walkman? to kolejny telefon (zaraz po W8 czy Yendo) muzyczny z serii :w: alkman, jednakże tym razem na systemie operacyjnym AndroidOS 2.3.4 bądź 4.0.4 Telefon ten w dobrej cenie możemy już dostać na popularnych portalach aukcyjnych za około 500zł

Pierwsze wrażenia:

Telefon ten tak naprawdę już od dawna mnie zauroczył swoim wyglądem i funkcjonalnością jeszcze przed zakupem. Jego konstrukcja jest podobna do telefonu Xperia Mini czy Active. Sporym wrażeniem dla niejednego użytkownika może wywołać duży ekran o przekątnej 3,2" oraz dwoma miłymi w dotyku przyciskami dotykowymi + jednym fizycznym. Wszystko ładnie prezentuje się w czarnej bądź białej kolorystyce z akcentem zieleni/pomarańczy. :)

Posted Image

Tył telefonu też niczego sobie, zrobiony z gumowanego plastiku wygodnie trzyma się w ręce. Troszkę podobny do tyłu W20i ^_^ co też w jakiś sposób dla użytkownika który kupuje kolejny produkt tej firmy może zwrócić na znane akcenty stylistyczne. No i oprócz tego znajdziemy ładny znaczek :w: oraz głośniki stereo z aparatem.

Posted Image

Pudełko jest 2x większe niż w Zylo, ale zobaczymy tam oprócz klasycznie telefonu, ładowarkę, kabel usb oraz kartę pamięci MicroSD 2GB.

Posted Image

W pudle:
  • Telefon komórkowy
  • Kabel USB
  • Ładowarka USB
  • Papiery
  • Gwarancja
  • Szybka Instrukcja
  • "Pokrowiec" Green Heart na telefon
  • Słuchawki MH410 (Badziewne jak na taki telefon)
Trochę o wyglądzie:

Telefon bardzo ładnie trzyma się w ręce, posiada na górnej części przyciski :w: oraz wł/wył wraz z wejściem na jack 3,5mm. Dół natomiast mikrofon i wejście na przywieszkę. Jeden bok telefonu wejście na MicroUSB, drugi przyciski ściszania oraz dwu-spustowy przycisk aparatu.

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image


Górna przednia częśc telefonu pokrywa kilka modułów używanych przez telefon:
  • Czujnik zbliżeniowy
  • Czujnik światła
  • Kamerę VGA do wideorozmów
  • Diody sygnalizujące
Posted Image

Jeżeli chodzi o górną część telefonu to mamy również wokół wejścia na jack 3,5mm obręcz świecącą do rytmu muzyki w kolorze pomarańczowym. :rock:

Posted Image


Trochę specyfikacji:

Przód telefonu czyli duży ekran dotykowy o rozdzielczości WVGA (320x480) jest zamieszczony pod szkłem hartowanym Gorilla Grass chroniącym przed zadrapaniem. Jest to zwykły ekran TFT bez technologi BRAVIA Mobile. Oprócz tego obsługuje multi touch, niestety po lekkim przechyleniu telefonu na boki tracimy kontrast i kolory. Bynajmniej jakość wyświetlacza jest piorunująco dobra i ładna :o

Posted Image

Oprócz tego telefon posiada równie dobrą specyfikację sprzętową:
  • 1GHz ARMv7 CPU
  • 512MB RAM
  • 320MB Flash Memory
  • Adreno 205 GPU
  • Obsługę MicroSD do 32GB

Oprogramowanie, rozrywka, inne:

Smartphone działa na platformie S1 MSM8255 i jest efektywnie bardzo wydajny. Nie ma żadnych spowolnień czy chwilowego dłuższego myślenia. Standardowo smartphone jest wyposarzony w interfejs Timescape UI? z kilkoma fajnymi widgetami oraz konfiguracją samego menu aplikacji. (więcej na filmie YT)
Jeżeli chodzi o wydajność w grach jest wręcz bardzo dobra. Bez problemów uruchomimy takie gry jak N.O.V.A, Max Payne czy Dungeon Defenders, nie wspominając o innych. Jeżeli chodzi o filmy wideo to bezproblemowo radzi sobie z filmami o rozdzielczościach HD (MX Player)

Posted ImagePosted Image

Fajnym dodatkiem jest Widget i aplikacja Timescape pokazująca wydarzenia SMS oraz ostatnio odtwarzaną muzyke czy zrobione zdjęcia

Posted ImagePosted Image

Jako że możemy w tej wersji launchera zmieniać motywy na różne wersje kolorystyczne, również zmienia się wygląd aplikacji do wiadomości. Oprócz tego mamy także na układzie QWERTY funkcjonalność SWYPE (pisanie poprzez przeciągnięcie palcem po literach)

Posted Image

Menu jest szybkie do zarządzania, możemy bezpośrednio usuwać aplikacje lub je rozmieszczać:

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Walkman, czyli to co najważniejsze:

Jako że ten telefon jest głównie przeznaczony do muzyki, warto omówić jeszcze tą kwestię. Jeżeli chodzi o sam wygląd odtwarzacza to jest jak najbardziej wygodny w użytkowaniu. Mamy większość utworów pod ręką, podgląd listy, zmianę utworów, przewijanie itd. Aplikacja zmienia również kolor tła do okładki jaką mamy w utworze. Fajną opcją jest przycisk nieskończoności - możemy dzięki temu odnaleźć materiały na temat danego utworu/artysty w sieci. Niestety korektor jest ale bardzo znośny - kilka ustawień z góry narzuconych, bez manualnego korektora. W :w: tej seri nie powinno czegoś takiego być. Na szczęście poratowała mnie aplikacja DSP Manager + słuchawki Panasonic.

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Nie zapomniano również dorzucić do telefonu xLOUD? - bardzo dobrze i efektownie zwiększa dźwięk telefonu na zewnętrznych stereo głośniczkach.

Posted Image

Aparat:

No tutaj jestem pod wrażeniem z jakości robionych zdjęć. Nie są super ładne ale jak na aparat 5MPix z makrem i diodą doświetlającą dla mnie są wystarczające. Mamy sporo ustawień takich jak touch focus, smile shooter itd. Kamera nagrywająca w HD Ready filmy sprawuje się wyśmienicie z wysokimi parametrami pliku :)

Posted Image

Na koniec jeszcze kilka zdjęć:

Posted Image


Posted Image

Galeria zdjęć zrobionych tym telefonem:


Please Login or Register to see this Hidden Content


No i moja ocena końcowa:

Plusy:
  • Wreszcie dobry Walkman na Androidzie
  • Aktualizacja do ICS
  • Dobry wyświetlacz z nierysującą się powłoką
  • Świetny wygląd
  • Wygodnie się trzyma w ręce
  • Głośniki stereo
  • xLOUD i dedykowana aplikacja Walkman
  • Dobry aparat fotograficznyz diodą LED
  • Nagrywanie filmów w 720p
  • MiniJack 3,5mm
  • Pociągnie wydajne gry
  • Jak na telefon z takiej półki bateria trzyma dobre 1,5 dnia (aktualizacja! 4 dni bez problemu - na JellyBean)
  • Posted Image
  • Świetny interfejs użytkownika
Minusy:
  • Mizerny equalizer
  • Beznadziejne słuchawki dołączane do zestawu
  • Dla niektórych dotykowe klawisze mogą przeszkadzać
Pozdrawiam, Hunter3000. :TipHat:

bartq92: Przyklejam :)

Edited by hunter3000, 20 September 2012 - 15:35.

  • 11
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 18 June 2012 - 19:29

Bardzo fajna recenzja, duży plus za filmiki :)
Możesz wrzucić kilka przykładowych zdjęć zrobionych Live with Walkman ?
  • 0

#3 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 18 June 2012 - 20:43

Ciekawa recenzja, miło się ją czytało, gratulacje :) Mógłbyś podrzucić tapetkę z Susan Coffey? :D
Dołączona grafika

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 18 June 2012 - 22:36

Zdjęcia zrobione telefonem wrzucę jutro i jakiś filmik w HD a co do tapety to z tej korzystam:

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#5 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 19 June 2012 - 10:56

Bardzo fajna recenzja i ciekawy telefon :) Jednak mam jedno zastrzeżenie:
"Sony Ericsson Live! with Walkman? to kolejny telefon (zaraz po W8 czy Yendo) muzyczny z serii :w: alkman na systemie operacyjnym AndroidOS 2.3.4 bądź 4.0.4" - Yendo nie ma Androida :)
  • 0

* Carmaster18 *


#6 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 19 June 2012 - 10:59

Yendo nie ma androida ale mi tu chodziło że jest z tej serii :w: podobnych do Yendo czy W8 ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#7 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 19 June 2012 - 18:21

Gratuluję świetnej recenzji :) Co ciekawe, do zestawu nieraz są dodawane bardzo dobre słuchawki MH1 :D

Posted Image
WALKMAN?

Posted Image

#8 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 19 June 2012 - 19:14

Recenzja elektroniczna jest całkiem dobra, ale najbardziej podoba mi się wideo recenzja-świetnie się ją ogląda/słucha. Tylko dziwi mnie w niej określenie LWW jako flagowy model, myślałem że tylko Arc/Arc S były flagowymi modelami SE
  • 0

#9 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 19 June 2012 - 23:28

SE LWW na swój sposób równieź jest zwłaszcza u naszych sąsiadów rosjan oraz w stanach zjednoczonych i innych pomniejszych
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 20 June 2012 - 04:39

Sony Ericsson Live with Walkman nie jest produktem z wyższej półki, jedynie ze średniej. Produktami z wyższej półki są natomiast: Xperia arc, Xperia arc S, Xperia acro, Xperia PLAY oraz Xperia pro.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 20 June 2012 - 15:03

Tak jak ktoś z was prosił, zamieściłem galerię zdjęć zrobionych tym telefonem, kilka z LED jedno bez niego.

(

Please Login or Register to see this Hidden Content

) aktualizacja w 1 poście.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 20 June 2012 - 17:17

Xperie z 2011 roku robią świetne zdjęcia w trybie makro, ale już jakiejś panoramy to nie zbyt... jak możesz to zrób też jakiś krajobraz, zdjęcie w ruchu etc :)
  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 20 June 2012 - 17:21

Jak będę miał możliwość to postaram się zrobić, niestety jak na razie nie mam zbytnio jak. Fakt, faktem zdjęcia makro są świetne po prostu :)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#14 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 02 July 2012 - 17:32

Sprzedałem Satio i szukam właśnie kolejnego odpowiedniego telefonu, dlatego mam dwa pytania :

1. Jak z wygodą klawiatury, da się w miarę wygodnie pisać na klawiaturze qwerty ? Mam teraz zastępczo HTC Legend, przyznam że nawet dobrze mi się na nim pisze (telefon w pionie)
2. Oryginalnie można włączyć potwierdzenie dostarczenia wiadomości ?
  • 0

#15 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 July 2012 - 17:38

Ad1. Jest okej, chociaż ja używam alfanumerycznej z T9 i szybko się pisze. Do qwerty masz swype
As2. W moim przypadku tak (na ICS jak i GB)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#16 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 15 July 2012 - 10:52

Bardzo udana recenzja, materiały wideo świetnie ją wzbogacają :)

Słuchawki EC450 (Badziewne jak na taki telefon)


EC450 są to oznaczenia kabla USB, mógłbyś podać jaki model słuchawek miałeś w zestawie ;)
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#17 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 15 July 2012 - 14:09

I tak badziewne MH410 ;)
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#18 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 15 July 2012 - 18:50

Jak wyżej piszą, świetnie się czytało receznję, plus poleciał;d ale jak dla mnie mały wyświetlacz, ale to kwestia gustu;d nic nie poradzisz;).
  • 0
Posted Image

#19 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 15 July 2012 - 19:38

czy ja wiem czy mały? mi się pisze na nim w miarę wygodnie a dzięki temu mieści się bez problemu do kieszeni :P
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#20 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 15 July 2012 - 20:39

Jak wyżej piszą, świetnie się czytało receznję, plus poleciał;d ale jak dla mnie mały wyświetlacz, ale to kwestia gustu;d nic nie poradzisz;).


Wyświetlacz jest na tyle dobry żeby sprawnie na nim pisać wiadomości oraz przeglądać strony internetowe.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850


0 user(s) are reading this topic