Jump to content


Photo

[Rozwiązany] X 10 mini pro mało miejsca w telefonie...


  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   hawczyn

hawczyn

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 3h 49m

Posted 09 June 2012 - 13:45

Witam ponownie:) Tym razem mam taki problem, instalowałem sobie gry i aplikacje z Android Market aż tu nagle, błąd i komunikat o małej ilości miejsca w telefonie... Mam kartę 2g i myslałem, że wszystko istaluje się na karcie... czy można to jakoś zmienić? czy w tym telefonie można mieć gry i aplikacje na karcie? jeśli nie to jak uwolnić więcej miejsca w moim telefonie? Jest jakiś prosty program? Pozdrawiam i proszę o pomoc
  • 0

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 June 2012 - 14:20

Możesz przenieść apliakcje na karte SD. W ustawieniach, w zakładce Aplikacje, w danej aplikacji czy grze powinna być opcja Przenieś na SD. Jeżeli przeniosłeś wszystko i dalej brak miejsca to polecam zrootować telefon i przenosić do woli :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   hawczyn

hawczyn

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 3h 49m

Posted 09 June 2012 - 14:43

niestety nie mam takiej opcji... w menu aplikacje, daje opcje zarządzaj aplikacjami, jeśli klikne na dana aplikacja mam tylko do wyboru: odistaluj, wyczyść pamięć podręczną, wyczyść domyślne, wymuś zatrzymanie.
  • 0

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 June 2012 - 16:04

Nie masz takiego czegoś?
Attached File  uploadfromtaptalk1339254218198.png   55.67K   8 downloads

Jak bawiłem się tym telefonem to była jakaś opcja, żeby przenieść.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 09 June 2012 - 16:11

Pewnie trzeba zainstalować Astro File Manager, bo standardowo Andek 2.1 jest bardzo ubogi...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 09 June 2012 - 16:21

Z tego co pamiętam w tej Xperii wymagany jest po pierwsze Root i trzeba utworzyć partycję EXT2 na karcie pamięci. Wtedy dopiero przenosisz aplikację na karte.
Mogę mieć jedna przestarzałe informacje, X10 Mini Pro miałem dawno.
  • 0

#7 OFFLINE   hawczyn

hawczyn

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 3h 49m

Posted 09 June 2012 - 16:25

no dziwne ale nie mam takiego czegoś... czym może to być spowodowane? czy jeśli zainstaluje jakiegoś roota to stracę gwarancje?
  • 0

#8 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 09 June 2012 - 16:33

Nie dziwne, że nie masz musisz to wszystko zrobić. Root powoduje utratę gwarancji, ale zawsze przed oddaniem na gwarancję można odrootować telefon i wtedy gwarancja powinna być uznana w 99%
Root zrobisz np. programem SuperOneClick
  • 0

#9 OFFLINE   hawczyn

hawczyn

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 3h 49m

Posted 09 June 2012 - 16:54

a jeśli chodzi o odinstalowanie programów fabrycznych to też muszę zrootować?
  • 0

#10 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 09 June 2012 - 17:12

Przede wszystkim do X10 mini pro najlepiej dograć jakiś gotowany ROM, będziesz miał nowszą wersję Androida oraz takie możliwości jak przenoszenie aplikacji, usuwanie, OC cpu i inne. Niestety SE na tyle był odważny że nie wypuścił już aktualizacji Androida do X10M/X10MP i X8
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#11 OFFLINE   hawczyn

hawczyn

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 3h 49m

Posted 09 June 2012 - 17:32

ok to chyba będzie najmądrzejsze, u Was na stronie jest kilka romów do tego telefonu, czym się różnią i jaki wybrać? czy w razie niepowodzenia można cofnąć zmiany i powrócić do fabrycznego stanu? np poprzez przywracanie systemu? i jak to jest wkońcu z tą gwarancją? da sie od ukryć albo cofnąć te romy?
  • 0

#12 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 09 June 2012 - 19:40

Ja ostatnio próbowałem to z tą partycją to telefon w ogóle jej nie widział :blink: ,a w dodatku doprowadziłem do takiego stanu że Windows przestał widzieć tą kartę, ale o dziwo jakoś to naprawiłem. Hawczyn musisz mieć odblokowany bootloader że móc wgrywać custom ROM-y
  • 0

#13 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 10 June 2012 - 00:50

Nie musi mieć, nie wszystkie ROMy wymagają tego. Do X8 GingerDX nie wymagał odblokowanego i innego kernela.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#14 OFFLINE   hawczyn

hawczyn

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 3h 49m

Posted 10 June 2012 - 10:57

Dziękuje wszystkim za pomoc. Udało mi się uporać z problemem dzięki, programom PC COMPANION (reset telefonu+ nowy czysty soft), SUPREONECLICK I TYTANIUM BACKUP ROOT (odinstalowanie wszystkich zbędnych programów), dzięki temu mam skromne 150mb wolnego miejsca co i tak narazie powinno mi wystarczy :) Jak na pierwszy kontakt z rootowaniem to jestem zadowolony i znając życie za jakiś czas będe szedł dalej :lol: Pozdrawiam i polecam ten sposób wszystkim którym przeszkadzają programy i gry dołaczone do systemu. :rock:
  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 10 June 2012 - 11:12

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic