Jump to content


Photo

[Rozwiązany] "Błąd ładowania, przerwij ładowanie!"


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   sutkenzii

sutkenzii

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 7m

Posted 07 June 2012 - 21:04

Witam,
jak w temacie, wyswietla mi sie taki oto komunikat gdy dochodzi do 100% naładowania baterii ale oczywiście nie jest naładowana w pełni, nawet nową baterię nie mam jak formować bo zamiast 8h ładuje sie ok 1,5h i leży jeszcze nie rozpakowana. Problem występuje od niedawna tzn ok miesiąc czasu i nie wiążę go z żadnymi modyfikacjami bo długo po przeróbkach był spokój.. dodam ze wgrywałem wczoraj nowego softa przez a2u R3EA038 AO i aktualizowałem przez sony PC Companion do R3EG004 oraz wgrałem c902_modpack_v7_by_0kti wydawało mi się że jest już OK bo przez jakiś czas ładowało na pełnej baterii ale niestety problem jest nadal.. pomożecie?

Edited by bartolinio3, 07 June 2012 - 22:36.

  • 0

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 07 June 2012 - 21:09

Baterii Li-Po nie należy formować. 1,5h to dosyć normalny czas ładowania, nie musisz tej nowej baterii ładowac 8h. Sprawdzałeś czy ładuje na innym telefonie/innej ładowarce? Ładowarka nie piszczy?
Posted Image

#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 07 June 2012 - 21:09

Sprawdzałeś na innej baterii czy nie ? Oryginalne są ? Nie formuj tych baterii.
Jeśli na innej baterii jest ten sam problem, a jest oryginalna to zmień ładowarkę.
  • 0

#4 OFFLINE   sutkenzii

sutkenzii

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 7m

Posted 07 June 2012 - 21:14

oryginalna bateria Li-po jak i Andida Li-ion 1300mAh były w tym tel z błędem, podepnę do innej ładowarki i dam znać.. niestety nie innego tel z takim accu
e: łądowarka nie piszczy:) jest pewnie sprawna choć głowy nie dam, miałem już spaloną ładoware od mp4 ale wtedy były trzaski ;)

Edited by sutkenzii, 07 June 2012 - 21:15.

  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 June 2012 - 21:34

Na początek zmień soft. Wgraj najnowszy dostępny A2 uploaderem. Na DB3150 błędy ładowania były przeważnie winą firmware. Jeśli to nie pomoże, szukaj przyczyny w ładowarce / baterii / hardware telefonu :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 07 June 2012 - 21:39

dodam ze wgrywałem wczoraj nowego softa przez a2u R3EA038 AO i aktualizowałem przez sony PC Companion do R3EG004 o


:mellow:
  • 0

#7 OFFLINE   sutkenzii

sutkenzii

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 7m

Posted 07 June 2012 - 22:31

chyba jednak ładowarka.. było już 100% przez kilka minut (w tym momencie powinien pojawić się błąd), pozniej spadło do 99 i tak od kilkunastu minut ładuje dalej i jak narazie bez błędu, ładowarka co prawda słabsza na wyjściu 450mA zamiast 700 ale to nie ma większego znaczenia, poczekam na komunikat "bateria w pełni naładowana" bo jak dobrze pamiętam powinien sie pojawić..

Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi :zdrowie: szkoda że wcześniej nie napisałem :) na szczęście problem okazał się banalny, ładowarka u mnie zawsze była pomiatana więc coś sie mogło z nią stać i w sumie dziwie się że sam na to nie wpadłem, ale z drugiej strony ładowała normalnie poza tym błedem na 'koniec' więc ją szybko wykluczyłem...

pozdrawiam
temat do zamknięcia
  • 0

#8 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 07 June 2012 - 22:36

Komunikat "Bateria w pełni naładowana" pokazuje się tylko gdy ładujesz baterię na wyłączonym telefonie :)

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Posted Image


0 user(s) are reading this topic