←  Xperia neo V

Sony.yt - International Sony Forum

»

Android 4.0.4 Root

kotlecik_mielony's Photo kotlecik_mielony 07 Jun 2012

Czy jest jakaś możliwość zrootowania Neo V z androidem 4.0.4 ?? Sposobem z przyklejonego tutorialu nie można bo nie chce skopiować plików ;/
Quote

phillix's Photo phillix 07 Jun 2012

Na każdy nowy system, bazę trzeba jakieś nowe pliki. Najlepszym sposobem będzie wgranie kernela z rootem. Warunek to odblokowany bootloader.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

kotlecik_mielony's Photo kotlecik_mielony 07 Jun 2012

W sumie to nie chcę stracić zainstalowanych apek z marketu odblokowując bootloadera ;/
Quote

jack79's Photo jack79 07 Jun 2012

Możesz wgrać kernela oraz loadera z 4.0.3 i na nim zrobić roota ,a potem wgrać z powrotem od 4.0.4 .A to wszystko bez bawienia się odblokowywanie Bootloadera więc bezpieczniej.Dodam jeszcze że testowałem to na Neo i działa w 100%
Edited by jack79, 07 June 2012 - 19:37.
Quote

Uriuk's Photo Uriuk 15 Jun 2012

Można prosić o szczegółowe wyjasnienie procedury?
Mam aktualnie 4.0.3, i po zrobieniu roota podanym wyżej toolkitem, co dokładnie należy wgrać? można prosić o linki?
pozdrawiam.
Ewentualnie prosiłbym o podanie kernelu do 4.0.4 z rootem gdyż telefon mam odblokowany.
Quote

Uriuk's Photo Uriuk 15 Jun 2012

Ale który posiada roota?
Quote

phillix's Photo phillix 15 Jun 2012

Pwn, Inteks, NightElf, ten pierwszy i jeszcze jakiś. Ten pierwszy jest pod ICS'a, więc zobacz go :)
Quote

Uriuk's Photo Uriuk 15 Jun 2012

Wgrałem ten kernel i niestety roota nie mam :/ titanium bacup nie ma dostepu do rota.
Quote

phillix's Photo phillix 15 Jun 2012

pobierz aplikacje superuser z marketu bądź BusyBox albo to i to.
Quote

Uriuk's Photo Uriuk 15 Jun 2012

Mam sciagniety super user. do czego ta aplikacja? jak jej uzywać?
Quote

phillix's Photo phillix 15 Jun 2012

Ona nadaje tam uprawnienia czy coś. Podobno się sama konfiguruje przy pierwszym uruchomieniu ( ja tak miałem ). Zrób restart i zobacz czy masz dostęp do roota.
Quote

Uriuk's Photo Uriuk 15 Jun 2012

Restart nic nie dał. SU jest brak aplikacji a titanium backup dalej nie ma dostepu do roota
Quote

phillix's Photo phillix 15 Jun 2012

a kernel wgrał się poprawnie?
Quote

Uriuk's Photo Uriuk 15 Jun 2012

myślę, że tak.
Może jakiś kernel od night elfa? tylko który
Edited by Uriuk, 15 June 2012 - 21:03.
Quote

phillix's Photo phillix 15 Jun 2012

do ICS to tylko Alliance ( nowy NightElf ). -

Please Login or Register to see this Hidden Content


Edited by phillix, 15 June 2012 - 21:06.
Quote

Uriuk's Photo Uriuk 15 Jun 2012

i dalej lipa. a pisze w informacjach o telefonie wersja jądra night elf .:/
Quote

phillix's Photo phillix 15 Jun 2012

masz zaznaczone nieznane źródła ? zobacz jeszcze ten busybox
Quote

Surowy's Photo Surowy 15 Oct 2012

Sorry że się wtrące, ale ten root na neo v mi nie działa, mam oryginalnego androida od Sony. 4.0.4
Quote

Surowy's Photo Surowy 16 Oct 2012

@UP, nie nie działa. Ściągłem te pliki co dał jakiś user wyżej, zrobiłem jak w instrukcjii, debugowanie USB Unknown sourcers, włączyłem i błąd kopiowania plików. Android 4.0.4 od Sony.
Quote

jack79's Photo jack79 16 Oct 2012

@UP, nie nie działa. Ściągłem te pliki co dał jakiś user wyżej, zrobiłem jak w instrukcjii, debugowanie USB Unknown sourcers, włączyłem i błąd kopiowania plików. Android 4.0.4 od Sony.


Musisz po prostu wgrać kernel z 4.0.3 i wtedy zadziała i po roocie przywracasz kernel 4.0.4 ponieważ na 4.0.3 wywala co chwilę FC
Quote