Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Po aktualizacji do R7CA065 problem z GPS, a hasło blokady telefonu pozostało


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   sirdan

sirdan

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 18h 45m

Posted 03 June 2012 - 10:50

Witam jestem nowy, ale Elma mam od dłuższego czasu i jestem zadowolony. Pomyślałem że tu napiszę bo forum w miarę żywe i przyjazne.
Zaczęło się od tego, że mam blokadę telefonu ustawioną na automatyczną, po włożeniu innej karty sim telefon żąda podania hasła telefonu (to nie jest simlock). Postanowiłem wgrać nowy firmware, który jak myślałem usunie hasło, poza tym nowszy firmawe zawsze raczej lepszy.
Zmieniłem najpierw wg jakiegos poradnika numer CDA w Omniusie na taki, po którym miał sie uaktualnić ELM, po wielkich próbach i staraniach zainstalowałem SEUSA i poszło. Obecnie mam FW R7CA065, a CDA wgrał mi 1237-9393 R6A 1229-0655 R7CA065 WESTERN-EUROPE.
Niestety po aktualizacji oprogramowania, hasło blokady telefonu jest dalej (żadne standardowe i domyślne numery typu 0000 nie działają gdy w menu chcę blokadę całkiem wyłączyć), a GPS przestał wykrywać pozycję, czekam 15 min na złapanie po to żeby zaraz się rozłączył :( . Na wcześniejszym R7BA076 łapałem pozycję dosłownie w 30 sekund za kazym razem.

Czy może ktoś poradzić jak poradzić sobie z obydwiema sprawami - blokadą i GPS? myślałem tym razem ręcznie zaktualizować wgrywając custom CDA Central Europe ale nie wiem czy to coś da? A blokadę da się usunąć wgrywając nowy FM? Chciałbym najpierw usłyszeć co inni bardziej doświadczeni mogą powiedzieć.
  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 03 June 2012 - 11:27

blokady nie usuniesz wgrywajac nowy soft napisz na gg do Jurija albo Bartq92 zrobia ci to za 15pl albo wykup dostep do omniusa za 35pl i przez cala dobe robisz z telefonem co chcesz ...prawie wszystko i to nie tylko z jedna sztuka mozesz zmieniac certyfikaty robic kopie gdfs simlocki (nie kazdy model) itp
[edit] choc widze ze w elmie za wiele mozliwosci nie ma przy dostepie do omniusa za 35pn ale reset kodu aparatu zrobi ....
osobiscie polecam service online tu na forum jesli tylko masz odpowiednio szybki internet
  • 0

#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 03 June 2012 - 15:12

Odezwij się na PW lub GG podane w profilu to zresetuję Ci kod blokady zdalnie przez internet za pomocą Setool Box 3.
  • 0

#4 OFFLINE   sirdan

sirdan

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 18h 45m

Posted 10 June 2012 - 13:33

W końcu nie wytrzymałem i wgrałem nowy soft do mojego Elmusia wg porady Jurija z tego wątku http://www.sonyerics...-softa-do-elma/ . Mam teraz soft R7CA061 i custom CDA Central europe i po kilku próbach GPS zaczął działać. Aczkolwiek aplikacja java google maps zaczęła się dziwnie zachowywać, niby łapie pozycję ale rozłącza. To jest jeszcze do sprawdzenia.
Co ciekawe, zaraz po właczeniu telefonu pokazuje mi propozycję ustawienia aktualnej daty i godziny z sieci, czego nie było w R7CA065 i CDA western-europe, a było również w jeszcze wcześniejsyzm moim sofcie. Może jednak CDA ma coś do ustawiania GPS również??? Czy jest sens wgrywanie R7CA065 wraz z Custom CDA z działu download tego forum, czy to zadziała z tą wersją?

EDIT: Wydaje się wszystko ok. :) Zauważyłem że GPS w Elmie wyłącza się gdy ekran się wygasza. Po wgraniu nowego firmware ekran jakby szybciej właśnie się wygaszał i stąd to rozłączanie gps (mówię o java googlemaps). Po włączeniu ekranu gps momentalnie się aktywuje i łapie pozycję, więc wszystko OK :))))

Jak będę się bawił z nowszym softem to napiszę. Na razie off.

Edited by sirdan, 10 June 2012 - 19:22.

  • 0

#5 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 11 June 2012 - 12:49

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)


0 user(s) are reading this topic