Jump to content


Photo

Problem z aktualizacją do R7CA065


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   oscyp

oscyp

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 2h 55m

Posted 22 May 2012 - 23:13

Witam,
ponieważ to mój pierwszy post to serdecznie wszystkich witam. Przekopałem forum wzdłuż i wszerz, ale najwyraźniej coś robię nie tak. Posiadam Elm z oprogramowaniem R7CA061 i chciałbym zaktualizować do R7CA065 jednak nie potrafię tego zrobić. Poniżej moje przygody:

1) z programem SEUS zakończyły się szybko - stwierdził, że mam najnowsze oprogramowanie
2) z programem Wotan: problem polega na tym, że jeśli wybiorę język polski to na kolejnej liście do wyboru jako najnowsze oprogramowanie mam tylko R7CA061, natomiast gdy wybiorę ręcznie model telefonu J10, wtedy co prawda na kolejnej liście jest do wyboru wersja R7CA065, ale dalej nie widzę polskiej wersji językowej. Próbowałem też wybrać angielską, ale gdy klikam next - dosłownie nic się nie dzieje
3) próbowałem też Omniusem wykonać znalezione gdzieś instrukcje "Wpisz "1237-9393" w polu "Artykuł CDA" a w "Wersja CDA": "R1A" resztę pól pozostaw puste." po czym teoretycznie SEUS powinien wykryć, że jest nowsze oprogramowanie, ale tutaj problem polega na tym, że Omnius nie widzi mi telefonu tj. po wyświetleniu instrukcji dotyczącej podłączenia telefonu (przycik C itd), nie wykrywa go nawet gdy go w ten sposób podłączę (dodam, że sterowniki mam zainstalowane, a poza tym Wotan i SEUS wykrywa mi tel bez problemu, tylko Omnius nie chce)

tym sposobem wyczerpałem już chyba wszystkie możliwości aktualizacji oprogramowania i zwracam się do Was o pomoc....
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 May 2012 - 01:50

Witaj :)

Co prawda dawno nie używałem wynalazków typu Omnius, ale dawniej na problemy z aktualizacją pomagało wgranie starego softu. Spróbuj wgrać stary soft Omniusem np. R7BA076 oraz customizację central_europe z naszego downloadu. Po aktualizacji włącz telefon na chwile aż przejdzie pasek please wait, po czym włóż baterię i spróbuj zaktualizować telefon SEUS-em lub PC Companionem. Przed zabawą sugeruję zrobić backup wszystkich danych z telefonu programem My Phone Explorer oraz jeśli masz polski język - zrób backup folderu tpa/preset/system/language za pomocą skryptu: http://www.sonyerics...atformy-db3350/ . Nie musisz tego robić, aczkolwiek język może się przydać, gdyby coś poszło nie tak.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 23 May 2012 - 12:42

Spróbuj zrobić to dokładnie z tym poradnikiem: http://sony.yt/topic...oprogramowania/

Również spróbuj podpiąć kabel do innego USB, może coś to jednak da.
  • 0

#4 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 23 May 2012 - 17:15

Co prawda dawno nie używałem wynalazków typu Omnius

Omnius nie jest wynalazkiem,tylko b.d. programem i to jeszcze jak do tej pory za free na A2 w przeciwieństwie do boxa3 którego posiadasz(płatnego zresztą) na którym też nie za wiele zdziałasz przy cid 81. A soft można Omniusem wgrać za free. Co do Wotana,to już się stał płatny.

Spróbuj zrobić to dokładnie z tym poradnikiem: http://www.sonyerics...oprogramowania/

Tym sposobem za dużo niepotrzebnego zachodu. Jak chcesz napisz na pw. napiszę ci co i jak.

Jurij: Od pomagania jest forum, nie pw.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 23 May 2012 - 17:54

Omnius nie jest wynalazkiem,tylko b.d. programem i to jeszcze jak do tej pory za free na A2 w przeciwieństwie do boxa3 którego posiadasz(płatnego zresztą) na którym też nie za wiele zdziałasz przy cid 81. A soft można Omniusem wgrać za free.


Ha ha ha :lotpot: Tak Ci się tylko wydaje :) Omnius to marna kopia setoola, która korzysta z kradzionych pomysłów. Nie raz naprawiałem telefony uszkodzone przez Omnius, posiadające zielone certyfikaty etc. albo inne, z którymi Omnius sobie nie radził. Poza tym boxem można zrobić znacznie więcej niż Omniusem, włącznie z odblokowaniem Cedara :) Btw. darmową wersją Setoola dla platformy A2 DB3150-DB3210 CID52-53 jest A2 Tool, znany szerzej jako A2 Uploader :)

@ Oscyp: Jak wgrasz starą wersję softu i cda central_europe, daj znać jak postęp w aktualizacji SEUS'em lub PC Companionem :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic