Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Jak zaktualizować Xperię arc do Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich?


  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 17 May 2012 - 21:57

Nie chce otwierać nowego tematu więc napisze tu.
AktualiZowac telefon do ICS? Czy może wgrac jakiś modowany rom i kernel?
Jeśli tak to jaki,polecenie

Jurij: Jeden temat - jeden problem. Przeniosłem dyskusję do nowego tematu :)
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 17 May 2012 - 22:04

Najpierw odblokuj bootloader jeżeli masz zablokowany. Arc nie dostał jeszcze Icsa. Możesz go wgrać ręcznie, wymagany bootloader, albo zmienić nazwę telefonu w build prop, wymagany root.
Do wgrywania kerneli obowiązkowy bootloader.
Od siebie polecam rom MIUI, a z kerneli jak zawsze NightElf. Wiele osób Ci go poleci.
Na miui działam kilka miesięcy - bajka, cudny rom. Oczywiście - Made in China :)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 17 May 2012 - 22:46

Przeczytaj ten temat: http://sony.yt/topic...-na-xperii-arc/ i zastosuj się do instrukcji lub poczekaj 2-4 tygodnie na oficjalną aktualizację poprzez PC Companiona / SEUS'a :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 18 May 2012 - 13:21

Taki optymalny rom + kernel. Żeby telefon chodził szybciej, fajnie byłoby, żeby miał troszkę inne ikony niż standardowe (o ile się da), może inną czcionkę optymalnie działająca bateria. Jednym słowem mówiąc coś co polecacie, może ktoś mógł się wypowiedzieć, co ma ten telefon?
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 18 May 2012 - 15:11

MIUI ICS proponuje. Chociaż MIUI GB działa płynniej, ale nie działa hotspot, hdmi i fm. Motywy się zmienia prosto z telefonu i jest ich masa. Może i nawet kilka tysięcy. MIUI jest podpobne do CyanogenModa, więc musisz wybrać. Obecne MIUI działa szybciej i lepiej niż CM, chyba że coś się zmieniło.
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 18 May 2012 - 17:41

Przecież CM i MIUI to prawię to samo ;) ( MIUI bazuje na CM ) Piszesz, że przypomina iphone'a, bo ma taki launcher? :lotpot: Czyli mam rozumieć, że jak na stocku zainstaluję MIUI Launcher to też będzie srajponem?
krytykujecie pracę Jobsa niewiadomo dlaczego...zauważcie, że dużo "gwiazd" oraz innych znanych ludzi czy też bogatych posiada ten telefon ( 4 / 4s) może po prostu zazdrość? Nie hejtujmy ;)


dante: Prosiłem byś się zastanowił dwa razy, za nim się wypowiesz. Co do Apple ? Zrobię Ci tą przyjemność i odpowiem. Nie krytukuje pracy tylko nie podoba mi się ich polityka. Uważają, że to co robią będzie najlepsze dla wszystkich = dyktatura. Ostatni raz !!! Jak masz coś do kogoś to pisz na pw, a nie rób w co 2 temacie spamu.

Edited by dante, 18 May 2012 - 18:24.

  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 18 May 2012 - 22:02

Teraz właśnie muszę się zastanowić.

A taki kernel + rom na wymagania takie co podałem, to możecie dać linki do pobrania?
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 19 May 2012 - 07:03

MIUI Znajdziesz na miuipolska.pl a co do kerneli to już dante coś znajdzie. Chyba, że te z neo będą działać to oczywiście najlepszy będzie nightelf.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 19 May 2012 - 08:13

a ja bym proponował Ci zapoznać się dokładnie z telefonem na tym sofcie który masz obecnie, potem zrobić oficjalną aktualizacje jak pisał Jurij (2-4 tyg)

moim zdaniem nie opłaca się kombinować.
  • 0

#10 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 19 May 2012 - 10:38

Ale te modyfikowane romy i kernel poprawiają np. głosność? Czy tylko poweramp
itd
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#11 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 19 May 2012 - 15:45

Głośność nie. Głośnośc poprawi np dsp manager ( gorąco polecam ;) )
  • 0
Posted Image

#12 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 19 May 2012 - 19:55

Zastanawiam się tak. Dlaczego tak się podniecasz tym programem. Wiele o nim słyszałem... Postanowiłem go zainstalować i muszę przyznać, że po za drobnymi zmianami na głośniku ( nie ma tu znaczenia oryginalny czy modowany rom) nie odczułem. Czy tak bardzo poprawia głośność na modowanych romach ? hmm w moim odczuciu nie. Tak mam dobry słuch, gram na gitarze od kilko lat, więc mam w tej kwestii "wyrobione" bębenki.

poprawia znacznie głośność jak się w EQ da wszystko na maxa, różne rodzaje bassów ma oraz ( najlepsze ) efekty, tzn tryb studia, hali, pokoju zwykłego i dużego. Na hali ciekawe echo jest. Tylko efekty działają jedynie na słuchawkach.
  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 19 May 2012 - 20:39

Temat do zamknięcia. Czekam na ICS, wrazie czego będzie ten sam temat.
Jurij: Proszę trzymać się tematu, który brzmi "Jak zaktualizować Xperię arc do Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich? " . Otrzymujesz ostrzeżenie ustne. Post użytkownika phillix został usunięty - brak związku z tematem.

Edited by kojack, 19 May 2012 - 21:45.

  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#14 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 19 May 2012 - 21:45

Co do odtwarzacza to ja akurat używam tego z Xperi S i jest naprawdę świetny.Tylko na początku trochę nie mogłem się przyzwyczaić do nowego interfejsu. A co do romu to ja jednak polecił bym ci stockowy ICS bo jakoś nie mam przekonania do tych modyfikowanych rom i trzeba bawić się także w odblokowywanie Bootloadera

Wysłane z mojego MT15i za pomocą Tapatalk
  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 19 May 2012 - 22:12

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic