Jump to content


Photo

[Rozwiązany] C905 z Chin?


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   luksik796

luksik796

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 4h 18m

Posted 15 May 2012 - 09:45

Witam.
Jestem zainteresowany kupnem tego telefonu, lecz na allegro w większości są to tylko modele sprowadzane z chin np.:

Please Login or Register to see this Hidden Content

I właśnie zastanawiam się jak jest z gwarancją na ten telefon. Jeżeli ktoś z was kupił już ten telefon prosiłbym o opinie.
  • 0

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 15 May 2012 - 15:27

Po co kupować z Chin, nie możesz kupić normalnego, z polskiego sklepu?

Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


W czym problem?
Dołączona grafika

#3 OFFLINE   luksik796

luksik796

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 4h 18m

Posted 15 May 2012 - 19:58

O ile ten drugi rzeczywiście jest z polski (czas oczekiwania 2-4 dni), to ten pierwszy jest sprowadzony bezpośrednio do klienta z zza granicy (na stronie "o mnie" jest napisane, że dostarczenie towaru trwa od 7 do 35 dni). A mnie zastanawia awaryjność tego urządzenia. Na dodatek ten z polski jest ponad 100 zł droższy, a ma rzekomo krótszy okres gwarancyjny (6 miesięcy) co jest dziwne bo przeważnie w nowych telefonach jest to minimum 12 miesięcy, a myślałem że może ktoś na tym forum kupił właśnie ten model i mógłby wyrazić swoją opinie.
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 15 May 2012 - 20:04

O ile ten drugi rzeczywiście jest z polski (czas oczekiwania 2-4 dni), to ten pierwszy jest sprowadzony bezpośrednio do klienta z zza granicy (na stronie "o mnie" jest napisane, że dostarczenie towaru trwa od 7 do 35 dni). A mnie zastanawia awaryjność tego urządzenia. Na dodatek ten z polski jest ponad 100 zł droższy, a ma rzekomo krótszy okres gwarancyjny (6 miesięcy) co jest dziwne bo przeważnie w nowych telefonach jest to minimum 12 miesięcy, a myślałem że może ktoś na tym forum kupił właśnie ten model i mógłby wyrazić swoją opinie.


Ale c905 nie jest nowym telefonem. Zadebiutował pod koniec 2008 roku, w 2009 roku pojawił się jego następca - Satio. 6 miesięcy gwarancji to i tak nie jest źle, zakładam że jest to gwarancja sprzedawcy a nie producenta. Co Ci się na pewno zepsuje: taśma z górną płytką klawiatury (nie słychać rozmówcy, nie ma dźwięków itd. ) oraz po jakimś czasie padnie taśma łącząca płytę główną z górą ( zniekształcony obraz , brak obrazu ). Przy wymianie dodatkowo często padają boczne przyciski no i jak ktoś źle podepnie taśmę lub podepnie uszkodzoną taśmę - pada dławik L4200 i naprawa tego w nieautoryzowanym serwisie to koszt ok 100 PLN. Poza tym jest to model godny polecenia, fotki świetnej jakości, reszta też bez większych zastrzeżeń. Jedynie można narzekać na kiepski GPS i WiFi lubi czasem zrestartować telefon :) Chyba tyle =)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   luksik796

luksik796

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 4h 18m

Posted 15 May 2012 - 20:14

Dziękuje bardzo za opinie. Znalazłem drugi telefon w podobnej cenie, ale porównania to nie ten dział :D Więc założę nowy temat :D
  • 0

#6 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 15 May 2012 - 20:26

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
Dołączona grafika


0 user(s) are reading this topic