Jump to content


Photo

Żywotność baterii


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   gruby3001

gruby3001

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 106 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 02 September 2011 - 15:43

Witam, od kiedy nabyłem SE HAZEL'a to pojawił się problem z krótką żywotnością... Baterii nie formatowałem. Jest to Battery BST-43 Litowo-polimerowa Typ CBA-0002016.
Nie formatowałem jej, ponieważ trochę czytałem o tym i mimo tego, że opinie były różne, to przypadkiem wpadłem na jakąś stronę poświęconą właśnie temu tematowi i było tam napisane, że formatuje się baterie wodorowe (jeśli dobrze pamiętam, to jest tylko składowa nazwy), czyli te stare, bądź obecne np. w aparatach czy innych cudach. Nosiłem się z tym, żeby pójść do plusa z tym, tylko jest pewien problem z konsultantami, mianowicie kiedy ja powiem, że nie formatowałem, to z kolei on powie, że trzeba było, gdybym powiedział inaczej to wiadomo... W sumie można by się od razu zapytać szanownego/ną konsultanta/tkę o to czy powinno się formatować baterię.
Bateria trzyma ok 2-2,5 dnia od naładowania do 100% (na szczęście w tym telefonie jest miernik procentowy więc można być mniej więcej pewnym tego co pokazuje), przy normalnym użytkowaniu. nie siedzę na necie praktycznie w ogóle, filmów w tym czasie nie oglądam, wiadomo trochę sms'ów, pogadać i to tyle, przecież od tego jest telefon, tak?
Na filmie, w tv internetowej plusa była mowa o tym telefonie właśnie i tam było powiedziane, że musieli przerwać testowanie po 4 dniach ciągłego użytkowania. Czy to aparat, czy wifi, czy muzyka, więc stąd moje zapytanie do was :)

Dzięki z góry za pomoc :)
Sorry, że taki tasiemiec wyszedł :)
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 September 2011 - 15:51

Bardzo dobrze robiłeś, że nie formatowałeś tej baterii :) Baterii litowo - polimerowych się nie formatuje. Trzeba ją naładować do pełna, doładowywać w dowolnym momencie, natomiast nie należy jej przechowywać długo w 100% naładowanej oraz nie dopuszczać do tego, żeby bateria się całkowicie rozładowała np. rozładowana leżała pół roku bez ładowania. A co do przedłużenia żywotności - zmniejsz podświetlenie ekranu do 50%, wyłącz wifi, wyłącz bluetooth i sprawdź czy nie ma jakichś aplikacji uruchomionych w tle. Zostawiaj pod ładowarką na noc i monitoruj wytrzymałość :) Z czasem okres czuwania powinien się wydłużać :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   gruby3001

gruby3001

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 106 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 02 September 2011 - 16:40

Dokładnie tak robię z ładowaniem, wszystko zawsze było wyłączane, żeby nie wyczerpywało baterii bez potrzeby :)
Mogę zostawiać ja na noc, czytałem też gdzieś, że nie należy zostawiać tak długo do ładowania, tylko do 100% i koniec, ale skoro tak mówisz to spróbuję i w ten sposób :)
A co z zaniesieniem do plusa na gwarancję? Na razie nie myśleć o tym i za jakiś czas to zrobić? :)
  • 0

#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 02 September 2011 - 17:11

Ja bym jeszcze poczekał, może będzie lepiej z tą baterią... ;) A na gwarancję później. Ile czasu masz ten telefon?
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 September 2011 - 19:55

Mogę zostawiać ja na noc, czytałem też gdzieś, że nie należy zostawiać tak długo do ładowania, tylko do 100% i koniec, ale skoro tak mówisz to spróbuję i w ten sposób :)


Wiesz, to raczej naturalne że ludzie zostawiają na noc telefon do ładowania :) Urządzenie nie pozwoli na przeładowanie ani zepsucie ogniwa - także możesz być spokojny. Ważne, żeby po ładowaniu wyjąć ładowarkę z kontaktu - nie będzie marnowała prądu no i dłużej posłuży.

A co z zaniesieniem do plusa na gwarancję? Na razie nie myśleć o tym i za jakiś czas to zrobić? :)


Z gwarancją się jeszcze wstrzymaj :) Jeśli sytuacja w przeciągu dwóch tygodni - miesiąca się nie poprawi, to zanieś. Jeśli telefon nie był zalany i nie upadł, pewnie wymienią płytę główną lub / i baterię.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   gruby3001

gruby3001

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 106 posts
    • Time Online: 1d 4h 36m

Posted 03 September 2011 - 09:47

Z gwarancją się jeszcze wstrzymaj :) Jeśli sytuacja w przeciągu dwóch tygodni - miesiąca się nie poprawi, to zanieś. Jeśli telefon nie był zalany i nie upadł, pewnie wymienią płytę główną lub / i baterię.


Ok :) Telefon zalany nie był, ale niestety upadł już 2-3 razy, w sumie po tych upadkach nie zauważyłem żadnej zmiany w funkcjonowaniu telefonu. No nic, to się zobaczy za miesiąc, dzięki za odpowiedzi :)

Ja bym jeszcze poczekał, może będzie lepiej z tą baterią... ;) A na gwarancję później. Ile czasu masz ten telefon?

Telefon mam od początku maja więc ok 4 miesięcy, ale z tego co wiem to gwarancja na baterię jest na pół roku :)
  • 0

#7 OFFLINE   Adogard

Adogard

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 530 posts
    • Time Online: 14d 14h 31m

Posted 03 September 2011 - 10:18

Pamiętam jak zrobiłem błąd i formatowałem baterie w C702. Trzymała mi chyba z 6h tylko :(. Poleżała sobie z 2 miesiące na półce (naładowana) i potem trzymała ponad 2 dni :)
  • 0
W995 forever


0 user(s) are reading this topic