←  Xperia neo V

Sony.yt - International Sony Forum

»

[Rozwiązany] Jak i czym wgrać kernel do ne...

Locked

yabcok1975's Photo yabcok1975 09 May 2012

witam serdecznie i proszę o rade jak wgrac kernela mam neo V z Androidem 4.0.3 i kompilacji 4.1.A.0.562 telefon zrootowany,ale nie wiem jak zainstalować kernela czy użyć fleshtool czy inna metodą chciałbym podkręcić troszke procka ale nie wiem ,który kernel się nada
Jeszcze raz proszę o poradnik dla przedszkolaka z góry dzieki!!

Jurij: Przenoszę do nowego tematu.
Quote

phillix's Photo phillix 09 May 2012

Najpierw odblokuj bootloadera metodą testpoint jeżeli masz taką możliwość.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

yabcok1975's Photo yabcok1975 09 May 2012

a dokładniej mów ee pisz jak przedszkolakowi
Quote

phillix's Photo phillix 09 May 2012

Sprawdź, czy twój telefon ma możliwość odblokowania bootloadera wpisując w aplikacji "telefon" ten numer *#*#7378423#*#* . Po wejściu chyba w drugą opcję powinno się pojawić kilka napisów a wśród nich 'Bootloader unlock allowed' :YES' :

Jeżeli masz YES to poczytaj o odblokowaniu bootloadera metodą testpoint na forum android. Bootloader umożliwia wgranie kernela, czyli wlicza się w to również resztę romu :)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

phillix's Photo phillix 10 May 2012

Testpoint jest przecież za darmo. Podałem tą opcję, bo w przeciwieństwie do oficjalnej nie traci się kluczy drm (nie wiem do czego służą), działa trackid i aktualizacja przez OTA, a z tą gwarancją to nie wiem jak już jest.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

yabcok1975's Photo yabcok1975 11 May 2012

witam i udało się "Rooting status:Bootioader unlocked: Yes" co dalej jak wgrac kernela jak kręcic procka proszę o poradnik dla laika w sprawach Androida
Quote

phillix's Photo phillix 11 May 2012

Kernel dla Neo V ( najlepszy wg większości userów ) : forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=904425&d=1329407804

albo:

Please Login or Register to see this Hidden Content


i pobierasz wersję "Download kernel v9.0 for Stock rom".
musisz być zarejestrowany na XDA, żeby pobrać.

Quote

yabcok1975's Photo yabcok1975 13 May 2012

pojawił sie problem po odblokowaniu bootloadera nie moge połaczyc sie z żadną WI-FI przed połączeniem siła sygnału oki w trakcie łączenia siła sygnału spada na zero co robic
Quote

phillix's Photo phillix 13 May 2012

A czym odblokowałeś? Są kernele ze zrąbanym wifi i trzeba dogrywać moduły. może wgrałeś już kernel?
Quote

yabcok1975's Photo yabcok1975 13 May 2012

kernela jeszcze nie wgrywałem

Quote

phillix's Photo phillix 13 May 2012

Po wpisaniu *#*#7378423#*#* w drugiej opcji co masz napisane o bootloaderze? Jest unlock Yes czy allowed unlock Yes?

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

yabcok1975's Photo yabcok1975 13 May 2012

jest unlock yes
Edited by yabcok1975, 13 May 2012 - 15:39.
Quote

phillix's Photo phillix 13 May 2012

czyli odblokowany... robiłeś reset telefonu? może w ustawieniach coś się zmieniło?
Quote

yabcok1975's Photo yabcok1975 13 May 2012

czyli odblokowany... robiłeś reset telefonu? może w ustawieniach coś się zmieniło?

robiłem reset fona kilka razy i nic widzi siec sygnał bardzo dobry w momencie połaczenia sygnal słaby brak możliwości połączenia przez WI-fi
Quote

phillix's Photo phillix 13 May 2012

Spróbuj zablokować, zobacz czy działa wifi, odblokuj i zobacz czy działa. Jeżeli nie będzie działać to możesz spróbować sił przy testpoincie. Tylko przed operacją zablokuj.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

phillix's Photo phillix 13 May 2012

ALBO kernel z OC, rootem, recovery etc. Najlepszy jest nightelf.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

yabcok1975's Photo yabcok1975 13 May 2012

podczas próby zablokowania (cala operacja przebiegla zgodnie z instruksją) fon padł nie włancza się słychac tylko wibre przy starcie jak ktoś ma koncepcje jak go obudzic to dawać

udalo się wgrałem orginalny room fleshtoolem ten z 2.3.4 numerem kompilacji 4.0.2.a.0.62 jest WIFI ale bootloader nadal odblokowany brak aktualizaci OTA jak go teraz zablokować
Quote

phillix's Photo phillix 13 May 2012

zablokuj sposobem podanym wyżej.
Quote

yabcok1975's Photo yabcok1975 14 May 2012

mam pytanko jak na tym roomie wykonać teraz roota bo mam z tym problem boota blokować nie muszę na antku 2.3.4 ładnie śmiga lepiej niż na ICS teraz tylko root jak:-}
Quote

phillix's Photo phillix 14 May 2012

Skoro masz odblokowanego bootloadera to proponuje Ci wgranie kernela dla Neo z rootem. Sprawdź nightelfa. Dużo osób Ci go poleci.
_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote
Locked