←  IT Zone

Sony.yt - International Sony Forum

»

Telewizor Jaki? <1400pln

sonyman's Photo sonyman 09 May 2012

Wymagania:
Niedroki najletiej 1k max 1400zł
26 cali +
Tuner DVB-T
Miło widziane usb
Niski pobór prądu
Gwarancja 2 lata +


Nie znam sie na tv troche wiem, że jakieś sie szybko psuja ze znanej marki. Tylko nie podajcie wszystkich za 1399zł bo wolałbym wydać jak najmniej.


Jurij: Przenoszę do właściwego działu.
Quote

phillix's Photo phillix 09 May 2012

Teraz dużo osób poleca sharpy. Sony się podobno psują bardzo. Ja mam 40 samsunga i chyba 23 sharpa.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

Erin's Photo Erin 09 May 2012

ja na swój LG 42" nie mogę złego słowa powiedzieć... (ogólnie w domu mam 4x LG i wszystkie ok są) za w/w kwotę 40" LG kupisz z pewnością.
słyszałem że TV LG to szmelc mimo to kupiłem i nie żałuję, :) zaraz będzie 2 lata po gwarancji i hulają bez zarzutu ;)
Quote

marmal215's Photo marmal215 09 May 2012

Ja mam monitor LG 21" oraz TV Panasonic 40". Oba sprzęty wyśmienite.
A w Twoim przedziale cenowym mógłbym polecić coś takiego:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content



Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content






PS. Przestrzegam przed telewizorami LCD. Jak będziesz siedział przed telewizorem, będzie ok, ale jak się położysz, Twoje oczy będą niżej to kolory są bardzo zniekształcone, wiele nie widać. Wiadomo, że zależy to od kątów widzenia, ale na pewno PLAZMA czy LED (raczej już poza przedziałem) będą lepszymi wyborami. Za LCD nawet bym się nie rozglądał.
Quote

sonyman's Photo sonyman 09 May 2012

LED sa w przedziale cenowym, patrzylem wlasnie. Tylko jak z jasnoscia w sloneczne dni, bo mam dosc sloneczny pokoj, na lapku slabo co widac na sredniej jasnosci. Do tej pory mialem kineskop wiec jasnosc dobra i jakosc nie przeszkadzala mi, jakos jestem zwolennikiem crt. Ale coz trzeba miec wieksza rozdzielczosc. W dodatku jest juz telewizja dvb-t, wiec kolejny plus.


Edit: A co do LG, to w Twoim tez tak jest, ze jak na pilocie wciskasz 1 to czeka na druga cyfre (niby 1s ale uciazliwe, bo wydaje sie ze sie nie wcisnelo i naciska sie drugi raz, a tu wlacza sie 11 :D )czy od razu przelacza?
Edited by sonyman, 09 May 2012 - 17:34.
Quote

marmal215's Photo marmal215 09 May 2012

Niestety czeka na drugą cyfrę :D

LEDowe telewizory są na prawdę świetne (te z wyższej półki). Chociaż do tych 1350 (50 na przesyłkę :P ) ciężko jest znaleźć. Nie oszukujmy się, ale 27" to jest mało jak na TV. Dlatego kierowałbym się raczej w stronę plazmy. Spokojnie możesz mieć te 32" czy nawet 36" z bardzo dobrą jakością. Polecam rozejrzenie się za plazmami.
Quote

sonyman's Photo sonyman 09 May 2012

Szczerze mowiac miałem 26" i jest wystarczajacy, nie mam "kilotera" od siedziska do ekranu wiec większego niż 32 nie potrzebuje. Wiec LG odpada (jestem zbyt nerwowy)

Widziałem w rtfał agd Funai z 5-cio letnia gwarancja

Please Login or Register to see this Hidden Content

Tylko nie wiem jak z jakoscia tej firmy, zeby 4 z 5 lat nie przesiedzial w serwisie jak moj laptop z emachines ponad pol roku... (ale o tym kiedys napisze).
Quote

phillix's Photo phillix 09 May 2012

Obraz LCD zniekształcony? Ja lewe, siedzę etc i nic. Obraz ok, kształty też.
Plazm już raczej nie robią. W dodatku plazmy się psuly często i podobno dużo prądu biorą.
_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

Goomowiec's Photo Goomowiec 09 May 2012

telewizory ledowe to nie jest odrębny gatunek telewizorów, ludzie. zamiast katody podświetlającej obraz mamy diody led, dzięki którym można uzyskać lepsze podświetlenie obrazu, odwzorowanie kolorów (przede wszystkim czerni) itp.

Obraz LCD zniekształcony? Ja lewe, siedzę etc i nic. Obraz ok, kształty też.


Wszystko zależy od kątów patrzenia, tańsze telewizory (i monitory) mają mniejsze więc i wiadomo że zniekształcenia pojawią się szybciej.
Jeśli chcesz coś tanio i dobrze kupić powtórzę radę innych osób - lg, jakaś plazma. najlepiej jakbyś mógł w jakimś sklepie obejrzeć dany model.
Quote

marmal215's Photo marmal215 09 May 2012

Wiadomo że plazmy więcej prądu biorą ale jednak są lepsze od LCD. A czy na wszystkich LG jest tak że trzeba czekać z tą cyfrą to nie wiem :) Na monitorze tak jest ale monitorek już ze 3 latka ma (może niecałe) więc jak w nowych jest nie wiem.
Funai'a raczej nie polecam...
Rozglądaj się za LG albo Panasonic za jakąś plazmą. Bo wg mnie to były najlepszy wybór.
Quote

phillix's Photo phillix 09 May 2012

Lg to również dobra marka. Co druga osoba ma samsunga, więc to też dobry wybór. Sharp również. Na pewno lepsze są od Sony, bo jak wspomniałem, sony się psują.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

marmal215's Photo marmal215 09 May 2012

Miałeś jakieś TV Sony, że tak twierdzisz?
W każdej firmie zdarzają się serie urządzeń, które są niedopracowane. Na swoim doświadczeniu mogę chociażby tak powiedzieć o laptopach HP Pavilion z serii dv6xxx, w których bardzo często siada karta graficzna. Tak samo jak chociażby SE Zylo, tu w ogóle brak komentarza bo wszystko w nim siada.
Sony robi dobre telewizory jakościowo, z serwisem podobno też nie jest tragicznie. Można na nie zwrócić uwagę, jednak dalej polecam LG oraz przede wszystkim Panasonic. Sharpa nie skomentuję.
Quote

phillix's Photo phillix 09 May 2012

Kiedyś miałem dwa takie same soniacze i oba się zepsuły. Zanim kupiliśmy samsunga to np w media expercie polecali m.in. LG, Sharp, samsunga i jeszcze coś. Odradzali sony. Ale nie twierdzę, że Sony robi zły sprzęt, bo np kina domowe ma dobre, zaraz po Denonie :)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
Quote

kojack's Photo kojack 09 May 2012

Rozejrzyj sie za LG'kami. Mam w domu 40", LED, Full HD, 3D, 2D->3D i takie tam. Ojciec dał za niego bodajże 2600-2800 coś tego. Ale nie o tym mowa.
Ostatnio rodzice kupili mi takiego:

Please Login or Register to see this Hidden Content


Bardzo go polecam, funkcje, możliwości masz w aukcji :)
Quote

bartolinio3's Photo bartolinio3 09 May 2012

Mam identyczny telewizor jak kojack, z szczerym sercem mogę Ci go polecić. Nie duży, świetnie widać na nim w słońcu no i ma USB Troche słabe ma głośniczki ale da się żyć ;) Pozatym mam już drugi monitor LG i jak dotąd nie miałem z żadnym jakichkolwiek problemów. :)
Edited by bartolinio3, 09 May 2012 - 21:40.
Quote