Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Trudny wybór


  • This topic is locked This topic is locked
37 replies to this topic

#1 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 07 May 2012 - 20:16

Witam

Tak to znowu ja piszę, gdyż nie mogę się zdecydować.
Teraz zastanawiam się nad Xperia Neo V i Samsung Galaxy S. Parametry mają podobne, jedynie Neo V ma troszke mniej wydajną grafike. Z wytrzymalościa telefonów jest tak samo, w Neo V kiepska obudowa, zaś w Galaxy tylnia klapka.
Osobiście jestem w kropce, gdyż nie wiem jaki wybrać. Podstawą będzie modyfikowanie tj. ROM'y, Kernel'e itd.
Wiem, że ten telefon i ten telefon jest dobry, tylko że problem jest w wyborze bo oba są godne polecenia.
Mój budżet wynosi do granic 600zł (tak więcej niż pisałem w poprzednim temacie).
W każdym bądź razie ten i ten telefon dostanę w tej cenie.

Proszę Was o pomoc...

Pozdrawiam
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 07 May 2012 - 20:27

Też się zastanawiałem nad tymi telefonami. Po kupieniu neo kumpel chciał mi dać za nią swojego sgsa. Wg mnie lepsza neo, bo jest nowsza, lepszy aparat, lampa, nagrywanie, design.
Sgs jest starszym telefonem. Ma większe wsparcie developerów, ale kwestia czasu. Neo jest tańsza. Grafika się mało różni. Z płynnością jest podobnie. Mój wybór padł na neo i nie żałuję.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)

Edited by phillix, 07 May 2012 - 20:27.

  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 07 May 2012 - 21:20

Mógłby ktoś się więcej wypowiedzieć?
Tak wypisałem wady i zalety i w każdym telefonie jest tyle samo zalet i wad, wiec sa równe.
Nie chce zrobić błędu żebym nie żałował. Z w995 nie było problemów bo od lat chciałem go mieć.
Mam mętlik w głowie.
Może ktoś z czerwonych się wypowie?
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#4 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 07 May 2012 - 21:27

Miałem w rękach SGS (nawet na kilka dni) i Neo V... jeśli miałbym wybrać z tych dwóch, bez zastanawiania brałbym SGS :) 4" i amoled robi swoje :)

Neo V będzie za chwile tak oklepana jak np Xperia X10 Mini Pro
  • 0

#5 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 07 May 2012 - 22:57

Coś bardziej przekonuje mnie SGS. Prosty przykład: spójrzcie na allegro. Neo V jest ponad 450 sztuk, z czego większość odpalona została tylko raz i wystawiona na allegro dla kasy. Teraz spójrzcie na allegro, Galaxy S, jest tylko 130 sztuk, czego nowy kosztuje blisko 1000zł.
Ma ktoś kolejny, przekonujący mnie argument?
Lepsza z Xperii byłaby Ray, ale wiadomo cena wyższa. Średnio 700zł przy dobrych wiatrach. Ale czy ja kupuje telefon, czy ja kupuje "mini komputer"? Za 700zł mam laptopa z dobrymi parametrami, ba tablet by mi wystarczył.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 08 May 2012 - 00:05

Miałem w rękach SGS (nawet na kilka dni) i Neo V... jeśli miałbym wybrać z tych dwóch, bez zastanawiania brałbym SGS :) 4" i amoled robi swoje :)

Neo V będzie za chwile tak oklepana jak np Xperia X10 Mini Pro


Nie rozumiem, czemu niby ktoś miał oklepać X10 mini pro? To bardzo ładny, aczkolwiek nieco awaryjny smartphone o nieco słabych jak na dzisiejsze czasy parametrach. Ale w granicach 100-130 $ wciąż wart polecenia :) Poza tym jak może być coś dobre, jak się nazywa Samsung. No proszę Cię :rolleyes:

Coś bardziej przekonuje mnie SGS. Prosty przykład: spójrzcie na allegro. Neo V jest ponad 450 sztuk, z czego większość odpalona została tylko raz i wystawiona na allegro dla kasy. Teraz spójrzcie na allegro, Galaxy S, jest tylko 130 sztuk, czego nowy kosztuje blisko 1000zł.
Ma ktoś kolejny, przekonujący mnie argument?


I o czym to niby świadczy? :blink: Kup Xperię S, są tylko 73 sztuki na allegro a nowa kosztuje nawet 2140 PLN! :D Wedle Twojego toku rozumowania najkorzystniejszą opcją jest w takim razie Xperia S :)

Lepsza z Xperii byłaby Ray, ale wiadomo cena wyższa. Średnio 700zł przy dobrych wiatrach.


Lepsza od czego? Jeśli chodzi Ci o ray vs neo V, to ray ma identyczny co neo V procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 taktowany zegarem 1GHz. Różni się natomiast mniejszym o 0,4 " wyświetlaczem, ma za to aparat o większej matrycy (bo 8,1 MPx z czujnikiem Exmor R, którego nie posiada 5MPx matryca neo V). Poza tym ray jest niewątpliwie ładniejszym modelem. Jeśli według Twojego rozumowania lepszy = ładniejszy, to owszem. Xperia ray jest lepsza :)

Ale czy ja kupuje telefon, czy ja kupuje "mini komputer"? Za 700zł mam laptopa z dobrymi parametrami, ba tablet by mi wystarczył.


To może się zdecyduj czy kupujesz komputer, tablet czy smartphone, a dopiero potem pisz temat na forum ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 May 2012 - 08:21

Jeśli wybierać między SGS a Neo V to raczej poleciłbym SGS'a. Niby Samsung, ale smartfony robi na prawdę dobre i tego im zarzucić nie można. Tych 0,3" wprawdzie nie odczujesz aż tak mocno, ale AMOLED robi swoje ;) Oprócz tego wsparcie deweloperów masz większe, więcej romów, więcej modyfikacji.
A to co pisał bartq to fakt. Tak jak wcześniej połowa ludu chodziła z X10 MP, to teraz co chwilę jest co raz więcej Neo V (SGS'ów też sporo :P). Ja brałbym SGS'a ;)


EDiT: Do sześciu stówek to już spokojnie Xperię Mini Pro wyhaczysz. Nad tym bym się najbardziej zastanawiał ;)

Edited by marmal215, 08 May 2012 - 08:21.

  • 0

DENON DJ


#8 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 08 May 2012 - 10:23

Jurij, na xperie S mnie nie stac. I to wg. Was ray jest lepsza od neo V. Nie wiem w koncu co mam wybrac, chce cos na androidzie, bo jeszcze takiego nie mialem, lecz zeby byla to kontynuacja w995, zeby byla dobra muzyka na sluchawkach i na zewnetrznym glosniku (mbs 100), zeby byl szybki no i nie wiem co.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#9 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 May 2012 - 11:04

To nie zmieniaj W995. Pomyśl tak na prawdę po co Ci potrzebny ten smartfon? Dla szpanu? Czy dla masy gierek i bezsensownych aplikacji? Bo wątpię, żebyś używał go do jakichś celów "biurowych". Popatrz, że nawet jak w takim W995 coś się zepsuje, idziesz i wymieniają Ci, albo sam sobie wymienisz. W smartfonie już nic takiego nie zrobisz.
Zastanów się, czy na prawdę warto ładować taką kasę w coś, co niekoniecznie jest Ci potrzebne, a wnioskuję tak po niesprecyzowanych wymaganiach...
  • 0

DENON DJ


#10 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 08 May 2012 - 11:21

Ze wzgledu na wyglad wybralbym sgs-a, neo wyglada troche jak zabawka, jak dla 15-sto latka.


Pomyśl tak na prawdę po co Ci potrzebny ten smartfon? Dla szpanu? Czy dla masy gierek i bezsensownych aplikacji? Bo wątpię, żebyś używał go do jakichś celów "biurowych


Komfort przegladania internetu, ogladania filmow itp jest o niebo lepszy niz na w995. Lub innych bezdotykowcow.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#11 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 08 May 2012 - 11:48

Tel mi jest potrzebny, do dzwonienia, smsy, internet, filmy, modyfikacje, cos na androidzie, troche muzyki, troche zdjec
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#12 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 May 2012 - 11:49

Przeglądanie internetu niby tak, oglądanie filmów i tak wg mnie jest bezsensowne na 4" wyświetlaczu...
Ale mniejsza z tym.

Może być na androidzie fajnie widziany dotyk, srednia jakosc muzyki + dobry aparat.

O internecie czy filmach nic kolega nie napisał.
W W995 masz bardzo dobrą jakość muzyki zarówno na głośniku jaki i słuchawkach. Aparat też jest dobry....



EDiT: Dopiero co post dodany...
Tak więc obstawałbym przy Xperii Mini Pro. Muzyka jak na każdym androidzie, zdjęcia też robi nie najgorsze (chyba), zadzwonić też możesz, sms'y pisze się na prawdę super (dużo lepiej niż na wirtualnych klawiaturach), internet też się przegląda wygodnie, film spokojnie obejrzysz, modyfikacji też robi się cały czas co raz więcej. I ten design :rolleyes:
Wg mnie najlepszy kandydat (ka :) )

Edited by marmal215, 08 May 2012 - 11:51.

  • 0

DENON DJ


#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 08 May 2012 - 12:07

Z xperii 2011 najwięcej modów jest na neo i arc. Wątpię, żeby coś porzadniejszego ruszyło na mini. Nawet miui nie ma, a do arca i neo jest miui ics i GB i są co tydzień aktualizacje. Jeżeli będziesz na telefonie modowal, grał czy przeglądal internet, słuchał muzyki to weź sgs, a jak chcesz coś nowszego to neo . Doddam, że sgs lepiej gra na głośniku od neo, a na słuchawkach różnie. Wg mnie neo lepiej gra pomimo tego, że nie ma wolfsona.
Więc tak, jak znajdziesz sgsa w dobrej cenie to go weź, a jak nie to neo. Tylko sgs może wymarnąć, a neo będzie dalej aktualizowane przez Icsa.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)

Edited by phillix, 08 May 2012 - 14:27.

  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 May 2012 - 13:07

Jeżeli będziesz na telefonie modowal, grał czy przeglądal internet, słuchał muzyki to weź sgs, a jak chcesz coś nowszego to sgs.


Taaa, czyli ma wziąć sgs'a czy sgs'a?
  • 0

DENON DJ


#15 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 08 May 2012 - 13:29

Mini pro spoko, fizyczna qwery duzy plus, ale maly ekran. Teraz mam vivaza pro i w porownaniu do mini pro (bo nie mowmy nawet o x10 mini pro) to roznica jest bardzo duza,a to tylko 0,2 cala.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#16 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 08 May 2012 - 14:26

Taaa, czyli ma wziąć sgs'a czy sgs'a?

Sorki, byłem w szkole i na lekcji pisałem.
Odn nowszego, miałem na myśli neo.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#17 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 May 2012 - 15:45

@sonyman, różnica wg mnie duża nie jest, ale każdy będzie uważał inaczej. W przypadku wirtualnej QWERTY wygodniej pisać na 3,5" niż na 3". Ale jeżeli masz bardzo wygodną fizyczną QWERTY to już ten ekran taki duży nie jest potrzebny.
Gdybyś miał jeszcze więcej kasy (duuuużo więcej :D ) to mógłbyś myśleć nad Xperią Pro. Ekran bodajże 3,7", czyli tak jak w Neo V, ale do tego fizyczna QWERTY, ale to już sporo poza budżet wykracza ;)
  • 0

DENON DJ


#18 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 08 May 2012 - 15:56

Xperie mini pro (nie x10) idzie kupic za 450 przy dobrych wiatrach -.- . Po 2gie, po co mi qwerty? skoro jestem przyzwyczajony nawet do pisania na ekranie? Rok praktyki na 5530. Nie wiem naprawdę co wybrać. Przeglądając forum android'a, tez ktos zadal to samo pytanie i temat wlekl sie 10 stron i jest tak, że ludzie chwala tego i tego. Znowu bez mocnych argumentów, będzie tak, że kupie powiedzmy Neo V, to później będzie och dlaczego nie kupiłem SGS'a i na odwrót...
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 08 May 2012 - 16:27

To ma być Twój telefon i sam musisz zdecydować, który Ci się bardziej podoba. I jeśli to Cię pocieszy, po dokonaniu wyboru temat zostanie zamknięty, więc żadnych dalszych dyskusji nie będzie ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#20 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 08 May 2012 - 16:29

Nikt ze znajomych nie ma neo czy sgsa? Mógłbyś sobie popatrzeć, pobawić się, przetestować. W salonach Znajdziesz jeszcze neo, ale sgsa już nie. Chyba, że w skupie pozwolą Ci się pobawić przez chwilę :)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic