Jump to content


Photo

Kilka pytań dotyczących Neo V.


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 May 2012 - 16:23

Witam.

W995 został sprzedany, w każdym bądź razie na SGS'a mnie nie stać, bo taką alternatywę sobie postawiłem.

1)Czy jeśli zakupie telefon z Plusa (simlock) lub bez sim-locka, to będę mógł za darmo odblokować sobie bootloader. Jeśli tak to będę musiał metodą TestPoint?
2)Idzie zmienić w tym telefonie motyw/y? Bo ciągłość niebieskiego w X10 MP mojej siostry doprowadziłaby mnie do szału.
3)Jak z tymi romami i kernelami? Łatwo się wgrywa?

To takie wstępne pytania.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam!
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 May 2012 - 16:28

Z plusa będziesz mógł odblokować. Jedynie z Orange nie można. Ale podobno w sztukach 12w14 i wyżej nie można już, bo sony dało blokady.
Motywów masz 7, ale możesz sobie zmienić. Warunek - root.
Z początku trudno będzie Ci wgrać jakikolwiek rom czy kernel, ale za drugim razem wszystko pójdzie latwiutko :)
Tylko, żeby wgrać rom czy kernel musisz mieć odblokowany bootloader, więc szukaj sztuki z 2011 roku albo z początku roku. Musisz o tym bardziej poczytać, bo nie chce mieszać.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 May 2012 - 16:45

To teraz mi namąciłeś. W razie gdyby byl 12w cos tam to idzie to zlamac? W takim razie szukac sztuki z 2011? Przepraszam, ze pytam bo wole sie dowiedziec niz pozniej zalowac.

Jurij: ort.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 May 2012 - 16:49

Podobno do 12w13 można, ale 14 i wyżej już nie. 12 to rok, a 13,14 etc to chyba tydzień. Na allegro widziałem ostatnio neo v z odblokowanym bootloaderem. Możesz też napisać na forum android ogłoszenie i patrzeć czy ktoś nie ma na sprzedaż.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 May 2012 - 17:05

To jak sie odblokowywuje bootloader? Te wszystkie aplikacje instaluja sie na karcie i czy mozna je przeniesc na karte? 300mb to malo na to wszystko.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 May 2012 - 17:20

Odblokować można u producenta albo testpointem. Polecam testpointa, bo u producenta giną klucze drm, nie działa trackid i aktualizacja przez OTA.
Można aplikacje instalować też na SD. Niektóre same się tam instaluja, ale można zrobić partycje ext, roota i dawać je na kartę SD.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 May 2012 - 17:21

Podobno do 12w13 można, ale 14 i wyżej już nie. 12 to rok, a 13,14 etc to chyba tydzień. Na allegro widziałem ostatnio neo v z odblokowanym bootloaderem. Możesz też napisać na forum android ogłoszenie i patrzeć czy ktoś nie ma na sprzedaż.


Niektórzy się skarżą, że i w egzemplarzach (to był bodajże Arc S ) z 12W03 się już nie da odblokować telefonu, bo są nowe zabezpieczenia... Więc w modelach z 2012 roku istnieje spore ryzyko, że go nie odblokujesz na chwilę obecną. Wszystko oczywiście tyczy się simlocka, bo bootloader możesz odblokować oficjalną metodą :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 May 2012 - 17:59

No dobrze, ale jaka jest ta oficjalna metoda? TestPoint?
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#9 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 06 May 2012 - 18:43

Please Login or Register to see this Hidden Content

Tutaj jest wszystko wyjaśnione :)
WALKMAN?

Posted Image

#10 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 06 May 2012 - 19:50

No wlaśnie nie wiem. Gość mi mówił, że kupił go 21.02.2012r ;/ , dlatego nie jestem pewien. Jak sądzicie?
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 May 2012 - 19:52

No wlaśnie nie wiem. Gość mi mówił, że kupił go 21.02.2012r ;/ , dlatego nie jestem pewien. Jak sądzicie?


To nie ma znaczenia kiedy go kupił, ważne jest to kiedy telefon był wyprodukowany (data na nalepce pod baterią ) a jeszcze większe znaczenie ma fakt czy telefon ma nowe czy stare zabezpieczenia. A jeśli chodzi o oficjalną metodę - nie ma to żadnego znaczenia bo bootloader można odblokować w każdej dostępnej na rynku Xperii :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 06 May 2012 - 21:53

Oficjalna metoda to ta u producenta, tym kodem czy czymś tam, a nieoficjalna to testpoint. Ja preferuje metodę testpointem.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic