Jump to content


Photo

Neo V data produkcji 12w15


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 OFFLINE   Uriuk

Uriuk

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 19h 56m

Posted 04 May 2012 - 10:50

Witam.
Właśnie przenoszę swój numer z orange do sieci Plus.
Byłem dzisiaj w salonie w celu złożenia wniosku, zapoznania się z ofertą oraz obejrzenia telefonów.
Od jakiegoś czasu przyglądam się telefonowi SE neo V.
Dużo czytam na temat modyfikacji, odblokowanie i dowiedziałem się, że modele wyprodukowane w kwietniu tego roku oraz nowsze (12w14 i w górę) posiadają jakieś zabezpieczenie, które uniemożliwia odblokowanie telefonu metodą Test pina.
Sprawdziłem oferowane telefony w 3 salonach plusa, i wszystkie SE były z nowych dostaw. Data produkcji 12w15.
Czy da się z takim telefonem cokolwiek zrobić? Warto go wziąść mając nadzieję, że lada dzień znajdą sposób na te zabezpieczenie?
pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
  • 0

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 04 May 2012 - 10:55

Jedynie ORANGE daje takie zabezpieczenia. Można je usunąć, ale koszt to ~60zł + simlock również w podobnej cenie.
Nie testpin, tylko testpoint ;) Jak go odblokujesz to masz mozliwość wgrywania custom ROMów, kerneli.
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Uriuk

Uriuk

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 19h 56m

Posted 04 May 2012 - 11:02

Witam na Forum Androida wyczytałem takie informacje

"Mam złą wiadomość dla tych którzy będą chcieli odblokować telefon metodą testpoint:
Jeżeli nasz telefon został wyprodukowany w kwietniu 2012 (12w14) lub w następnych miesiącach to najprawdopodobniej nie uda wam się odblokować telefon metodą test point z powodu wprowadzenia nowy zabezpieczeń w telefonie. Jeśli mam nowe zabezpieczania to przy próbie odblokowaniu ujrzymy:
PROCESSING ...
REMOVE TESTPOINT NOW, THEN PRESS "READY"
qcReceivePacket: can't get packet start."

może ktoś potwierdzić, lub obalić tą informację?

Edited by Uriuk, 04 May 2012 - 11:02.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 May 2012 - 11:10

Taki telefon możesz odblokować tylko po kodach od operatora. Na razie żaden program nie odblokuje tego modelu metodą testpoint, gdyż telefony wyprodukowane w 2012 roku (szacuje się że od ok. 14 tygodnia) mają nowe zabezpieczenia, których póki co the_laser nie złamał, a reszta nie rozkradła. Oficjalna wersja jest taka, że odblokowanie tych telefonów będzie możliwe za 7-8 lat (jeśli rozwój CPU będzie postępował jak dotychczas).

P.S. Ale przecież Plus nie zakłada już simlocków? Czy może zakłada na nowo? Dowiedz się w salonie i daj znac :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Uriuk

Uriuk

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 19h 56m

Posted 04 May 2012 - 11:12

Pytałem się i w Plusie simlocków nie zakładają.
  • 0

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 04 May 2012 - 11:13

Mamy rozumieć, że bierzesz telefon w abonamencie? Jeżeli nie to na allegro uda Ci się coś wyrwać z tamtego roku. Ja kupiłem telefon z odblokowanym bootloaderem metodą testpoint.
BTW. Musisz sobie zadać pytanie czy odblokowanie bootloadera na pewno jest Ci potrzebne ;)
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Uriuk

Uriuk

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 19h 56m

Posted 04 May 2012 - 11:14

biorę tel w mix plusie

Edited by Uriuk, 04 May 2012 - 11:14.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 May 2012 - 11:19

Pytałem się i w Plusie simlocków nie zakładają.


No to nie ma problemu :)

Mamy rozumieć, że bierzesz telefon w abonamencie? Jeżeli nie to na allegro uda Ci się coś wyrwać z tamtego roku. Ja kupiłem telefon z odblokowanym bootloaderem metodą testpoint.
BTW. Musisz sobie zadać pytanie czy odblokowanie bootloadera na pewno jest Ci potrzebne ;)


Bootloader można przecież odblokować oficjalną metodą, dostępną na stronie developerów Sony, kosztem utraty gwarancji...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 04 May 2012 - 11:26

Testpointem jak się odblokuje to tez się traci gwarancję. Tylko przy testpoincie można przywrócić gwarancje, a u producenta już nie. Mało tego, jak się odblokuje u producenta to nie działa TrackID i aktualizacja przez OTA.
  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   Uriuk

Uriuk

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 19h 56m

Posted 04 May 2012 - 11:27

Kolega Phillix mnie uprzedził. o to samo mi chodzi.
Gwarancja jest błogosławieństwem. Mam takie szczęście do sprzętu, że wszystko muszę po 2 razy wysyłać na naprawę.

Edited by Uriuk, 04 May 2012 - 11:29.

  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 May 2012 - 11:40

Testpointem jak się odblokuje to tez się traci gwarancję. Tylko przy testpoincie można przywrócić gwarancje, a u producenta już nie. Mało tego, jak się odblokuje u producenta to nie działa TrackID i aktualizacja przez OTA.


Niestety nie masz racji. Jak się serwisant uprze, to Ci udowodni że grzebałeś w telefonie nieautoryzowanym oprogramowaniem i Ci anuluje gwarancję. Poza tym jak nie masz backupu, to testpoint Ci nie pomoże, bo nie przywrócisz telefonu do stanu pierwotnego.

Kolega Phillix mnie uprzedził. o to samo mi chodzi.
Gwarancja jest błogosławieństwem. Mam takie szczęście do sprzętu, że wszystko muszę po 2 razy wysyłać na naprawę.


No to w takim razie nie baw się z bootloaderem tylko używaj telefonu na gwarancji :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   Uriuk

Uriuk

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 19h 56m

Posted 04 May 2012 - 12:54

Mieć telefon z takimi możliwościami i nie móc z tego korzystać to trochę jak lizanie lodów przez szybkę.
Niesmak pozostaje.

Właśnie na Allegro szukam telefonu. Znalazłem ciekawą ofertę z sieci Play. telefon kupiony w styczniu tego roku. Wiec nie będzie problemu z odblokowaniem. Pytanie czy telefon z Play posiada brandowany w jakikolwiek soft czy można powiedzieć, że jest czysciutki?
  • 0

#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 04 May 2012 - 14:20

To najwidoczniej na Forum Android WSZYSCY oszukują, więc pretensje kieruj do nich. Może podać namiary? ;)

Pytanie czy telefon z Play posiada brandowany w jakikolwiek soft czy można powiedzieć, że jest czysciutki?


Podobno Play nie branduje, a jeżeli będzie soft brandowany to można go "oczyścić" poprzez wgranie na nowo oprogramowania przez Wotana albo PCC.
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   Uriuk

Uriuk

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 19h 56m

Posted 04 May 2012 - 14:21

Już sobie poradziłem.
Kupiłem telefon Neo V na allegro. Tel był kupiony w salonie Plus w styczniu tego roku . data produkcji 11w50:). kompletnie nie modzony, blokady nie były ściągane. więc testpoint w ruch :):D
  • 0

#15 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 04 May 2012 - 14:25

Tylko pamiętaj, żeby zapisać backupa testpointa ;) pozdro!
  • 0
Posted Image

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 May 2012 - 14:41

Tylko pamiętaj, żeby zapisać backupa testpointa ;) pozdro!


Testpoint to punkt na płycie, który należy połączyć kablem z gnd, najlepiej minusem na płycie od baterii.

Już sobie poradziłem.
Kupiłem telefon Neo V na allegro. Tel był kupiony w salonie Plus w styczniu tego roku . data produkcji 11w50:). kompletnie nie modzony, blokady nie były ściągane. więc testpoint w ruch :) :D


Skoro napisałeś wcześniej, że Plus nie zakłada simlocków, to nie wiem o jakich blokadach piszesz :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   Uriuk

Uriuk

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 19h 56m

Posted 04 May 2012 - 14:42

Właśnie miałem się o to zapytać.
W kilku miejscach było wspomniane o backupie, ale nigdzie nie doczytałem w którym momencie się go robi.
  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 May 2012 - 16:46

Właśnie miałem się o to zapytać.
W kilku miejscach było wspomniane o backupie, ale nigdzie nie doczytałem w którym momencie się go robi.


Ja korzystam tylko i wyłącznie z Setoola, na temat innych programów się nie wypowiem. W Setoolu wystarczy zaznaczyć signed mode i dokonać identyfikacji telefonu - backup zostanie zrobiony automatycznie.

Edit: Gwoli ścisłości, z tego co ludzie piszą wynika że nawet w modelach z 3 tygodnia 2012 roku sa nowe zabezpieczenia, więc trzeba założyć, że po przejęciu udziałów Ericssona Sony polepszyło zabezpieczenia i trzeba czekać na nowe solucje :unsure:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 07 May 2012 - 20:06

Dodam, że macie mylne zdanie odnośnie sim-locka od telefonów z Plusa. To zależy, mogę kupić Neo V w przystępnej cenie, telefon z plusa i o dziwo ma sim-locka na PLUS. Z tego co mi wiadomo, najsłabsze zabezpieczenia wprowadza T-Mobile, Plus i Play.

Btw. Pamiętam, że gdy kupowałem K750i, zawsze kierowałem się, żeby był on z, wtedy jeszcze, Ery. Bodajże, była to sprawa z CID'em ;)
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 May 2012 - 21:14

Dodam, że macie mylne zdanie odnośnie sim-locka od telefonów z Plusa. To zależy, mogę kupić Neo V w przystępnej cenie, telefon z plusa i o dziwo ma sim-locka na PLUS. Z tego co mi wiadomo, najsłabsze zabezpieczenia wprowadza T-Mobile, Plus i Play.


Oświeć nas, o Wielki Unlockerze, czymże się różnią simlocki z Plusa od innych simlocków? I jakież to tajemne prawidła czynią simlocki z Plusa silniejszymi i potężniejszymi, od tych zakładanych przez innych operatorów? :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic