Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Zmiana w995?


  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 29 April 2012 - 14:29

Witam.

Chyba nadszedł czas na zmianę telefonu. Obecnie mam w995 w czarnej obudowie, full komplet. Pierwsze pytanie, ile dostanę za niego?
Drugie, co polecacie po w995? Rozmyślałem nad Neo V, ale raczej nie będzie mnie stać. Może być na androidzie fajnie widziany dotyk, srednia jakosc muzyki + dobry aparat.

Myślę, że pomożecie.

Pozdrawiam! :)
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 April 2012 - 14:44

Obecnie mam w995 w czarnej obudowie, full komplet. Pierwsze pytanie, ile dostanę za niego?


To zależy od stanu, dodatków itd. W każdym razie te telefony ostatnio bardzo potaniały, kokosów się nie spodziewaj.

Drugie, co polecacie po w995? Rozmyślałem nad Neo V, ale raczej nie będzie mnie stać. Może być na androidzie fajnie widziany dotyk, srednia jakosc muzyki + dobry aparat.


Do jakiej kwoty? I na czym Ci bardziej zależy - aparacie czy androidzie? Jeśli na aparacie, to polecam Satio. Jeśli na Androidzie i muzyce, to może Live with Walkman?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 29 April 2012 - 18:08

Chodzi mi o uniwersalny telefon. Do muzyki do zdjec.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#4 OFFLINE   vad3r

vad3r

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 161 posts
    • Time Online: 9d 13h 27m

Posted 29 April 2012 - 18:27

WT19i/Ray?

tapnięte wt19i
  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 April 2012 - 18:33

Chodzi mi o uniwersalny telefon. Do muzyki do zdjec.


Do jakiej kwoty chcesz kupić ten telefon?

WT19i/Ray?


Pytasz czy odpowiadasz? Bo jeśli to ma byc odpowiedź, to skoro autor pisze że nie będzie go stać na neo V, to jakim cudem ma być go stać na droższą ray?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   vad3r

vad3r

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 161 posts
    • Time Online: 9d 13h 27m

Posted 29 April 2012 - 18:37

Odpowiadam pytaniem :P a co do ray to poprostu nie patrzyłem na ceny i mi się pomyliło

tapnięte wt19i
  • 0

#7 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 29 April 2012 - 19:10

Może mini pro albo wildfire S.
  • 0

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 April 2012 - 19:27

WFS to dobry telefon. Do muzyki i zdjęć jak najbardziej. do filmów już nie. nie nagrywa płynnie i w rozdzielczości 640x480.
Ja sprzedałem W995 z zestawem bez gwarancji, odrapanego całego, z plamą na ekranie za 300zł we wrocku w komisie, więc jak masz dobry stan to ponad 300 powinieneś dostać.
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 29 April 2012 - 19:54

Mini pro odpadaja. Cena tak do 500 zl
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 April 2012 - 20:06

Do 500zł uda Ci się wyrwać neo V. a jak nie to WFS. Odpowiem na pytania dot. tych dwóch modeli gdyż goszczą u mnie w domu codziennie :)

Edited by not found, 29 April 2012 - 20:30.
literówki ;)

  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   piotrekk6

piotrekk6

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 30 posts
    • Time Online: 2d 2h 31m

Posted 30 April 2012 - 07:15

Do 500zł uda Ci się wyrwać neo V. a jak nie to WFS. Odpowiem na pytania dot. tych dwóch modeli gdyż goszczą u mnie w domu codziennie :)


Za 500zł? To chyba graniczy z cudem. A jak już to musiałbyś licytować i do tego pewnie model z Orange w bardzo kiepskim stanie z ubogim wyposażeniem więc nie wiem czy jest sens. Do 500zł kupisz Live with Walkman czy też Xperię Mini pro. A jak nie chcesz kupować nic do tej ceny to odpuść sobie dotykowce. Sam miałem kiedyś tanią x8 i po miesiącu użerania się z nią sprzedałem.

Edited by not found, 30 April 2012 - 10:42.
literówka

  • 0

#12 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 30 April 2012 - 09:56

Nie wiem, czemu chcesz zmieniać W995, też mam go kilka miesięcy dopiero, ale wiem, że prędko się z nim nie rozstanę. Zmienię go dopiero wtedy, jak na prawdę będzie trzeba, a raczej szybko to nie nadejdzie - jego naprawa nie jest trudna, a części też póki co łatwo dostępne. Osobiście nie podążam za modą dotykowców, ale jeżeli uważasz, że taki telefon jest Ci potrzebny, to kupuj :)
Teraz tak: Muzykę, jak zapewne sam wiesz, na w995 masz w jakości IDEALNEJ, szczególnie po wgraniu dobrej akustyki i na dobrych słuchawkach. Aparat - masz dobry, zapewne w smartfonach (niektórych) będzie lepszy, ale myślę, że wtedy stracisz na muzyce.
Popatrz też na to, że na w995 sms'y pisze się wygodnie. Na ekranie dotykowym 3" czy 3,2" tego nie doświadczysz. Sam wiem po sobie (w miarę spore paluchy :P ), że aby wygodnie pisać muszę mieć ekran min. 3,7", ale i tak nie potrafię na nim pisać. Miałem przez 3 tyg telefon z 4" ekranem i i tak nie potrafiłem nauczyć się pisać. Więc Tobie również radziłbym, jeżeli już byś się zdecydował na zmianę Hikaru, kupować coś z QWERTY. Idealnym kandydatem (kandydatką) będzie wtedy Mini Pro.
Jednak jeszcze raz zachęcam do przemyślenia, czy telefon z Androidem jest na prawdę Ci potrzebny. Bo jeżeli masz go zamiar używać tylko do gier, czy niepotrzebnych aplikacji, które będą zajmować Ci 7 stron menu (bo tak najczęściej wygląda menu w smartfonach) to nie wiem czy jest to warte zamiany....

PS. Z deka żenujące jest to, jak dziecko 14-15 letnie kupuje sobie smartfona (a raczej kupują mu rodzice), wchodzisz w menu, i tam pierwsza strona to wiadomości, kontakty itp, a potem 8 stron gier i aplikacji typu "dmuchnij, żeby zgasić świeczkę" :facepalm:
  • 0

DENON DJ


#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 30 April 2012 - 10:18

Kiedy używałem w995 to na słuchawkach było idealnie, ale odkąd mam Neo V to już wiem, że wtedy było nawet, nawet, a teraz jest super. Idealnie będzie wtedy jak bym miał Monster BEATS. Na w995 na słuchawkach muzyka była taka jakby "blaszana, plastikowa, sztuczna". Brak jakichkolwiek efektów. A na androidzie to zupełnie inna bajka. Co do pisania smsów, to fakt. W W995 klawiatura ejst bardzo wygodna w porównaniu do innych telefonów, jak np w595, gdzie po jakimś czasie palce zaczynały boleć. ale wg mnie nic nie zastąpi qwerty. vad3r pisał, że na jego Live'ie wygodnie się pisze smsy i zgodze się z nim, ponieważ htc wfs ma podobną rozdziałkę ( 3,2" ) i również pisze się wygodnie. WFS ma głośność na głośniku taką jak w995. do tego podbicie bassów i efekty ciekawe, bo to w końcu android. o aparacie już pisałem. Mini pro ma troche małą klawiaturę i myślę, że lepiej by się pisało na ekranowej w telefonie z większym wyświetlaczem. ale to tylko moja opinia. teraz raczej będzie już mniej telefonów ze sprzętową qwerty. firma HTC zrezygnowała z tego. podobno mają zamiar robić większe modele smartfonów. jeżeli zależy Ci na muzyce i aparacie to nie mam nic przeciwko, żebyś został przy w995. wtedy pieniądze jakie możesz dołożyć na nowy telefon możesz przeznaczyć na jakieś ciekawe słuchafony. wybór zależy od Ciebie i nie mamy zamiaru Cię do niczego zmuszać :)

Edited by not found, 30 April 2012 - 10:45.
literówki

  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 30 April 2012 - 10:24

vad3r pisał, że na jego Live'ie wygodnie się pisze smsy i zgodze się z nim, ponieważ htc wfs ma podobną rozdziałkę ( 3,2" ) i również pisze się wygodnie.


Nie wiem, w jakim wieku jest kolega vad3r, jednak wiem phillix, że Ty jesteś jeszcze dość młody, więc i palce masz małe :) Ja "trochę" starszy jestem i jak na moje paluchy to się pisać nie da na tak małym ekranie. A w Mini Pro sprzętowa QWERTY wcale nie jest mała. Jest praktycznie podobnej wielkości co X1, ale ma klawisze lepiej wyprofilowane. Na X10MP chociaż była malutka nie pisało się już źle, ale na MP jest po prostu SUPER.
  • 0

DENON DJ


#15 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 30 April 2012 - 10:30

może i mam małe, ale mniejsza z tym. co do klawiatur sprzętowych to słyszałem, że mini pro ma o wiele lepszą klawiaturę niż x10mini pro, chociaż mi się źle nie pisało na tej w x10'ce. swoją drogą wolę ekranową w neo. irytuje mnie to ciągłe wysuwanie i chowanie klawiatury, ale znam takich, którzy lubią ten "ruch" :)
  • 0
Posted Image

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 30 April 2012 - 10:45

vad3r pisał, że na jego Live'ie wygodnie się pisze smsy i zgodze się z nim, ponieważ htc wfs ma podobną rozdziałkę ( 3,2" ) i również pisze się wygodnie. WFS ma głośność na głośniku taką jak w995. do tego podbicie bassów i efekty ciekawe, bo to w końcu android. o aparacie już pisałem. Mini pro ma troche małą klawiaturę i myślę, że lepiej by się pisało na ekranowej w telefonie z większym wyświetlaczem.


3,2" to jest przekątna, a nie rozdzielczość wyświetlacza. Mini pro ma ekran 3", więc jedynie 0,2" mniejszy od wspomnianego HTC i Live with Walkman. Wątpię, żeby to robiło jakąś kolosalną różnicę podczas pisania smsa. Mini pro ma faktycznie wygodną klawiaturę i w cenie do 500 zł jest to jak najbardziej dobry wybór. Tylko faktycznie Kojack zastanów się, czy naprawdę warto sprzedawać sprawdzoną i zmodyfikowaną Hikaru tylko dla Androida. Wszak możesz przecież dokupić sobie W8 za niecałe 2 stówki (czyli tyle ile musiałbyś dołożyć do LWW, mini pro czy HTC) i miałbyś i świetnego walkmana i dobry aparat 8,1 MPx i wyświetlacz z dotykiem oraz Androida do gier, aplikacji itd. :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 30 April 2012 - 11:00

A jak z modyfikacjami tegm LWW? Jakies romy czy cos? Oplaca sie to kupowac? Mozecie link podac, bo jestem w szkole na w995 :)
A dlaczego nie Neo V?
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#18 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 30 April 2012 - 11:30

Na live jest mało romów. z xperii 2011 najwięcej jest na arc/s i neo/v. neo v to w okolicach 600zł, ale z orange, więc odblowowanie bootoadera w okolicach 60zł i simlock tak samo.
  • 0
Posted Image

#19 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 30 April 2012 - 12:23

Na w995 na słuchawkach muzyka była taka jakby "blaszana, plastikowa, sztuczna". (...)do tego podbicie bassów i efekty ciekawe, bo to w końcu android.


Woot :D:D sam w swoim c901 mam akustykę z w995 i na MW-600 gra po prostu doskonale. jeśli wg ciebie w995 gra "blaszano, plastikowo i sztucznie" najwyższa pora udać się do laryngologa bo masz coś nie tak ze słuchem :D

Ale wracając do tematu - jeśli ma się spore paluchy bez qwerty ani rusz. z moich doświadczeń z Huawei ideos (3.2 cala) nie opłaca się kupować telefonu bez niej. chyba ze lubi się sesje sado-maso z telefonem w ręku. zostaje polowanie na Xperię Mini Pro
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#20 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 30 April 2012 - 13:36

noo Goomowiec dobrze prawi :D
Ja mam MH100 i na oryginalnej akustyce BT Hikaru gra doskonale. Na HPM-77/78 jest też super (akustyka zmieniona).
A odnośnie klawiatury - tak jak pisałem wcześniej. Np dla mnie pisanie na wirtualnej to męczarnia, tak więc bez fizycznej nie mógłbym korzystać.
Moja rada - kojack, powinieneś pójść do salonu Play/Plus/Orange/T-Mobile albo do komisów i się pobawić:
a) telefonem bez fizycznej klawiatury, z ekranem np. 3,5"
b) telefon z fizyczną QWERTY
Wtedy ocenisz, czy QWERTY jest Ci potrzebna, czy potrafisz pisać bez niej. Wiem, że do wirtualnej ludzie potrafią się przyzwyczaić, ale jednak pierwsze wrażenie też odgrywa znaczną rolę.
  • 0

DENON DJ



0 user(s) are reading this topic