Jump to content


Photo

[Rozwiązany] internet przez USB w androidzie


  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 01 September 2011 - 22:39

proszę o poradnik, jak podłączyć w Xperia Arc, androidzie internet przez kabel USB jeśli ktoś nie posiada Wi-Fi a chciał by pograć w gierki multiplayer.....

proszę by był to poważny opis a nie wypocina w stylu "zainstaluj program xxx podłącz USB i działa"

czekam na reakcje

Pozdrawiam
  • 1

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 10 March 2014 - 00:59

Widzę, że przez tyle lat nie było chętnych aby odpowiedzieć na to pytanie, więc ja to zrobię. Może komuś się przyda ;) Jeśli masz prawidłowo skonfigurowany internet w telefonie i strony normalnie się otwierają, to wystarczy podłączyć kabel USB do komputera, upewnić się że Windows zainstalował wszystkie sterowniki, a następnie wejść w Menu => Ustawienia => Sieci zwykłe i bezprzewodowe => Powiązanie i przen. hotspot => Tethering USB. Na telefonie pojawi się niebieska ikonka USB a po chwili na komputerze powinien działać internet. Na Windowsie Vista, 7 i 8 z tetheringiem USB nie powinno być żadnych problemów i nie potrzeba żadnych dodatkowych programów :) Jeśli natomiast strony w telefonie nie otwierają się, to powinieneś zacząć od pobrania ustawień internetowych ze strony operatora.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 10 March 2014 - 08:12

Cześć,

dzięki wielkie za odpowiedź, być może ten post wyżej źle napisałem.... chodzi mi o podłączenie internetu Z komputera DO telefonu... czyli całkiem w przeciwnym kierunku...

 

 

na dzień dzisiejszy, internet w telefonach jest na tyle tani, że spokojnie można zamknąć ten temat i puścić w niepamięć.


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 10 March 2014 - 20:04

A to co innego. Są w markecie trzy apki do tego, które nazywają się Reverse Tether lub Reverse Tethering i umożliwiają udostępnianie internetu z komputera do telefonu. W większości są to apki płatne, jedna jest darmowa ale nie mogę powiedzieć, żeby działała jak należy... Jest jeszcze taka opcja:

Please Login or Register to see this Hidden Content

, jak masz czas i chęci to testuj :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 10 March 2014 - 22:11

Tak, to do stacjonarnego kompa... ale jak mamy podłączone kablem do lapka, lub nawet jeśli laptop korzysta z Wifi, z którym sobie telefon nie radzi, to możemy zastosować również coś takiego...

 

Please Login or Register to see this Hidden Content

 

dzięki tej aplikacji, nasz laptop staje się w dosłownie 3 kliknięcia AP.

nie wiem jak by to działało gdybyśmy podłączyli do stacjonarki kartę Wifi na USB, ale myślę że pociągnęło by to jakoś...

to chyba najprostsze rozwiązanie problemu sprzed 2,5 roku ;)


  • 1

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 10 March 2014 - 22:51

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic