Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Debranding i modyfikacje - pomoc.


  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   dziara76

dziara76

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 3d 5h 18m

Posted 20 April 2012 - 06:26

Witam Serdecznie Wszystkich posiadaczy se Hazela. Jestem posiadaczem jego od wczoraj.Dziś kupuje kabel usb i chciałbym uaktualnić firmware na najnowszy a posiadam wersje 061 a wiem ze jest 064. Poza tym chce się pozbyć tego piekielnego logo orange. Jak również możliwie jak najbardziej poprawić funkcjonalność telefonu i jego modding. Stad moja Wielka Prośba do WSZYSTKICH.. Czy mógłby ktoś życzliwy podać linki do konkretnych opisów zrozumiałych krok po kroku jak sflashować telefon potem jak się wgrywa patche i moduje telefon.Jakieś poradniki.Jak również potrzebne programy i same paczki z firmware najnowszym itd. Będę Strasznie Wdzięczny gdyż jestem laikiem co do se... Z góry Pięknie Dziękuje za zrozumienie i Przepraszam za kłopot.Serdecznie Pozdrawiam

not found: Witaj na forum :) Zmieniłem nazwę tematu, żeby bardziej sugerowała twój problem. Poprawiłem też literówki.

Edited by not found, 20 April 2012 - 08:24.

  • 0

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 20 April 2012 - 07:41

Debranding Hazela :
http://sony.yt/index...randing-hazela/

Modyfikacje :
http://sony.yt/index...yfikacje-hazel/

Patchowanie:
http://sony.yt/index...db3350-w-javie/
  • 0

#3 OFFLINE   dziara76

dziara76

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 3d 5h 18m

Posted 20 April 2012 - 09:50

Bardzo Pieknie Dziekuje za poradniki. Mam pytanie czy seus wgra mi custom firmware? Tzn gotowy do modyfikacji? i jeszcze jedno jak zrobic zeby odtwarzacz muzyki byl jak w walkmenie wypasiony z obrazkami ruchomymi i innymi bajerami?i skad to sciagnac.Dziekuje jeszcze raz i Pozdrawiam

Debranding Hazela :
http://www.sonyerics...randing-hazela/

Modyfikacje :
http://www.sonyerics...yfikacje-hazel/

Patchowanie:
http://www.sonyerics...db3350-w-javie/


  • 0

#4 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 20 April 2012 - 10:01

Zrob jak w poradniku a telefon bedzie miał czysty custom.
  • 0

#5 OFFLINE   dziara76

dziara76

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 3d 5h 18m

Posted 20 April 2012 - 12:53

Zrob jak w poradniku a telefon bedzie miał czysty custom.



Witam juz kupilem kabel ale mam problem podlaczylem telefon odpalilem far i nie ma tam za wielu katalogow system jakis szary otwieram a tam nie ma podanych w opisie katalogow.Jak je uaktywnic uwidocznic jak obsluguje sie ten program co robie zle?
  • 0

#6 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 20 April 2012 - 13:00

Sterowniki usb flash gordon gate zainstalowane ?
  • 0

#7 OFFLINE   dziara76

dziara76

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 3d 5h 18m

Posted 20 April 2012 - 13:32

Sterowniki usb flash gordon gate zainstalowane ?



A skad nie mialem pojecia o tym juz sciagam z netu Szacun

Sterowniki usb flash gordon gate zainstalowane ?



ZAINSTALOWALEM... i nic dalej nie mam plikow oprocz niektorych saystem wchodze ale na szaro sie pali co mam robic? zrestartowac kompa po wgraniu? nie mam pojecia cos zle robie czuje mozecie napisac krok po kroku co robic? Moze nie umiem tego fara obsluzyc


Dodam ze mam win7 x64 i po kolei robilem tak podlaczylem wylaczony tel do kompa przez usb wlaczyl sie sam telefon polaczyl i system win zainstalowal jakies sterowniki sam i teraz wgralem tego flash gordona i dalej nic nie mam wymienionych w opisach plikow tak jakbym nie mial do nich dostepu. Bardzo Prosze o pomoc Dziekuje

Zrestartowalem kompa i dalej nic far nie widzi systemu plikow jakies podstawowe... Moze cos innego trzeba wgrac albo far mam niewlasciwy sciagnalem z dzialu download
Odpowiedz *1266-far-z-wtyczkami-sefp2-oraz-cxc/ co robic? Pomocy

Edited by dziara76, 20 April 2012 - 13:35.

  • 0

#8 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 20 April 2012 - 14:15

Zacznijmy od tego, że dla systemu 64-bit trzeba zainstalować sterowniki również x64 ;)
WALKMAN?

Posted Image

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 20 April 2012 - 14:35

A do fara należy wgrać tę wtyczkę: http://sony.yt/index...ndpost__p__4648 żeby CID 81 był poprawnie obsługiwany :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   dziara76

dziara76

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 3d 5h 18m

Posted 20 April 2012 - 14:44

Zacznijmy od tego, że dla systemu 64-bit trzeba zainstalować sterowniki również x64 ;)



Jezu mam dosc...Nie wiem co robic...Mozecie napisac mi krok po kroku co mam zrobic zeby udostepnic pliki systemowe wrzucic ten plik upgrade i sflashowac fona...jak odpalam w trybie usb? moze zle robie cos ja wlaczam kabel usb do fona i kompa telefon sam sie wlacza w tryb pamieci masowej moze trzeba przytrzymac c albo cos innego...Blagam napiszcie co po kolei zrobic zeby to poszlo.

Edited by not found, 20 April 2012 - 14:55.
literówki

  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 20 April 2012 - 15:00

Włączasz fara, klikasz na literkę "n" w lewym górnym rogu, wybierasz SEFP2, klikasz na connect i podłączasz wyłączony telefon trzymając c. Po chwili pokaże Ci się system plików. Wchodzisz w tpa / preset i wgrywasz tam folder custom.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   dziara76

dziara76

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 3d 5h 18m

Posted 20 April 2012 - 16:35

Bardzo Prosze o link z najnowszym firmware do omniusa customization juz mam z downloadu ale poprosze o pliki fs i main wersje najnowsza to chyba 064 Dziekuje Pozdrawiam. Aha sciagnalem z chomika te pliki ale omnius pokazuje ze bledne pliki i to sa pliki zakonczxone software nie wiem czy nazwa jest odpowiednia omnius nie czyta ich jako kompatybilne dopiero jak wezme wszystkie pliki to pokazuje sie wiec cos chyba nie tak z nimi.Prosze o Pomoc Dziekuje
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 20 April 2012 - 16:45

Pliki .software to pliki do Setoola, który działa tylko z boxem. Ściągnij soft z supportu Omniusa lub forumowego downloadu.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   dziara76

dziara76

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 3d 5h 18m

Posted 20 April 2012 - 20:09

Pliki .software to pliki do Setoola, który działa tylko z boxem. Ściągnij soft z supportu Omniusa lub forumowego downloadu.



Bardzo Prosze o zapodanie linka z gotowym najnowszym softem pod omniusa main i fs customization sciagnalem z downloadu chyba ze nie bedzie pasowal do omniusa to tez Prosze o link pod niego.Dziekuje Pieknie i Przepraszam za klopot

Witam udalo sie sflashowac tel. Ale po flashu pojawil sie problem z netem przez bluetooth a konkretnie udostepniam go mojemu tabletowi asus tf101.Problemu nie bylo na starym oprogramowaniu. net byl przez tethering teraz laczy sie normalnie przez bluetooth z asusem jak dawniej ale nie otwiera stron.Net jest normalnie w telefonie przez wap gprs.Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.Dziekuje

Edited by not found, 20 April 2012 - 20:42.
literówki

  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 20 April 2012 - 20:27

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic