Jump to content


Photo

xperia neo v -nie wykrywa karty sim - tylko połączenia alarmowe


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   szklana

szklana

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 21m

Posted 09 April 2012 - 14:11

Hperia Neo V - bez simlocka, sieć T-mobile,

telefon był zrootowany zergrushem (0.42) i zaktualizowany do wersji 0.62 za pomocą Pc companion

problem pojawił się po wgraniu nowego romu (telefon wykrywał karty sim)....niestety telefon nie chciał się odpalić więc użyłem SEUSa to naprawy systemu . niestety po pobraniu oprogramowania pojawił się komunikat : "włóż kartę sim i uruchom ponownie telefon" telefon chodzi dobrze ma wszystkie funkcje...niestety nie wykrywa karty (sprawdzałem na 3 kartach) sim mimo że nie posiada simlocka.

na innych wersjach firmweru także nie wykrywa karty sim mimo iż jest zasięg (wersje 0.42 , 0.58 wgrywałem za pomocą Wotan Clienta)

przypuszczam, że problem leży w bootloaderze ....niestety nie mogę go odblokować bezpłatnymi metodami gdyż w menu servisowym mam komunikat: "unlock bootloader allowed: No"

niestety w telefon od tej pory nie wykrywa karty sim

mam pytanie czy ktoś już spotkał się z takim problemem? jeśli tak to jak rozwiązał ten problem?


TO CONNECT NEXT PHONES
X10 Xperia,E10 Xperia Mini,E15 Xperia X8,U20 Xperia Mini Pro
LT15 Xperia ARC,MT15 Xperia NEO,R800 Xperia PLAY
PRESS AND HOLD "BACK" BUTTON...

PLEASE ATTACH TURNED OFF PHONE NOW

RUNNING S1_EROM VER "r9A021"
SOFTWARE AID: 0001
LOADER AID: 0001
FLASH ID: "002C/00B3"
LOADER VERSION: "R4A069"

MODEL (from GDFS): MT11i
SOFTWARE VERSION: 1253-8237_4.0.2.A.0.62
CUSTOM VERSION: 1254-9708_R2D
FILESYSTEM VERSION: WORLD-i_4.0.2.A.0.62
SERIAL NO: BX902TBHYJ

SEMC SIMLOCK CERTIFICATE
Elapsed:14 secs.
  • 0

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 April 2012 - 15:25

Spróbuj odrootować telefon tym samym programem, czyli tym zergrushem ( doomlord v4 zergrush toolkit - czy jakoś tak :P ).
Skoro masz telefon z t-mobile to raczej miałbyś możliwość odblokowania bootloadera za darmo.
Spróbuj odpalić telefon na innych kartach SIM, przeczyścić styki spirytusem albo płynem do urządzeń elektronicznych.

aha i ejszcze - dzisiaj do końca dnia możesz ZA DARMO odblokwoać bootloadera w omnuisie. nie ważne czy masz YES czy NO :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   szklana

szklana

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 21m

Posted 09 April 2012 - 16:58

jeśli chodzi o odrootowanie to ono nic nie da: seus wgrał najnowszy soft tak więc nie mam już roota więc przyczyny trzeba szukać gdzie indziej

jeśli chodzi o omniusa to wiem, że do dzisiaj można zdejmować simy i odblokowywać bootloadery za darmo,...w moim przypadku omnius wykrywa telefon po czym zawiesza się na loaderze (nie tyle zawiesza co nic nie robi) - w trakcie odblokowywania bootloadera

telefon odpalałem na 3 kartach i na każdej jest ten sam komunikat;/

Edited by szklana, 09 April 2012 - 16:59.

  • 0

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 April 2012 - 17:25

a czyściłeś styki?
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic