Jump to content


Photo

Opera Mini 4.4 prawy softkey przy dwóch przegladarkach


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   hago

hago

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 5h 10m

Posted 07 April 2012 - 19:03

Posiadam na telefonie dwie opery mini: wersje 4.4 oraz najnowszą 6.5 stale aktualizowaną.

Operę w wersji 4.4 trzymam tylko ze względu na to, że posiada ona funkcję synchronizacji RSSów (nie wiadomo czemu w następnych wersjach usunięto tę funkcję mimo wielu próśb na forum opery, a przy aktualizacji przeglądarki nie chce mi się subskrybować od nowa 30+ kanałów).

Mój problem polega na tym, że na dotychczasowych telefonach prawy skrót do opery działał bez zarzutu. Sam go ręcznie sobie tworzyłem i było ok. W SE Hazel natomiast softkey pod wersję 6.5 działa prawidło, lecz już wersja dla 4.4. która to różni się tylko cyfrą przy midlet name (taki jak jest w MANIFEST.MF --> MIDlet-Name: Opera Mini 4) już działać nie chce. Plik customize_upgrade sobie pracuje, lecz jedynie wstawia w prawe miejsce moją ikonę, która jednak przeglądarki nie uruchamia.

Wie ktoś jak to rozwiązać albo jak ma wyglądać plik .itm do wersji 4.4? Gdyby nowsze wersje posiadały opcję synchronizacji RSS już dawno porzuciłbym ten zabytek.

Oto moje softkeye jakie tworzę dla poszczególnych wersji:

WERSJA dla 6.5+
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<MenuItem version="1.0">
  <item_text>
	<TEXT lang="pl" str="Opera" />
	<TEXT default_lang="pl" str="Opera" />
  </item_text>
  <item_help>
  </item_help>
  <item_icon>
  <RIGHT str="opera.png" />
  </item_icon>
  <item_action>
	<ACTION type="JAVA" suite_name="Opera Mini" suite_vendor="Opera Software ASA" entry_point="Browser" />
  </item_action>
</MenuItem>

WERSJA dla 4.4

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<MenuItem version="1.0">
  <item_text>
	<TEXT lang="pl" str="Opera" />
	<TEXT default_lang="pl" str="Opera" />
  </item_text>
  <item_help>
  </item_help>
  <item_icon>
  <RIGHT str="opera.png" />
  </item_icon>
  <item_action>
	<ACTION type="JAVA" suite_name="Opera Mini 4" suite_vendor="Opera Software ASA" entry_point="Browser" />
  </item_action>
</MenuItem>

Próbowałem również dawać w entry_point="@@@@@" dawać całą zawartość linijki z pliku jar --> MIDlet-1: Opera Mini 4, /i.png, Browser, ale to nic nie dało.

Attached Files


Edited by not found, 07 April 2012 - 21:55.
literówki ;)

  • 0


0 user(s) are reading this topic