Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Akustyka Hazel


  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#1 OFFLINE   Missa

Missa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 11m

Posted 07 April 2012 - 14:02

Witam. Jak zapewne wszyscy posiadacze Hazela wiedzą, muzyka która gra na słuchawkach jest bardzo cicha. Znalazłam dzisiaj na forum akustykę do hazela oraz poradnik jak to wgrać. Mój problem polega na tym że czy Far, czy a2uploader nie widzą mojego telefonu. Próbowałam zrestartować laptopa, wyłączyć i włączyć program i nic. Mam sterowniki do usb. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?



Zapomniałam dodać że po chwili podczas połączenia usb do telefony , wyłączony Hazel sam się włącza.

Załączam screen tego co mi się pokazało.

Attached Files

  • Attached File  jjjj.jpg   55.85K   35 downloads

Edited by Missa, 07 April 2012 - 14:10.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 April 2012 - 14:12

Sprawdź, czy nie masz zainstalowanych programów typu usb over network czy redirector. Jeśli masz - odinstaluj i zrestartuj komputer. Jeśli nie - zmień port usb, jeśli to nie pomoże przeinstaluj sterowniki gg.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 07 April 2012 - 14:15

A trzymasz przycisk C czy 2 i 5? Zobacz z C j z tymi pozostałymi, czyli równocześnie 2 i 5
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   vad3r

vad3r

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 161 posts
    • Time Online: 9d 13h 27m

Posted 07 April 2012 - 14:22

Reinstal sterowników,albo - częsty błąd, niektórzy najpierw podłączają tel a po tym wciskają C, a powinno być na odwrót czyli najpierw wciskamy i trzymamy C a potem podłączamy.
  • 0

#5 OFFLINE   Missa

Missa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 11m

Posted 07 April 2012 - 15:02

Cały czas miałam wciśnięte C do czasu aż podłączyłam USB. Teraz FAR widzi mój telefon ale pokazało mi się jeszcze inne okienko które załączam. Do tego przeczytałam na innym forum że na koniec w programie FAR należy cofać się poprzez '' ... '' które są powyżej wszystkich dokumentów, w lewej rubryce programu , jednak kiedy tak zrobiłam do czasu aż skończyły się, nie wyświetliło mi się żadne okienko które powinnam zaakceptować. Sprawdziłam czy bez tego akustyka się wgrała - niestety.

Attached Files

  • Attached File  gggg.png   106.7K   37 downloads

  • 0

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 07 April 2012 - 15:13

Może trzeba zmienić certyfikat na brązowy? A co z a2uploaderem? Masz najnowszą wersję, mam rację? :)
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Missa

Missa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 11m

Posted 07 April 2012 - 15:20

Może trzeba zmienić certyfikat na brązowy? A co z a2uploaderem? Masz najnowszą wersję, mam rację? :)


A jak zmienić certyfikat? Bo niestety nie mam o tym zielonego pojęcia. Nie korzystam z a2uploadera bo był problem - screen w 1 poście, użyłam do tego FAR 2.

Nie jestem w stanie 100% określić czy to najnowsza wersja , plik został pobrany z chomikuj.pl ale biorąc pod uwagę fakt że chyba najnowsza wersja to v3 a ja ściągnęłam plik o nazwie a2uploader bez v5 , oznacza iż nie jest to najnowsza wersja.






not found: Poprawiłem zdublowany cytat ;)

Edited by not found, 07 April 2012 - 17:11.

  • 0

#8 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 07 April 2012 - 15:31

A jak zmienić certyfikat? Bo niestety nie mam o tym zielonego pojęcia. Nie korzystam z a2uploadera bo był problem - screen w 1 poście, użylam do tego FAR 2.


Prawdopodobnie posiadasz cid 81 na którym nie zmienisz certyfikatu, bo i po co zmieniać ? Bez tego zmienisz akustykę.


Do grzebania w Hazel? potrzebny nam jest FAR 2.0 z najnowszą wtyczką.


Klikamy na "n" wybieramy z listy SEFP2 i dajemy connect, od teraz mamy dostęp do plików i możemy tylko usuwać i zastępować pliki!



Zobacz pierwszy post : klik
Wejdź w odpowiedni folder z akustyką w telefonie, po drugiej stronie znajdź modyfikowaną akustyke i przeciąg na akustykę w telefonie.

Może trzeba zmienić certyfikat na brązowy


Może czas przestać pisać bzdury ?
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 April 2012 - 15:34

Po pierwsze - A2 Uploader aka A2 Tool nie obsługuje platformy DB3350. Po drugie - ten komunikat mówi o tym, że wyciąganie plików z telefonu jest możliwe tylko i wyłącznie przy certyfikacie brązowym. Wgrywać pliki możesz, wyciągać jedynie skryptem przy certyfikacie red. Po trzecie primo ultimo, większość hazeli ma certyfikat RED 81 i zmiana na brązowy nie jest możliwa. Jeśli ten hazel posiada certyfikat RED 53, koszt zmiany na brown w naszym serwisie online wynosi 15 PLN.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 07 April 2012 - 15:37

Może trzeba zmienić certyfikat na brązowy? A co z a2uploaderem? Masz najnowszą wersję, mam rację? :)

Boże po co Ci certyfikat Brown. Ja robię to wszystko bez niego. Filip jak nie wiesz to się nie oddzywaj proszę Cię.

missa to okienko oznacza że telefon Ci się pozytywnie połączył i coś tam że lepiej będziesz jak zmienisz swój certyfikat.
Wgraj akustyke i naciskaj".." dopóki nie wyjdzie z folderów systemowych Twojego telefonu a potem go odłącz i włącz
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   Missa

Missa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 11m

Posted 07 April 2012 - 15:41

Tak mam cid81. Próbowałam i dalej to samo czyli nic. Kopiuje z prawej strony na lewą. Klikam te '' ... '' do momentu aż się skończy i nie wyskakuje żadne okienko. Raz wyłączyłam po prostu program i odłączyłam usb - nic , za drugim razem najpierw odłączyłam usb , później wyłączyłam program efekt ten sam. Działałam według instrukcji z Twojego linku.

not found: Poprawiłem zdublowane cytaty ;)


  • 0

#12 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 07 April 2012 - 15:45

A mam pytanie. Wgrywasz rozpakowane pliki już? czy chcesz folder wgrać czy np. z rozszerzeniem .rar lub .zip?

Nie przejmuj się to okienko mi też nie wyskakuję ale działa jak należy..
  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   Missa

Missa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 11m

Posted 07 April 2012 - 15:50

A mam pytanie. Wgrywasz rozpakowane pliki już? czy chcesz folder wgrać czy np. z rozszerzeniem .rar lub .zip?

Nie przejmuj się to okienko mi też nie wyskakuję ale działa jak należy..


Rozpakowane, na naszym forum znalazłam jeden plik'' PHF_2_play..... '' rozpakowałam go przez read3150.

Właściwie było ich więcej ale według kilku osób trzeba było skopiować tylko ten.

not found: Poprawiłem zdublowane cytaty ;)

Edited by not found, 07 April 2012 - 17:15.

  • 0

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 April 2012 - 16:01

Podejrzewam, że Twój Far nie obsługuje CID 81. Użyj tej wersji: Attached File  FAR_with_SEFP2_cxcPatcher_CID36-81.rar   20.32MB   252 downloads i podłącz wyłączony telefon trzymając c kiedy program o to poprosi. Jak zobaczysz listę folderów, wejdź do IFS / SETTINGS / ACOUSTIC i wgraj tam plik PHF_2_play.wbxml :)

Jurij: Post użytkownika phillix został usunięty - 4l.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   Missa

Missa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 11m

Posted 07 April 2012 - 16:30

Dalej nic.. :/
  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 April 2012 - 16:37

Dalej nic.. :/


A konkretniej? Włącz fara, naciśnij n, wybierz z listy SEFP i pokaż screen z pierwszego okienka które Ci się pokaże.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   Missa

Missa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 11m

Posted 07 April 2012 - 16:44

Na n nie działa, tylko na alt + f1 ale daje oba skany - przy alt + 1 i 2 przy n.

Attached Files


Edited by not found, 07 April 2012 - 17:16.
literówka ;)

  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 April 2012 - 16:48

Masz dwie wtyczki SEFP2 ? Wejdź w każdą z nich i pokaż screeny. Na którejś musi działać...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   Missa

Missa

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 5h 11m

Posted 07 April 2012 - 17:16

To jest używając pierwszej opcji z 0 ( druga jest z 1 ) Mam nadzieję że o takie screeny chodziło. Jeszcze raz sprawdzę czy działa, jak nie to za chwilkę dodam screeny z 1.

Nie działa. Daje 2 screen , jeśli to nie to , to proszę mi napisać co powinnam umieścić na screenie.

Attached Files


Edited by Missa, 07 April 2012 - 17:34.

  • 0

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 07 April 2012 - 18:25

Jeny no to działa Ci prawidłowo :P Po prostu przeciągnij plik który chcesz wgrać na okienko po lewej, far spyta czy kopiować, klikasz że kopiować i plik będzie wgrany. Możesz też pójść poziom wyżej i najechać plikiem który chcesz skopiować na folder ACOUSTIC z lewej strony. Dawno nie robiłem farem, ale z tego co pamiętam tak się kopiowało :) Potem odłączasz telefon i cieszysz się zmienioną akustyką na słuchawkach :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic