Jump to content


Photo

Podrasowanie jakości dźwięku w db2010/12/(2020?)


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   najodleglejszy

najodleglejszy

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 191 posts
    • Time Online: 7d 12h 42m

Posted 01 September 2011 - 13:47

trick polega na zmianie oryginalnego pliku settings.xml na odpowiednio spreparowany.

najpierw może kilka informacji o samym pliku.
  • plik znajduje się w lokalizacji tpa/system/multimedia/mp
  • przechowuje informacje o odtwarzaczu - jaka piosenka jest aktualnie odtwarzana, w którym momencie została zatrzymana, ścieżka odtwarzanego pliku i takie tam. nas najbardziej interesuje fakt, że w tym pliku zapisane są ustawienia korektora - zapisane są aktualne wartości każdej kolumny
  • usunięcie pliku jest całkowicie bezpieczne. jeżeli zostanie skasowany i nie będzie zastąpiony, telefon sam wygeneruje nowy
żeby podmienić i zadziałać plik, należy zrobić tak:
  • usuwamy stary plik z folderu tpa/system/multimedia/mp
  • wrzucamy nowy plik (w załączniku)
  • włączamy odtwarzacz. ponieważ ten plik pochodzi z telefonu pewnego człowieka z internetu (próbuję znaleźć na pewnym forum tego człowieka, ale bez skutku) telefon nie może znaleźć utworu, który znajduje się w pliku - wybiera więc pierwszy z używanej przez nas playlisty. nie pokazuje się też (przynajmniej u mnie) ikonka z ustawieniem korektora
  • odtwarzamy, najlepiej na słuchawkach i z niską głośnością, którąkolwiek piosenkę. najlepiej jednak jakąś z mocnymi niskimi dźwiękami.
  • wchodzimy w ustawienia korektora. widzimy, że pierwsza i ostatnia kolumna są podniesione maksymalnie do góry, a reszta jest na standardowym ustawieniu.
  • zaznaczamy pierwszą kolumnę i stopniowo obniżamy jej wartość. mimo że naciskamy "w dół", kolumna się nie obniża - to normalne. trzeba obniżać powoli, o jeden stopień, bo czekamy na moment, kiedy usłyszymy bardzo wyraźne zwiększenie głośności tonów niskich. po jednym kliknięciu nagle się nam w głowie włączy MegaUltraClearBass ;)
  • robimy to samo z ostatnią kolumną, z tym że czekamy na zwiększenie głośności tonów wysokich
  • zapisujemy ustawienia.
Uwagi:
  • jeżeli masz zainstalowaną akustykę z mocnymi basami, może Cię zacząć boleć głowa. serio. po podmienieniu pliku znalazłem sobie akustykę która stawia na jakość dźwięku a nie na bas [XSound HQ] i jest w porządku. niewielkie wzmocnienie basu [np. XSound NeX] i już potwornie łupie w czaszkę
  • jeżeli po tej operacji zmienisz ustawienia korektora na któreś ze standardowych, to będziesz musiał się bawić z plikiem od nowa. na wszelki wypadek noszę ze sobą plik w telefonie
  • możesz za to porównywać sobie jakość dźwięku z różnymi ustawieniami korektora bez zapisywania ustawień - wystarczy w ustawieniach korektora wcisnąć "Standard" po czym sobie zmieniać ustawienia, z tym że nie zatwierdzamy żadnego. przy podświetleniu innego ustawienia uzyskujemy podgląd podsłuch ^-^ opcji. po wciśnięciu "Wstecz" korektor wraca do zmodyfikowanego ustawienia
  • wiem że to stara sztuczka, ale niektórzy jej mogą nie znać - ja się o niej dowiedziałem dopiero niedawno
  • trick nie jest mojego autorstwa. podziękowania dla anonimowego (jak na razie) użytkownika forum se-planet i dla wspaniałego człowieka z se-nse - Ospi za przetłumaczenie mi instrukcji z łamanego hiszpańskiego
  • tak naprawdę nie wiem na jakich telefonach to zadziała. db2010/12 na pewno z tego pliku korzystają. co do reszty - trzeba próbować, chociaż podejrzewam że A2 mają inną metodę zapisu ustawień

Attached Files


  • 1


0 user(s) are reading this topic