Jump to content


Photo

[ Prima Aprilis ] Ericsson wraca do gry! Nowe portfolio starego producenta ujrzało światło dzienne


  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 April 2012 - 14:39

Nie przypuszczałem, że jeszcze kiedyś będzie mi dane napisać takiego newsa, a jednak! Ericsson po rozwodzie z Sony postanowił powrócić na rynek telefonów komórkowych i zaprezentował swoje portfolio na rok 2012. Nie zabrakło w nim prostych i solidnych konstrukcji dla osób starszych oraz biznesmenów, muzycznego urządzenia dla ludzi młodych, stylowej klapki dla kobiet oraz naszpikowanych nowoczesną elektroniką urządzeń dla ludzi ceniących sobie przenośne mini komputery z funkcją telefonu. Oto najnowsze modele Ericssona:


Ericsson R850:

Posted Image


Stylowy klasyczny telefon z wysuwanym monochromatycznym wyświetlaczem, pracujący w sieciag GSM 850/900/1800/1900 MHz. Zaprojektowany dla osób ceniących sobie prostotę i elegancję. Telefon będzie wyposażony w bardzo pojemną litowo-polimerową baterię 3500 mAh, która dzięki monochromatycznemu LCD ma zapewnić pracę urządzenia na poziomie 4 tygodni bez ładowania w trybie czuwania. Trzeba przyznać, że wynik jest rewelacyjny i takiego urządzenia na rynku telefonów brakowało. Tym samym Ericsson zdetronizował kultową Nokię 6310i, która bez ładowania potrafiła wytrzymać dwa tygodnie. Ericsson R850 będzie wyposażony w port podczerwieni oraz Bluetooth 2.1 z EDR oraz A2DP. Znajdziemy w nim także wszystkie niezbędne aplikacje jak budzik, kalkulator, kalendarz, zegarek, portfel elektroniczny, radio z RDS oraz odtwarzacz MP3. Urządzenie będzie posiadać 8GB wbudowanej pamięci, złącze 3,5 mm audio jack oraz port micro usb, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystać Ericssona R850 jako przenośny dysk na ważne dokumenty. Ze wstępnych informacji wiadomo, że cena tego modelu wynosić będzie ok. 180 $ USD.


Ericsson R650M:

Please Login or Register to see this Hidden Content




Ericsson R650M to bez wątpienia produkt skierowany dla ludzi młodych i melomanów lubiących rozkoszować się muzyką. Ten model został wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,6" i rozdzielczości 320x240 pikseli. Jak na muzyczny telefon przystało, telefon posiada 32 GB wbudowanej pamięci, zaawansowany odtwarzacz MP3 oraz wideo, radio AM / FM z RDS i funkcją AF, głośniki stereo oraz aplikację PlayNow pozwalającą na ściąganie muzyki z internetu. Solidnie wykonana obudowa oraz zewnętrzna antena świadczą o tym, że jest to również telefon przeznaczony dla ludzi aktywnych i zapewni użytkownikowi łączność ze światem nawet w najbardziej odległych zakątkach kuli ziemskiej. Cena tego urządzenia ma wynosić 350 $ USD.

Ericsson C600:

*4/gallery_2_4_13414.png

Ta stylowa solidnie wykonana klapka to produkt stworzony przede wszystkim z myślą o kobietach. Stylistyką nawiązuje do dawnych produktów Ericssona i z pewnością niejedna osoba, która korzystała niegdyś z chociażby Ericssona T65, sięgnie po ten model z sentymentem. Model C600 (C zapewne od typu budowy, czyli Clam-shell), wyposażony został w kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 2", dużą czytelną klawiaturę oraz słynną zieloną diodę, znaną z produktów Ericssona. Oprócz tego telefon będzie posiadał aparat 5MPx, port micro usb oraz 3,5 mm złącze audio mini jack. Jak na stylową klapkę nie zabraknie także łączności bluetooth oraz kart pamięci microSD do 32 GB. Cena tego urządzenia będzie oscylować w granicach 220$.

Ericsson P500:

Posted Image

Ericsson P500 to propozycja, która z pewnością zwróci uwagę biznesmenów oraz młodych ludzi, lubiących naszpikowane elektroniką gadżety. Urządzenie wyposażone zostało w 5" dotykowy panoramiczny ekran LCD, który z pewnością doskonale zda egzamin podczas przeglądania internetu, użytkowania nawigacji GPS, oglądaniu filmów czy graniu w gry. Urządzenie posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz wygodny pad nawigacyjny. Warto wspomnieć, że jest to pierwsze urządzenie LTE od Ericssona, dzięki czemu będzie można korzystać z najszybszego mobilnego internetu na świecie. Ponadto urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8960 taktowany zegarem 2GHz, 16 GB wbudowanej pamięci, 2 GB RAM oraz czytnik kart pamięci microSD do 32 GB. Urządzenie pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian Belle. Cena tego urządzenia będzie wysoka, najprawdopodobniej nie przekroczy 650$.


Ericsson MB900:


Posted Image


Na koniec łakomy kąsek dla wszystkich lubiących efekciarskie naszpikowane elektroniką gadżety. Ericsson zaprezentował model MB900 jako przenośne multimedialne centrum rozrywki. Urządzenie posiada 7" dotykowy ekran LCD, wysuwaną klawiaturę alfanumeryczną po bokach (rozwiązanie znane z modelu Siemensa SX1), kamerę 1,3 MPx do połączeń wideo a także joystick nawigacyjny. Oprócz tego pod ekranem mamy 4 przyciski funkcyjne, które możemy dowolnie programować. Cena tego urządzenia nie jest jeszcze znana, ale z pewnością można powiedzieć że będzie to idealne urządzenie do oglądania filmów i surfowania po internecie w trakcie podróży.


Trzeba przyznać, że Ericsson zaskoczył nas bardzo pozytywnie i nowe portfolio producenta zapowiada się nad wyraz imponująco. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji na temat nowych produktów i pierwsze oficjalne demonstracje. Który z nowych produktów Ericssona przypadł Wam najbardziej do gustu? Zapraszam do dyskusji :)


Źródło: Ericsson
  • 3
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 01 April 2012 - 15:07

Co to ma być? Brzydkie wszystkie, niby nowe, a jednocześnie wzięte z domu starców.. jak mają robić telefony to jakieś porządne..

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 01 April 2012 - 15:12

Wiedziałem, że Ericson znów zacznie produkować telefony :rock: R850 to mój faworyt, zdecydowanie 8GB pamięci i jack 3,5 przemawia za nim :D
Tylko ta dzisiejsza data ;)
Posted Image

#4 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 01 April 2012 - 15:19

Mnie się osobiście te telefony nie podobają wizualnie.. Ten wygląd to nie na te czasy.. Ale funkcję mają niezłe ;d
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 April 2012 - 15:19

Ja myślałem ostatnio nad nowym telefonem, ale poczekam chyba na R650M, aż pojawi się na allegro :rolleyes: Solidna jednobryłowa konstrukcja i nie będzie problemów z padającą taśmą :) Aczkolwiek gdybym miał tyle kasy to P500 na pewno byłby moim faworytem :)

Co to ma być? Brzydkie wszystkie, niby nowe, a jednocześnie wzięte z domu starców.. jak mają robić telefony to jakieś porządne..


Wyobraź sobie, że nie każdemu pasują obłe paskudne kształty iphone'a. Ja sie cieszę, że Ericsson powraca w wielkim stylu i oferuje solidne telefony pod każdy gust :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 01 April 2012 - 15:31

Może i nie pasują, ale patrząc na popularność to właśnie design klonów Apple góruje. Nie wiem po co w tym p500 tyle ramu i aż taki procek.. jaki to ma system? Nie potrzebny aż taki sprzęt biznesmenowi. Ten monochromatyczny też.. taki ekran i nawet 8gb, micro usb, odtwarzacz mp3? Chcą stworzyć coś jak commodore z 8gb ramu etc? Ciekawe zagranie. Zobaczymy tylko czy im się to opłaci.

Edited by phillix, 01 April 2012 - 15:32.

  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 01 April 2012 - 15:35

mamy pierwszy kwietnia, panowie, ochłońmy :P choć nie powiem, nad p500 bym się zastanowił :D o ile by pracował na jakimś ludzkim systemie a nie na symbianie/maemo/bada/other szajs. android i kropka :D

btw- skąd macie zdjęcia prototypów? photoshop?
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#8 OFFLINE   Deleted 4

Deleted 4

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • Banned
  • 64 posts

Posted 01 April 2012 - 15:38

Telefony fajne... Stylistyka ala 2003 rok. Ale jak będą wytrzymałe tak samo jak w 2003 roku to biorę bez pytania w następny prima aprilis.


Wyobraź sobie, że nie każdemu pasują obłe paskudne kształty iphone'a. Ja sie cieszę, że Ericsson powraca w wielkim stylu i oferuje solidne telefony pod każdy gust :)


Rozumiem że biadolisz za każdym razem nad tymi ajfonami ot tak dla sportu czy to może jakiś objaw frustracji? Bo nikt nawet słowem nie wspomniał o produkcie Apple <_<

Edited by Diabeł, 01 April 2012 - 15:39.

"Jak mam do wyboru telewizor Manta, Samsung z pikselami wielkości kleksa i Sony Bravia, to sprawa oczywista że biorę Sony." -...Lem też pisał o kosmosie

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 April 2012 - 15:46

Rozumiem że biadolisz za każdym razem nad tymi ajfonami ot tak dla sportu czy to może jakiś objaw frustracji? Bo nikt nawet słowem nie wspomniał o produkcie Apple <_<


Uderz w stół, a fanboy się odezwie :lol: Gdybyś nie zauważył, znaczna większość obecnie produkowanych tzw. smartphone'ów to wierne lub też mniej wierne kopie iphone'a. Nawet Android został na szybko przerobiony, aby obsługiwać tego typu dotykowe urządzenia bez klawiatury. Od paru lat producenci wciskają ludziom iPhone'a i jego klony jako cud techniki zapominając o ludziach, którzy wolą klasyczne słuchawki. Na szczęście Ericsson kończy z tym trendem. I bardzo dobrze! :cool:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   Deleted 4

Deleted 4

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • Banned
  • 64 posts

Posted 01 April 2012 - 15:53

Zadaj pytanie a troll zawyje ze swej jamy. I po co obrażasz? Nie mam ajfona i nigdy nie miałem. Rynek zweryfikował czego ludzie chcą a czego nie, a wycie anty-trolli nawet się echem nie odbiło. Poza tym przykład bierze się z najlepszych :cool:
"Jak mam do wyboru telewizor Manta, Samsung z pikselami wielkości kleksa i Sony Bravia, to sprawa oczywista że biorę Sony." -...Lem też pisał o kosmosie

#11 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 01 April 2012 - 15:59

jak to już kiedyś pisałem - w samsungu pracuje 2 projektantów. jeden trzyma iphone a drugi go przerysowuje.

mi o wiele bardziej odpowiadał design klasycznych modeli niż obecnych smartphonów. bo co ciekawego jest w obłych kształtach mydelniczki? jak do tej pory motorola aura miażdży każdego smartfona wydanego po 2010 roku designem
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#12 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 01 April 2012 - 16:21

znaczna większość obecnie produkowanych tzw. smartphone'ów to wierne lub też mniej wierne kopie iphone'a.


Haha, to że iPhone ma prosty, zwykły wygląd telefonu dotykowego nie znaczy, że inne telefony to jego kopie.. a telefony z klapą to też kopie jednego telefonu? Nie będą za każdym razem wymyślać innego designu. Nie mają żadnego projektanta z ulicy tylko jakiegoś znawcę. Nie obeszło się pewnie bez projektów oraz ankiet, sond..
  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   Deleted 4

Deleted 4

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • Banned
  • 64 posts

Posted 01 April 2012 - 16:26

Haha, to że iPhone ma prosty, zwykły wygląd telefonu dotykowego nie znaczy, że inne telefony to jego kopie..


To coś jak samochód, wszystkie maja 4 koła, szyby i reflektory, co nie znaczy że każdy jest kopią Forda T. Niektórym ciężko to zrozumieć.
"Jak mam do wyboru telewizor Manta, Samsung z pikselami wielkości kleksa i Sony Bravia, to sprawa oczywista że biorę Sony." -...Lem też pisał o kosmosie

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 April 2012 - 16:57

Haha, to że iPhone ma prosty, zwykły wygląd telefonu dotykowego nie znaczy, że inne telefony to jego kopie.. a telefony z klapą to też kopie jednego telefonu? Nie będą za każdym razem wymyślać innego designu. Nie mają żadnego projektanta z ulicy tylko jakiegoś znawcę. Nie obeszło się pewnie bez projektów oraz ankiet, sond..

To coś jak samochód, wszystkie maja 4 koła, szyby i reflektory, co nie znaczy że każdy jest kopią Forda T. Niektórym ciężko to zrozumieć.


:smokeing: Zaraz się okaże, że iPhone powstał po zaprezentowaniu Samsunga Galaxy S :lol: Naprawdę nie widzicie tego, że od momentu prezentacji iPhone'a większość telefonów przybrała jego kształt (obła bryła, duży dotykowy ekran na środku, liczba przycisków ograniczona do minimum) i fascynacja tak zbudowanymi urządzeniami sięgnęła do tego stopnia, że kupno normalnego nowego telefonu graniczy z cudem? Jeśli nadal tego nie widzicie, ten obrazek mówi sam za siebie:

Posted Image

P.S.

Jeśli fakt, że nie lubię produktów apple bo po prostu nie podobają mi się - obraża Cię, no to współczuję :rolleyes: Ja po prostu wolę klasyczne telefony i żaden iPhone 4S, SGS III czy też Xperia S tego nie zmienią.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 01 April 2012 - 17:18

Telefony naprawdę fajne ,ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć ,bo w internecie nie ma żadnych informacji na temat tych nowych ericssonów
  • 0

#16 OFFLINE   Deleted 4

Deleted 4

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • Banned
  • 64 posts

Posted 01 April 2012 - 17:37

Ty! Patrz te telefony po lewej są takie same! Wszystkie maja kształt prostokąta, kwadratowy ekranik na górze i klawiature na dole! <_<

Jeśli fakt, że nie lubię produktów apple bo po prostu nie podobają mi się - obraża Cię, no to współczuję :rolleyes:


Nie obraża mnie twoja przyziemność, tylko to że nazywasz mnie "fanboyem". No ale... :smiley_egyptian:



Naprawdę nie widzicie tego, że od momentu prezentacji iPhone'a większość telefonów przybrała jego kształt (obła bryła, duży dotykowy ekran na środku, liczba przycisków ograniczona do minimum) i fascynacja tak zbudowanymi urządzeniami sięgnęła do tego stopnia, że kupno normalnego nowego telefonu graniczy z cudem? Jeśli nadal tego nie widzicie, ten obrazek mówi sam za siebie:


Kiedyś "ludzie" się zmagali i eksperymentowali z różnymi kształtami, aż w koncu ktoś wymyślił koło...

Edited by Diabeł, 01 April 2012 - 17:39.

"Jak mam do wyboru telewizor Manta, Samsung z pikselami wielkości kleksa i Sony Bravia, to sprawa oczywista że biorę Sony." -...Lem też pisał o kosmosie

#17 OFFLINE   PhoneM

PhoneM

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 100 posts
    • Time Online: 5d 8h 12m

Posted 01 April 2012 - 18:04

Niezłe przedstawienie, [ciach] telefony :D a ja przypominam że dzisiaj 1 kwietnia i nie bierzmy niektórych rzeczy na poważnie ;)

Jurij: Forum to nie podwórko, proszę się wyrażać kulturalnie. Otrzymujesz ostrzeżenie 4a - proszę się zapoznać z regulaminem i netykietą.
  • 0

em1K1.png


#18 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 01 April 2012 - 18:05

Niezłe przedstawienie,[ciach] telefony :D a ja przypominam że dzisiaj 1 kwietnia i nie bierzmy niektórych rzeczy na poważnie ;)


cicho tam... niech się kłócą dalej ;)
  • 0

#19 OFFLINE   Deleted 4

Deleted 4

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • Banned
  • 64 posts

Posted 01 April 2012 - 18:20

Telefony fajne... Stylistyka ala 2003 rok. Ale jak będą wytrzymałe tak samo jak w 2003 roku to biorę bez pytania w następny prima aprilis.


ja tam napisałem ze biorę jeden w następny prima aprilis :TipHat:
"Jak mam do wyboru telewizor Manta, Samsung z pikselami wielkości kleksa i Sony Bravia, to sprawa oczywista że biorę Sony." -...Lem też pisał o kosmosie

#20 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 01 April 2012 - 19:58

a mi sie ta wizja podopa nawet na prima aprillis moglby sie ericsson naprawde za cos wziac bo nie ma juz "normalnych" telefonow wystarczy zeby skupili sie troche na jakosci jak przed laty a klientow im nie braknie ...
  • 0


0 user(s) are reading this topic