Jump to content


Photo

Zalane klawisze-hazel


  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 25 March 2012 - 20:23

Witam. Dziś nieszczęsnego ranka (dzień nie zaczął się najlepiej) zalały sie lekko kalwisze, ale tak lekko, że da się to odczuć do teraz. Po godzinie zaczęło coś działać. Po dwóch co raz lepiej. Trzy, cztery, pieć i źle działają. Co mam na myśli mówiąc źle? A to że teraz przycisk C działa tylko jednorazowo tzn. nacisnę raz to zadziała, ale gdy chce drugi raz spod rzędu nacisnąć to już nie działa. Muszę nacisnąć byle jaki przycisk i dopiero zacznie działać i też albo jednorazowo albo też wgl.. Drugi problem to taki, że naciskając przycisk nawigacyjny w prawo to zaczyna się usuwać np. zapisany tekst czy cokolwiek innego możliwego i działać jako funkcja przycisku C, a czasami wgl. Po trzecie przyciski głośności, owszem działają,przy dłuższym naciśnięciu przełączy się piosenka jak zawsze, ale gdy chce podgłośnić pokazuje się ikonka podgłaszania, ale ani rusz czy przyciszyć czy też podgłośnić, sprawdzałem STATUS tymi przyciskami czy działają na krótko no i działają. A moje pytanie brzmi: Czy da się to jeszcze jakoś naprawić? Może wgram nowego softa?

Ps. Nie miałem rano czasu go osuszyć,bo szedłem do pracy na 6 rano, więc nie piszcie, że mogłeś go wysuszyć..
Dzięki za każdą możliwą pomoc.
  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 25 March 2012 - 20:33

Wgranie softa nic nie da jeśli masz zwarcie na klawiaturze...

Ps. Nie miałem rano czasu go osuszyć,bo szedłem do pracy na 6 rano, więc nie piszcie, że mogłeś go wysuszyć..
Dzięki za każdą możliwą pomoc.


No ale taka jest prawda i postępowanie w przypadku topielców - odcina się źródło zasilania i suszy... Jeśli masz gwarancję i wskaźniki nie ucierpiały - to oddaj. Jeśli wskaźniki są różowe - to masz po gwarancji. W takim wypadku możesz go rozebrać zgodnie z instrukcją serwisową i próbować wysuszyć... Obawiam się jednak że nawet gdybyś go oddał to na 99% anulują Ci gwarancję. Ja bym na Twoim miejscu wyjął baterię, położył go w suchym i ciepłym miejscu na noc i rano sprawdził jak sprawa wygląda...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 25 March 2012 - 20:45

W tym rzecz że nie mam gwarancji.. A rano czasu nie miałem.. Kurde.. zostawie go na noc... może to coś da.. napisze jutro czy sie udało. Dzięki.
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 25 March 2012 - 21:09

rozkrec go jak radzil Jurij wymontuj klawe i rozdziel czesc "foliowa" od plytki bo zreguly pod nia zbiera sie ciecz moze wystarczy wytrzec i bedzie po klopocie albo robi zware pod spodem przy zlaczach tasm ...
  • 0

#5 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 26 March 2012 - 18:00

Niestety noc to nie dało.. A nowa Płytka klawiatury pomoże?
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 March 2012 - 18:04

Rozbierz go na czynniki pierwsze, wysusz porządnie każdą część z osobna i sprawdź. Jak to nie pomoże to wymień płytkę klawiatury.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 26 March 2012 - 18:16

Ok. Spróbuje. Mam nadzieję że się uda.
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 26 March 2012 - 18:21

albo rozbierz i wykąp ja w izopropanolu "cleanserze" samo suszenie moze nic nie dac nie wiem czym ja zalałes ale wiekszosc cieczy" pozostawia jakies zanieczyszczenia slady... ktore moga robic zware wbrew pozorom spirytus tez ;)
  • 0

#9 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 26 March 2012 - 19:13

Kapało z prania na nią, bo nie zauważyłem..
  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 26 March 2012 - 19:19

Może ktoś z Twoich znajomych ma wanienke ultradźwiękową? Do 100zł można kupić na allegro. W serwisach czasem mają, w komputerowych sklepach, serwisach też.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 26 March 2012 - 20:19

do plytki klawy nie potrzeba raczej wanienki na niej prawie nic nie ma kilka diod dwa złacza ...no ale napewno nie zaszkodzi :) tylko ze za wanne zaplaci tyle co za nowa klawiature...
  • 0

#12 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 26 March 2012 - 20:47

Masz rację, ale ta wanna nie jest jednorazowa :-) warto mieć takie coś, wiele rrzeczy może uratować.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#13 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 28 March 2012 - 20:52

Chyba jednak będę musiał kupić nową płytkę. Dzięki za zaangażowanie.
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic