Jump to content


Photo

Bateria


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   cezary1020

cezary1020

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 55 posts
    • Time Online: 1d 9h 57m

Posted 18 March 2012 - 09:59

Szybko rozładowuje mi się bateria.Czasami wytrzymuje 2 dni,ale są dni,gdy pada po kilkunastu godzinach.Czy jest jakiś sprawdzony,dobry Task Killer?
A może inny sposób aby zamykać jednym kliknięciem procesy,które działają w tle?
  • 0

#2 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 18 March 2012 - 11:03

Ja zaprzestałem użytkować Task killerów, bo często stwarzały więcej problemów niż pożytku. A to budzik nie działał, a to przestało kartę sim widzieć, zasięg zdechł itp. Wiem, że można to skonfigurować, ale jak zaczniesz odhaczać aplikacje, które muszą działać to okaże się, że praktycznie wszystkie muszą. Każda jakoś na swój sposób działa systemowo i wyłączenie jej może zagrozić stabilności. Jedynie co możesz poradzić to przerzucić się na zasięg GSM, wyłączyć auto obracanie ekranu (czujnik działa cały czas i też wpływa na baterię), wyłączyć automatyczne dopasowywanie jasności ekranu, ale tego chyba w Ray nie ma (nie pamiętam). Wyłączyć WIFI, GPS, BT i zobaczyć, czy może nie masz jakiejś wstrętnej aplikacji co dużo żre i poszukać zamiennika w markecie jakiegoś. Producent zaleca raz dziennie zrobić restart telefonu.
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 18 March 2012 - 11:29

Nie używaj taskow. Android to nie wineows. Zamknięcie jakiejś aplikacji zwalnia pracę telefonu, a nawet baterii. Zmniejsz podświetlenie , wyłącz funkcje, które nie są Ci potrzebne w danym momencie, np WiFi, bt, dane etc.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   cezary1020

cezary1020

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 55 posts
    • Time Online: 1d 9h 57m

Posted 18 March 2012 - 15:50

Nie używaj taskow. Android to nie wineows. Zamknięcie jakiejś aplikacji zwalnia pracę telefonu, a nawet baterii. Zmniejsz podświetlenie , wyłącz funkcje, które nie są Ci potrzebne w danym momencie, np WiFi, bt, dane etc.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)


Stosuję te metody,ale dużo nie pomagają.
  • 0

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 18 March 2012 - 17:52

Ja nie używam i bateria trzyma 2-3 dni przy ciągłym użytkowaniu.
Oczywiście mam modyfikacje, tzn MIUI i kernel oraz ustawienia CPU najlepsze dla baterii.
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic