Jump to content


Photo

Kilka pytan odnosnie eBay. Opłaca sie? Waluta? Czas realizacji?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 14 March 2012 - 15:33

Witam. Zastanawiam sie nad kupnem telefonu przez serwis aukcyjny eBuy uk, tylko zastanawia mnie kilka rzeczy:
- jak z gwarancja, czy moge wrazie czego wyslac uszkodzony telefon do serwisu sony ericsson-a (tej marki kupuje)? Czy moze jest w uk siec play?
- czy opłaca sie kupowac liczac przelicznik walut, oraz cene telefonu np. neo?
- jaki jest czas realizacji zamowienia oczywiscie w przyblizeniu
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#2 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 14 March 2012 - 16:35

Wypowiem się tylko co do czasu realizacji.
Kupiłem oryginalne wyświetlacze do W902 na ebay z UK. Przybliżony czas dostarczenia przesyłki był 14dni (przesyłka lotnicza). Kurier jednak dostarczył przesyłkę po 30 dniach. Lcd opłacało się kupić, ponieważ tutaj w ogóle nie ma, a cena za sztukę i tak wyszła 40zł.

Co do telefonu, nie wiem jak z opłacalnością...
  • 0

#3 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 14 March 2012 - 18:00

Nie wiem, laptopa jak mi wysyłali do czech tez lotnicza, to max 3 dni. Z tego 1,5 w kraju... Mysle ze nie powinno to trwac wiecej niz tydzien, odleglosc o wiele wieksza, ale pewnie bezposredni samolot, bez przesadzek. Tak w teorii ,a jak w praktyce to wlasnie widac, dlatego chcialem sie zapytac.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#4 OFFLINE   danielus2009

danielus2009

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 30 posts
    • Time Online: 2d 6h 44m

Posted 14 March 2012 - 23:00

Weź pod uwagę cło+VAT !
  • 0

#5 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 24 April 2012 - 09:58

Witaj, moim zdaniem nie opłaca się. Może i sam tetefon będzie tańszy ale dolicz opłaty za wysyłkę (shipping, w ofercie musisz znaleźć Poland albo East Europe i zobaczyć sobie ceny) cła i vat nie musisz płacić. Sieci Play nie ma za granicą. Czas realizacji zaczyna się od dwóch tygodni w górę, kiedyś zamawiałem obudowę to doszła po ponad 3 tygodniach, w tamtym miesiącu zamawiałem takie zabezpieczenie silikonowe na tylną klapkę i nie mam do tej pory. Z tym jest różnie. Gwarancję miałbyś, gdyby telefon był kupowany w salone SE a nie na E-Bay. Wtedy musiałbyś odesłać do sprzedawcy, zapewne na swój koszt i on musiałby coś z tym zrobić. Dodam, że jeśli chcesz coś kupić na E-Bay musisz założyć konto w serwisie PayPal.

Edited by carmaster18, 24 April 2012 - 09:59.

  • 0

* Carmaster18 *



0 user(s) are reading this topic