Jump to content


Photo

Xperia S - Pytania i odpowiedzi


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 13 March 2012 - 12:29

Stałem się zadowolonym posiadaczem Xperii S. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnosnie tego modelu to postaram się rozwiać wątpliwości bądź potwierdzić parę rzeczy. Kto pierwszy? :)

PS: Jakby co odpowiem około 20-21 ;)
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 13 March 2012 - 15:27

Moje pytania będą trochę inne, a więc, gdzie ją nabyłeś i w jakiej cenie?
Mile widziana Twoja własna recenzja telefonu ze zdjęciami :-)

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 March 2012 - 16:48

To ja zapytam z innej beczki: Jak Ci się sprawuje nowa wersja Setool2:

Please Login or Register to see this Hidden Content

pod względem identyfikacji, flashowania, odczytu trim area z Sony Xperia S? :) Jak możesz, to zapodaj jakieś logi bez numeru IMEI oczywiście :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 13 March 2012 - 17:51

Ta odpowiedz wlasnie pisze z XPERII S i musze przyznac, ze do pisania sms ten rozmiar wyswietlacza jest dla mnie najbardziej optymalny.
Mikolaj - z dotykowym telefonem nic nie zrobisz. Trzeba by bylo chropowata powierzchnie LCD zastosowac. Odciski palcow niestety zostaja, ale jak jest aktywny ekran to nic nie widac. Co do samej obudowy to nie ma ani sladu po palcach. Po przesiadce z Ray nie moglem sie przyzwyczaic na poczatku, ale z kazda chwila jest coraz lepiej.
phillix - czy to wazne? ;-)
Jurij - nie mam Setoola juz, ale wieczorem bede z kims nad tym siedzial i zobaczymy.
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 13 March 2012 - 19:25

Akurat dla mnie to ważne. Słyszałem dziś, albo przesłyszało mi się, reklamę xperii s w polsce, w Orange.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 13 March 2012 - 19:53

Czarne to czarne, kurz zawsze będzie trochę widać. Jedna rzecz mnie bardzo zaciekawila. Do tej pory we wszystkich XPERIA'ch lista polaczen byla troche dziwna, bo jak zadzwoniles do jednej osoby 10 razy pod rzad to miales ja na liscie 10 razy. Teraz jest to pogrupowane. Jedna pozycja i mala czcionka ile razy dzwoniles do danej osoby :)

Posted Image
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 13 March 2012 - 20:08

nie mam Setoola juz, ale wieczorem bede z kims nad tym siedzial i zobaczymy.


Jeśli to ta osoba, o której myślę, to go pozdrów :P I daj znać, jak efekty :) Pewnie na pisanie recenzji nie masz czasu, ale fajnie byłoby jakbyś porobił w stolicy trochę fotek w słoneczny dzień - urządzimy zawody w liczeniu pikseli :P Nie no żart, ale te co do tej pory wyciekły do sieci rewelacyjne nie były, mam nadzieję że chociaż w nowszych wersjach softu wyeliminują brak ostrości na zdjęciach :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 14 March 2012 - 08:15

Dodatkowo proszę o jakość muzyki z głośnika, żywotność baterii oraz czy jest solidny czy się wydaje, no i czy ma jakąś tendencje do wypadnia, chodzi o kształt :-) dzięki.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 14 March 2012 - 19:22

phillix - jeżeli chcesz dobre głośniki to kup sobie zestaw 5.1 :)
Tak na poważnie donośny po włączeniu xLOUD, ale bassów się nie spodziewaj. Mi tam odpowiada jak ktoś dobija się do mnie.
Bateria mi trzyma jeden dzień póki co, bo cały czas WIFI + synchronizacja w tle + zabawy z telefonem + transfer danych + GPS + gry + sms + telefony. Wynik spodziewany przeze mnie.
Do kształtu trzeba się przyzwyczaić, no bo duży jest. Dla pudziana sądzę, że byłby jak dla mnie Ray. Leży ogólnie dobrze w dłoni a obudowa wydaje się solidna jak do tej pory.
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 14 March 2012 - 20:11

A jak wypada glosnik w porównaniu do ray? Jeżeli tak jak ray, to również jak neo, arc etc.

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 14 March 2012 - 21:09

A ja mam pytanie co do odtwarzacza - jak działa SensMe? W jaki sposób ustala nastrój? :)
WALKMAN?

Posted Image

#12 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 16 March 2012 - 21:21

Już pędzę z odpowiedziami na wasze pytania :)

Zestaw będzie się różnił zależnie od operatora i dystrybutora. Jeżeli kupimy telefon w Netsporcie bądź Sony Store to zestaw "prawdopodobnie" będziemy mieć taki:
- Kabel USB EC600L
- Kabel HDMI
- Futerał
- Słuchawki + wymienne gumki. Niestety raczej nie Sony Smart Headset
- Ładowarka sieciowa EP800
- Folia na ekran + szmatka + druga folia na ekranie jak w X10, czy Arc
- Instrukcja, gwarancja itp. papiery
- No i sam telefon

Co do SmartTags będą dostępne od kwietnia w cenie około 40zł za 4 sztuki, czyli wychodzi po 10zł za jedno. Tanio prawda? :). Aktualizacja do ICS też na przełomie Marca i kwietnia powinna pojawić się.


Jak działa SensMe? A tak:
Posted Image
Screenshoty robi w .png, więc praktycznie przy bezstratnej kompresji. Duży plus według mnie.

Co do głośności to po włączeniu XLOUD jest zdecydowanie głośniejszy niż Ray. Jak wiadomo w wielkości siła ;)

Filmy Video postaram się nagrać jutro, bo będę miał trochę czasu.

Wczoraj w Sony Store odbyła się Polska premiera modelu i miałem przyjemność tam być z innymi. Był prezentowany produkt i na różnych stanowiskach funkcje np. podłączenie pod Livedock i do tego jeszcze klawiatury i myszka BT. Trzeba powiedzieć, że ładnie to śmigało. Na innym stanowisku transfer po WIFI zdjęć oraz wideo na duży telewizor Sony. Przy dobrym transferze to i Full HD film pociągnie. Posiadam czarną XPERIĘ, ale biała wersja wymiata na całego według mnie.
  • 2
Ambasador marki XPERIA

#13 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 16 March 2012 - 21:29

A co powiesz o słuchawkach dołączonych do telefonu? Te, które dostałem w zestawie do Neo V są jeszcze zapakowane, nigdy nie otwierane, nie wiem jak grają, ponieważ nie lubię tych plastikowych dousznych czy jak to tam. Używam tylko dousznych z gumkami :)
Ew. możesz podać model słuchawek jeżeli jest ta naklejka na dole kabla :)
dzięki
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 18 March 2012 - 21:04

phillis - ja dostałem w swoim komplecie MH650c i też póki co leżą zafoliowane, ale ogólnie zbierają dobre opinie jak każde od Sony/SE. Na co dzień mam sennheiser'a

I coś dla Dante. Może to nie jest dobry przykład. W niedługim czasie postaram się coś innego zapodać.



Co do wideo to widzę jedną rzecz. Prawdopodobnie pamięć jest w FAT32, więc ograniczenie pliku wynosi 2GB i pewnie dlatego mi przerwało w pewnym momencie. Na NTFS z wiadomych względów nie zmienisz.
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 21 March 2012 - 19:56

Moje kolejne pytanie - dysponujesz może serwisówką do tego modelu? Interesuje mnie lokalizacja Snapdragona na PCB :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 28 March 2012 - 11:38

Ja też przy okazji chciałem się zapytać o kilka rzeczy:
1.Czy ta technologia NFC może służyć do przesyłania danych oraz czy jest szybsza niż BT ?
2.Czy ta Xperia S obsługuje w standardzie usb otg ?
3.Zamieściłbyś być kilka zdjęć zrobionych tą Xperią ?
4.Czy w standardowym odtwarzaczu można wyszukiwać piosenki wpisując jej nazwę ?
  • 0

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 March 2012 - 12:48

Xperia S jak i inne nowe Xperie obsługują USB On The Go :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 28 March 2012 - 19:31

Ja też przy okazji chciałem się zapytać o kilka rzeczy:
1.Czy ta technologia NFC może służyć do przesyłania danych oraz czy jest szybsza niż BT ?
2.Czy ta Xperia S obsługuje w standardzie usb otg ?
3.Zamieściłbyś być kilka zdjęć zrobionych tą Xperią ?
4.Czy w standardowym odtwarzaczu można wyszukiwać piosenki wpisując jej nazwę ?


1. Domyślnie nie da się, ale jeżeli powstaną aplikacje firm trzecich to powinno podobno pójść bez problemu.
2. Tak, obsługuje.
3. Przykładowe foty:

Please Login or Register to see this Hidden Content


4. Niestety nie da się
  • 1
Ambasador marki XPERIA

#19 OFFLINE   tlis

tlis

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 3h 18m

Posted 29 March 2012 - 08:31

Ad.4 W standardowym odtwarzaczu można wyszukiwać piosenki po nazwie :)
Zakładka "Moja muzyka" -> ikonka z lupą (prawy górny róg ekranu)
  • 0

#20 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 29 March 2012 - 10:21

Naprawdę ładne robi zdjęcia ta Xperia S,ale trochę zdziwiłem się jak zajrzałem do danych EXIF zdjęć otóż pomimo że to już jest smartfon od Sony to w punkcie ,,model aparatu fotograficznego" nadal widnieje napis ,,Sony Ericsson". A przy okazji już przy tych 12 Mpix czy nawet 8,1 Mpix w Xperiach wyprodukowanych przez SE mogli by wbudować lampę ksenonową,ale z drugiej strony patrząc na rozmiary chociażby Arc to ciężko by było z tym

Edited by jack79, 29 March 2012 - 10:26.

  • 0


0 user(s) are reading this topic