Jump to content


Photo

Usunięcie Chronionych Plików Dźwiękowych Związanych z T-Mobile


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 28 February 2012 - 23:42

Witam,

Mam Elma z brandowanym softem T-Mobile.

Czy jest możliwość usunięcia plików dźwiękowych związanych z T-Mobile?. Pliki dźwiękowe mają nazewnictwo zaczynające się T-Mobile XYZ lub T XYZ.

Chcąc usunąć te pliki nie mam aktywnego Usuń z menu.

Jak by istniała taka możliwość to w jaki sposób to można zrobić?.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 February 2012 - 00:02

Najprościej - przeflashuj telefon omniusem albo wotanem (za darmo). Użyj czystego main generic + fs central_europe + cda central_europe i telefon bedzie dzialal znacznie sprawniej i nie będzie w nim śmieci t-mobile. Przed flashem zrób backup danych z telefonu za pomocą My Phone Explorera. Jeśli nie chcesz flashować, możesz użyć skryptu i fara do usunięcia tych plików. Tutaj masz przykład jak tworzyć skrypt z komendą delete: http://www.sonyerics...atformy-db3350/ . Oczywiście musisz wtedy podać prawidłową ścieżkę do każdego pliku - dlatego najprościej jest wgrać czysty soft i spokój ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 29 February 2012 - 00:10

A jak wygląda wówczas sprawa z ewentualną Gwarancją po zrobieniu flashu i wrzuceniu nie brandowanego softa?. Coś mi się widzi że może być problem wówczas.

O Omniusie słyszałem ale o Wotanie nie. Możesz podać linka do Wotana?.

Nie bardzo wiem co to jest

Użyj czystego main generic + fs central_europe + cda central_europe


. O co chodzi z tym?.

Edited by artur, 29 February 2012 - 00:16.

  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 February 2012 - 00:27

Przed ewentualnym oddaniem na gwarancję wgrasz brandowanego softa i tyle :) Link do wotana:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:) A main, fs i cda to trzy części składowe firmware telefonu.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 February 2012 - 06:40

Branding nie podlega gwarancji. Wystarczy czysty soft, bez modyfikacji

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 29 February 2012 - 10:42

Jurij dzięki za linka do Wotana.

Z tego co widzę na stronie

Please Login or Register to see this Hidden Content

to jest dostępny nie brandowany soft dla Elma CID 81 wersja R7CA061 (aktualnie mam tą samą wersje softu tylko że z brandem T-Mobile) która jest z językiem PL

Please Login or Register to see this Hidden Content

.


Przed wykonaniem flashu softa mam 3 pytania.
  • Żeby zrobić flash softu muszę zakładać konto na Wotanie żeby pobrać softa?.
  • Czy wystarczy pobranie klienta Wotan + Driver zainstalowanie ich i można robić flash softa?.
  • Czy przy pomocy programu My Phone Explorera jest możliwość wykonania kopii kont e-mailowych które są skonfigurowane na telefonie i ponowne przywrócenie ich po flashu softu?.

  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 February 2012 - 15:12

Branding nie podlega gwarancji. Wystarczy czysty soft, bez modyfikacji


Nie pleć bzdur. Nie zawsze zwracają na to uwagę, ale jak się zorientują że telefon pochodzi z dystrybucji np. Orange a ma czysty firmware, tzn że ktoś coś grzebał i mogą anulować gwarancję :)

@artur

1. Nie wiem, nie używałem nigdy tego programu. Ale pewnie jest tak, jak w przypadku omniusa, że trzeba założyć u nich konto i wpisać dane do programu, żeby działał :) Na pewno musisz naładować baterię do pełna przed operacją i zrobić backup danych z telefonu.
2. Flash drivery masz pewnie zainstalowane, jak używałes fara czy seusa. Jeśli nie, to zainstaluj je i program WotanClient 3.
3. Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo nigdy nie korzystałem z klienta e-mail w telefonie. Na pewno możesz zrobić backup smsów, książki telefonicznej, notatek, zdarzeń, alarmów etc.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 February 2012 - 15:21

Podczas aktualizacji też znika branding. Nic nie zrobią. Nie wysyłają np z Orange do serwisu Orange tylko do serwisów, z którymi mają umowę. Równie dobrze plus, T-Mobile mogą mieć ten sam serwis.

Musisz mieć konto, żeby móc wykonać jakąś operacje w wotanie

Edited by phillix, 29 February 2012 - 15:22.

  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 29 February 2012 - 16:28

Całkiem dobrze serwisy mogą mieć i zapewne mają brandowane softy dedykowane pod danego Operatora. Jeśli przyszedł do nich telefon dajmy na to z T-Mobile to wrzucają mu brandowany najnowszy soft dedykowany dla T.

Założę sobie konto na Wotanie i spróbuje zadziałać z flashem.

W Cedarze robiłem update softu przez program Update Service jak bym przez niego zrobił w Elmie to zostanie wrzucony soft brand czy czysty?.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 February 2012 - 16:53

Podczas aktualizacji też znika branding. Nic nie zrobią. Nie wysyłają np z Orange do serwisu Orange tylko do serwisów, z którymi mają umowę. Równie dobrze plus, T-Mobile mogą mieć ten sam serwis.


Kolejna bzdura :) Przecież widzą po numerach z jakiej sieci jest dany telefon ;)

W Cedarze robiłem update softu przez program Update Service jak bym przez niego zrobił w Elmie to zostanie wrzucony soft brand czy czysty?.


SEUS wgra Ci najnowszy soft brandowany. Musiałbyś kombinować z CDA...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic