Jump to content


Photo

Po Zmianie Czcionki Na Sony Sketch Obcina Numer Telefonu


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 28 February 2012 - 23:36

Witam,

Zmieniłem sobie oryginalną czcionkę w Elmie na czcionkę Sony Sketch.

Wszystko by się wydawało OK gdyby nie obcinanie numeru w połączeniu wychodzącym i przychodzącym. Imię widoczne jest poprawnie zarówno w połączeniu wychodzącej jak i przychodzącej.

Plik font.xml jest taki

<fonts>
<fontfamily name="sans-serif">
  <font source="/tpa/preset/system/fonts/Sony_Sketch_EF_205.ttf" />
  <font style="bold" source="/tpa/preset/system/fonts/Sony_Sketch_Bold_205.ttf" />
  <font style="italic" source="/tpa/preset/system/fonts/Sony_Sketch_EF_Italic_205.ttf" />
  <font style="bold;italic" source="/tpa/preset/system/fonts/Sony_Sketch_Bold_Italic_205.ttf" />
</fontfamily>
<dictionary usage="icons" source="/tpa/preset/system/fonts/icons.wsd" />
<dictionary usage="emoticons" source="/tpa/preset/system/fonts/emoticons.wsd" />
</fonts>


a plik fontengine.xml jest taki

<fontengine cachesize="131072" defaultfontgroup="sans-serif">
	<defaultsizes small="16" medium="20" large="24" />
</fontengine>


. Zmieniając

<defaultsizes small="16" medium="20" large="24" />


np. na

<defaultsizes small="14" medium="16" large="20" />

w pliku fontengine.xml nic to nie daje, zawsze jest obcięcie numeru.

Czy jest na to jakiś sposób żeby ustawić poprawnie czcionkę Sony Sketch i żeby nie było obcinania numeru w połączeniu wychodzącym i przychodzącym?.

Może ktoś z Was będzie mógł przystosować i wrzucić poprawioną czcionkę Sony Sketch do SE Elm?.

Edited by artur, 29 February 2012 - 10:44.

  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 February 2012 - 06:42

W layout_main musisz edytowac. Też miałem ten problem tylko, że na pulpicie. Dolne klawisze ucinało

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 29 February 2012 - 10:30

phillix czy możesz napisać gdzie jest plik layout_main w Elmie i co w nim należy wyedytować żeby był widoczny cały numer telefonu?.

Może jest że tak napisze gotowiec który poprawia ten nieszczęsny błąd obcinania numeru?.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#4 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 February 2012 - 14:45

Tpa /system /layout.
Otwórz, kliknij ctrl +f i wpisz; font

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#5 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 29 February 2012 - 16:26

Nie bardzo otworze czy skopiuje plik layout_main bo w Elmie jest to nie możliwe. Musiał bym mieć od kogoś podesłany plik ale czy to znów nie będzie coś gryzło z moimi ustawieniami. To raz a dwa to z tego co wiem to w tym pliku wyrazów FONT jest dość sporo i nie wiem które linię należy edytować by był cały numer widoczny.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 29 February 2012 - 16:36

Jak to niemożliwe? Przecież dałem Ci poradnik z instrukcjami jak wyciągać pliki systemowe z Elma: http://sony.yt/index...1536#entry11536 :) Kopiujesz sobie folder z layoutem i edytujesz np. programem Sony Ericsson Layout Editor. Poza tym sugeruję najpierw zrobić debrand a dopiero potem brać się za tuning ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 29 February 2012 - 16:39

Ale program SELE nie otwiera layout _main. Chyba, że jakaś nowa wersja programu jest, bo mi nigdy nie otworzyło tego pliku z db3210, 3150 i 2020

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 01 March 2012 - 00:19

Skopiowałem sobie plik layout _main.xml ale tak jak pisałem wcześniej jest sporo linii gdzie jest słowo FONT i zupełnie nie wiem gdzie która linie edytować żeby by był cały numer widoczny.





Póki co wstrzymałem się od flasha softu, chciał bym na razie ogarnąć tą czcionkę co przyznam że zależy mi na niej i więcej jak by tuningu nie potrzebuje.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#9 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 01 March 2012 - 08:59

Nie wiem,czy tutaj pomoże coś edycja layout-u. Kiedyś spotkałem się,że gość miał ten sam problem z tą czcionką nie wiem skąd ją masz ale wina leżała po stronie czcionki. Problem nie został rozwiązany. Jest tyle ładniejszych czcionek a nie wiem co Ci się w tamtej podoba :o
A co do wyciągania plików z FS-a to nie potrzeba żadnego scryptu,wystarczy ściągnąć exctractora 3150 bodajże i wypakujesz cały FS ;)
A po drugie to nic Ci nie da edycja plików ot tak sobie na pulpicie. Do wszystkiego są odpowiednie programy i w nich się edytuje :)

Edited by neron, 01 March 2012 - 09:03.

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#10 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 01 March 2012 - 10:09

Są ludzie, którym podoba się ta czcionka. Osobiście wolę neutre lub hindi s 60.
Pobierz czcionke z innego źródła z plikiem xml dla db3350

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 01 March 2012 - 11:13

Pobierałem już z różnych źródeł czcionkę Sony Sketch ale zawsze jest ten sam mankament obcięcia numeru.

Wcześniej miałem w SE Elm tą czcionkę i tak mi się spodobała że chciałem ją przenieść na SE Elm.

I tak właśnie walczę z tym żeby doprowadzić do ładu i składu wygląd tej czcionki pod SE Elm.

Odnośnie czcionki Hindi to tak średnio mi się podoba - lata ją widziałem w dzień w dzień w NOKII. A Neutre to przyznam że nie wiem jak wygląda.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 01 March 2012 - 16:24

Wcześniej miałem w SE Elm tą czcionkę i tak mi się spodobała że chciałem ją przenieść na SE Elm.

I tak właśnie walczę z tym żeby doprowadzić do ładu i składu wygląd tej czcionki pod SE Elm.


:D Mam dziwne przeczucie, że skoro działała Ci na Elmie, to na Elmie też powinna :lol: Ja nadal jestem zdania, że powinieneś zacząć od debrandu telefonu i dopiero potem zacząć modyfikacje na sofcie Sony Ericssona a nie na sofcie Ery. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo brandowany soft potrafi ograniczyć funkcjonalność telefonu ;)

A co do wyciągania plików z FS-a to nie potrzeba żadnego scryptu,wystarczy ściągnąć exctractora 3150 bodajże i wypakujesz cały FS ;)


Owszem, ale wtedy jest to wyciągnięcie plików z softu, a nie z konkretnego modelu poddanego konkretnym modyfikacjom ;)

A po drugie to nic Ci nie da edycja plików ot tak sobie na pulpicie. Do wszystkiego są odpowiednie programy i w nich się edytuje :)


Tak, a google jest odpowiedzią na wszystkie pytania :) Podczas pisania takich złotych myśli, podawaj konkretne źródła / przykłady ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 01 March 2012 - 19:16

Owszem, ale wtedy jest to wyciągnięcie plików z softu, a nie z konkretnego modelu poddanego konkretnym modyfikacjom ../../../public/style_emoticons/default/wink.png

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi? wygląda to tak jakby wyciągnięte pliki z Fs_a w telefonie różniły by się od rozpakowanego FS_a extractorem :o

Podczas piania takich złotych myśli, podawaj konkretne źródła / przykłady ../../../public/style_emoticons/default/wink.png

Z tego co się orientuje to dzieci w podstawówce już wiedzą,że np.layout edytor służy do edycji layouta a nie czcionki itd. a co do przykładów,to chyba raczej nikt nie będzie ich szukał gdzie indziej niż w downolad ;)
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#14 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 01 March 2012 - 19:50

Zaczęła się mowa o layout _main.xml i tym śladem szedłem. Teraz to już przyznam że nie wiem o jaki plik teraz chodzi.

Dziś przetestowałem szereg innych czcionek i każda praktycznie miała obcięty numer albo jej brakowała jakiego znaczka.

I tak błądzę teraz i nie wiem jak zabrać się za to żeby czcionka Sony Sketch nie miała obciętego numeru i przyznam że nie wiem o jaki plik teraz chodzi.

Odnośnie tego co napisałem to przyznaje chodziło mi o Cedara że tam miałem tą czcionkę i chciałem ją przenieść na Elma.
  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#15 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 01 March 2012 - 19:57

Skopiuj pliki czcionki i layout main z cedara i wgraj do elma. Wszystko powinno działać. Cedar ma chyba inny layout main, ale warto spróbować

_________________
Nawinięto z Xperii Neo V :)
  • 0
Posted Image

#16 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 01 March 2012 - 20:04

Zobacz tę czcionkę.
I wrzuć tę swoją to ją sprawdzę i coś pogrzebię przy niej.

Attached Files


Edited by neron, 01 March 2012 - 20:09.

  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#17 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 01 March 2012 - 23:33

Czcionkę co wrzuciłeś neron sprawdziłem i też obcina numer.

A moja czcionka Sony Sketch co wrzucam do SE Elma w załaczniku.

Jak by Ci się udało coś zadziałać żeby po wrzuceniu tej czcionki nie obcinało numeru to byś zrobił mi na prawdę dużą frajdę.

Attached Files


  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#18 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 02 March 2012 - 10:40

Czeka Cię debrading softu. U mnie ta czcionka działa normalnie. Nie wiem w jakiej sieci masz telefon,ale era i orange blokują pewne rzeczy w telefonach. Soft przegrasz Omniusem za free.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#19 OFFLINE   artur

artur

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 89 posts
    • Time Online: 1d 25m

Posted 02 March 2012 - 12:33

Dokładnie mam telefon z T-Mobile (dawna Era). I widać że jest w czymś blokada skoro u Ciebie neron czcionka działa prawidłowo a u mnie nie.

Pozostaje zrobić tylko debrading softu pozbyć się wszelkich dodatków Operatora i korzystać z telefonu bez zbędnych blokad czy utrudnień.

Mam pytanie odnośnie debrading softu Omniusem. Pobrałem sobie klienta Omniusa, zainstalowałem, zarejestrowałem się ale nigdzie nie widzę nic żeby można było pobrać soft i wrzucić do telefonu. Skąd pobrać FW?.

Edited by artur, 02 March 2012 - 12:33.

  • 0
Pozdrawiam,
Artur

#20 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 02 March 2012 - 13:26

Na stronie omniusa trzeba poszukać lub może coś jest tutaj w downolad.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!


0 user(s) are reading this topic